Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №349 від 19.06.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Точка зору

Офшорний жест Ринату Ахметову

Опозиція разом з Балогою захищає олігархів від ініціатив уряду

Парламентська опозиція разом із представниками “Єдиного центру” Балоги продемонструвала усьому українському народу свою любов до… Кіпру. Саме ця острівна держава стала улюбленим місцем зберігання грошей для багатьох, не чистих на руку, діячів. І як тільки уряд спробував покінчити з пагубною практикою “перекачування” мільярдів доларів з України в цю офшорну зону, народні обранці із ПР, КПУ, Блоку Литвина раптом відмовилися підтримати законопроект.

Для крупних бізнесменів у нашій країні будь-якими шляхами уникати оподатковування стало вже нормою. Одним із таких механізмів є офшор. На території, де діє пільгове оподатковування й відсутній валютний контроль (офшорна зона), ділки реєструють фірму (офшор), а бізнес ведуть в Україні, не сплачуючи при цьому податків у бюджет нашої держави. Для того, щоб офшор повноцінно працював, необхідна міждержавна угода про запобігання подвійного оподатковування між країною реєстрації й цією державою, де ведеться бізнес. Україна і Кіпр, хоча й старенький, але такий документ мають.

Уряд, намагаючись наповнити бюджет країни і призупинити ганебну практику несплати податків, вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про денонсацію угоди між… СРСР и урядом Республіки Кіпр про запобігання подвійного оподаткування доходів та майна. Враховуючи, що ставки податків на Кіпрі мізерні, в порівнянні з нашими, а раніше податок взагалі був відсутній, то там і реєструються фірми, на які перекачуються великі суми. Причому робиться це, як ми бачимо, згідно з законом вже неіснуючої держави - СРСР.

Правда, нардепів-опозиціонерів усі доводи Кабміну особливо не хвилюють. Їх турбує тільки той факт, щоб грошенята лежали в надійному місці. Це вони й продемонстрували, не давши жодного голосу за законопроект. Названа причина до неможливості банальна - уряд не запропонував нового проекту угоди між Україною та Кіпром. Серед противників денонсації разом із регіоналами, литвинівцями, виявились і “борці за права трудящих”, мабуть, кіпріотських, члени фракції КПУ. Їх підтримали також 4 парламентарі, які є лояльними до Секретаріату Президента: Оксана Білозір, Михайло Полянчич, Віктор Тополов і, звичайно ж, Іван Плющ. Такий розклад при голосуванні лише підтвердив слова багатьох аналітиків про роботу тіньової коаліції ПР і Банкової.

Якщо уважно придивитись до статистики інвестицій із України до Кіпру, відразу стає зрозумілим, кого найбільше били ініціативи уряду. Як повідомила газета “Экономические известия” (№31 від 20.02.2008 р.), мова йде про найбагатшу людину України, фінансиста Партії регіонів і декількох президентських проектів Рината Ахметова. У 2007 році через свої фірми він перекачав до острівної держави близько 5 млрд. доларів США. Від каральної руки Юлії Тимошенко його й захистили народні обранці в першу чергу. Вочевидь, для цього були аж надто вагомі причини.

Після Віктора Януковича уряду демократичної коаліції розгрібати доводиться немало. Розуміючи необоротність втрати влади, у 2007 році олігархи перевели за кордон величезні суми грошей. Держкомстат за минулий рік зафіксував феноменальний сплеск “інвестицій” з України в інші країни світу - 6,1 млрд. доларів США (у 25 разів більше за всі попередні роки нашої незалежності)! Із них Кіпру дісталось 5,8 млрд.

19.06.2008Остап МАКОВЕЙ



Рівне-Ракурс №10 від 19.06.2008p. 
На головну сторінку