Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №340 від 17.04.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Що чекає на “Авангард”?

Що чекає на “Авангард”?

Минулотуровий матч між “Вересом” та “Нафкомом” залишив відкритим не лише питання рівня гри рівненського клубу, а й рівня підготовки поля та стадіону “Авангард” до поєдинків національного рівня.

Звітний поєдинок команди проводили швидше не на смарагдовому газоні, а на перекопаному картопляному городі. Головна причина цьому - дощ, що майже увесь тиждень рясно змочував Рівне. Вогкий грунт не може тривалий час витримувати шипи футбольних бутс, а бачити на “Авангарді” газон на зразок харківського (стадіон “Металіст”) - ой як не хочеться.

Про те, чи витримає поле “Авангарду” жахливі погодні умови, розповідав директор арени, Валентин ВОЯТ:

- Нещодавно на полі підсіяли траву, удобрили. Зараз воно знаходиться у належному стані. Болота, яке можна було спостерігати у Харкові, у нас не буде. Звісно, під час футбольної гри покриття псується, тим паче, за таких погодніх умов. Проте за час між турами чемпіонату поле встигне відновитися. Та й для цього на стадіоні є усі технічні засоби.

- Пане Валентине, як просуваються роботи із реконструкції стадіону?

- Реконструкція “Авангарду” триває з 2002 року. Із трьох з половиною мільйонів гривень, що були виділені для ремонту, півтора мільйона ми отримали лише у минулому році. Упродовж шести років із запланованих шістнадцяти секторів уже відремонтовано десять. Крім того, відремонтовано центральний вихід на футбольне поле, роздягальні для футболістів. Кожен реставрований сектор вміщує чотириста п’ятдесят місць, тобто нині арена комфортно може розмістити чотири з половиною тисячі вболівальників. Після завершення ремонтних робіт стадіон зможе прийняти близько семи тисяч глядачів.

Аби завершити ще шість секторів, потрібно близько двох з половиною мільйонів гривень. Наскільки мені відомо, міським бюджетом планувалося виділити майже три мільйони гривень, але остаточного рішення досі не прийнято. Гадаю, за рік - два можна завершити реконструкцію. Але зовнішній ремонт - це не все. Треба обов’язково реконструювати і підтрибунні приміщення.

- Яка доля чекає на трибуни, що розміщені за воротами?

- Цією проблемою опікувалася міська рада. Вони, ніби-то, вже знайшли інвестора, що був готовий розпочати будівництво на місці трибуни, що розташована ближче до ресторану “Спорт”. Протилежну трибуну цей же інвестор обіцяв перебудувати під адміністративний корпус стадіону. Планувалося будівництво на три поверхи. На першому розміщувалися б спортивні школи, манежі, тренажерні зали, кафетерій. На другому - власне, адміністрація; приймальні директорів спортшкіл. А третій поверх планувалося зробити готелем, аби там могли проживати приїжджі спортсмени та їхні сім’ї.

Щоправда, поки що вирішення цього питання загальмувалося. Можливо, коли з’явиться новий міський голова - справу буде вирішено.

- Поверхневу реконструкцію стадіону невдовзі буде завершено, але ж є й підтрибунні приміщення, які також знаходяться в аварійному стані. Що буде з ними?

- Ми вже маємо передпроектні пропозиції щодо реставрації цих приміщень. Інститут, що займався проблемою реконструкції “Авангарду”, навіть виготовив кошторис на внутрішній ремонт. На такі роботи потрібно ще близько восьми мільйонів гривень. Це питання вже також ставилося на засіданні міськвиконкому. Проте кінцевого рішення також поки що немає.

- Чи можна сподіватися, що на “Авангарді” буде електронне табло?

- Можна і треба сподіватися. Табло є необхідним атрибутом спортивної арени. Зараз табло у нас працює в ручному режимі, художники регулярно роблять заготовки із цифрами та назвами команд-суперниць. Звісно, це не вихід із ситуації. Проблема може бути вирішена вже у цьому році. Так, одна зі столичних фірм пропонувала нам велике кольорове табло вартістю близько 250 тисяч євро. Звісно, такого у Рівному не буде, - адже ми економимо кожну копійку. Проте звичайне електронне табло може з’явитися на “Авангарді” вже до кінця року.

- У якому стані знаходяться бігові доріжки для спортсменів?

- Бігові доріжки замінювалися давно. І час їх не пожалів. Там щодня тренуються атлети. Крім того, під час реконструкції на доріжки заїздила спецтехніка. Закономірно, що доріжки зносилися. Ми планували замінити їх після повного завершення реконструкції. Це коштуватиме близько двох мільйонів гривень (400 тисяч доларів).

17.04.2008Леся КУРУЦ



Рівне-Ракурс №10 від 17.04.2008p. 
На головну сторінку