Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №342 від 05.05.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Де вихід?

Рівненські під’їзди - розсадники СНІДу, щурів і туберкульозу

Рівненські під’їзди - розсадники СНІДу, щурів і туберкульозу

Під’їзди наші - “гадючники”… Ліфти нагадують клітки, в яких не лише не гігієнічно, але й небезпечно їздити… А подвір’я будинків взагалі наштовхують на думку про ймовірний кінець світу…

Чому так і хто в цьому винен? У відповідь виривається суто наше, рідне “моя хата - скраю”. І в цьому вина не лише житлово-комунальної сфери, яка часто стає об’єктом критики, а й самих мешканців. Адже сьогодні розбиті шибки в під’їздах, поламані двері, брудні ліфти, розмальовані стіни, вуличні сміттєзвалища - норма життя.

- Сьогодні проблема не тільки у нестачі смітників, - розповідає головний інженер ЖКП “Центральне” Василь СЕМЕНЮК, - а й у поведінці людей, які викидають сміття просто під ноги, залишають його у ліфтах, на подвір’ях.

Варто зазначити, що смітники розміщують в залежності від кількості квартир у будинку. Нещодавно встановили 8 смітників на майдані Незалежності, 4 - на вулиці Шевченка. Плануємо розмістити ще чотири на проспекті Миру, а в подальшому і на інших вулицях.

Сміття - це не лише купка папірців, але й реальна загроза для здоров’я. У місцях з низьким рівнем санітарії відбувається широке розповсюдження бактерій та мікроорганізмів, які є причиною гострих кишкових інфекцій, СНІДу, туберкульозу, лептоспірозу тощо. Причиною хвороб є, насамперед, банальне недотримання правил гігієни.

Серед бруду нерідко можна побачити використані шприци. Їх найчастіше викидають наркомани, які давно вподобали собі східці під’їздів під зборища. Варто стежити й за дітьми, які до всього намагаються доторкнутися, в тому числі й до блискучої голочки незрозумілого походження. Вони можуть їх підняти, вколотися і заразитися СНІДом (!). І хоча ризик зараження становить лише 0,35 відсотка, але він є. Тоді, як ймовірність заразитися гепатитом С - 40 відсотків, гепатитом В - 70 відсотків.

Крім цього, жителі багатьох будинків потерпають від щурів, які є рознощиками лептоспірозу. Протягом минулого року серед рівнян було зареєстровано вже 10 випадків захворювання на лептоспіроз.

- Щомісячно дезинфекція проводиться в тих будинках, де ця послуга входить до квартплати, і, звісно, в будинках, від мешканців яких надходять заяви чи скарги на появу щурів, - розповідає начальник виробничо-технічного відділу ЖКП “Центральне” Людмила КРИЖАНІВСЬКА. - Оплата за дезинфекцію та дератизацію нараховується в залежності від класу будинку. Існує єдиний класифікатор житлових будинків, відповідно до якості житла та наявного інженерного обладнання, затверджений наказом державного комітету будівництва архітектури та житлової політики України. Взагалі їх є шість, хоча будинків першого класу в Рівному зараз немає.

Одним із факторів, що заважають боротися з гризунами, є самі мешканці, які, фактично, вигодовують щурів, залишаючи пакети зі сміттям у власному ж під’їзді з надією на те, що їх забере двірник. А це - годівниця для гризунів, адже щур іде на запах.

У під’їздах - слина та шмарклі, викинуті недопалки, які може підняти дитина. На жаль, нікому не спадає на думку, що цей недопалок міг викинути туберкульозний хворий. І все це свідчить про те, що, починаючи від дитячого садка, треба навчати дітей не тільки культурі поведінки, а й санітарній культурі.

Адже, за словами провідного спеціаліста планово-економічного відділу ЖКП “Центральне” Неоніли ГАЛАЙКО, в обов’язки двірника, що працює від ЖКП, не входить прибирання під’їздів, а лише прибудинкової території.

І ось, нарешті, - доглянуті квітники й газони, гарні дитячі майданчики, охайні під’їзди, чисто і затишно… Проте, на жаль, доводиться прокидатися. Тому що це був лише приємний сон…

Людмила ІЛЬНИЦЬКА

Оплата за дезинфекцію під’їздів:

II клас - 0,012 грн. за м2

III клас - 0,01 грн. за м2

IV клас - 0,009 грн. за м2

V клас - 0,008 грн. за м2

VI клас - 0,007 грн. за м2

05.05.2008Людмила Ільницька



Рівне-Ракурс №10 від 05.05.2008p. 
На головну сторінку