Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №352 від 10.07.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Український прорив

30 мільярдів гривень додатково у Державний бюджет - перші результати роботи уряду Тимошенко

Минулого понеділка Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко разом з практично усім урядом запропонувала на розгляд журналістів проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” .

За словами Юлії Тимошенко, вже за перші півроку демократичний уряд пройшов величезний шлях детінізації нашої економіки, боротьби з корупцією. І саме завдяки цьому, а, власне, зростанню економіки, потужним інвестиціям, які прийшли в Україну, і детінізації, нині маємо додатково в бюджеті 30,4 мільярда гривень.

Свої слова Юлія Володимирівна підкріплювала використанням діаграм, порівняльних таблиць. Говорячи про макроекономічні показники, Прем’єр-міністр зазначила, що Польща й Україна нині мають однаковий рівень і темпи зростання ВВП - 6,4 відсотка. Навіть Чехія має нижчі темпи зростання, так само і Нідерланди, Німеччина, США, Франція, Японія. Прикметно те, що уряду вдалося зупинити інфляцію, вже у червні її показник у 2,5 рази менший, ніж це було торік. Це засвідчує, що антиінфляційні дії уряду були напрочуд ефективними.

Говорячи про те, як вдалося віднайти такі кошти, Юлія Тимошенко зазначила, що, по-перше, номінальний валовий внутрішній продукт збільшився на майже 70 мільярдів гривень у річному прогнозі на 2008 рік. Безумовно, це свідчить про динамічне зростання економіки України. Друге - значно збільшився приріст доходів у бюджет від податку на прибуток. І це є наслідки детінізації економіки.

Завдяки програмі “Контрабанді - СТОП!” Держмитслужба додатково до бюджету дала понад 20 мільярдів гривень, а державна податкова адміністрація - на 13 мільярдів більше, ніж за відповідний період минулого року.

- Якщо 30,4 мільярда гривень умовно поділити на три частини, то третина йде на підтримання регіональних бюджетів, на їх програми, третина - на розвиток країни, на інвестиції, на ті проекти, які ще примножать зростання економіки в Україні, третина - на всі соціальні програми, які потрібно, - наголосила Прем’єр-міністр. - На жаль, попередня 17-річна діяльність України призвела до того, що ми з вами живемо по світових цінах на все: на продукти харчування, на послуги. Тільки ціна на природний газ у нас ще залишилася нижчою, ніж у світі, а так, в принципі, все вже на рівні світових цін. Але, в той же час, Україна, порівняно навіть з країнами СНД, за 17 років значно, у 2-3 рази, відстала в рівні зарплат і пенсій. А у порівнянні з країнами ЄС (де народи споживають товари вже давно по таких цінах, як і ми, а ми - по таких цінах, як і вони) доходи наших родин іноді відрізняються в 6-10 разів.

Великої уваги Юлія Тимошенко про розподілі коштів приділила й місцевим бюджетам. Так, якщо у 2007 році на регіони було виділено 44,7 мільярда, то вже у запропонованих змінах вказано 63,4 мільряда трансфертів. А це на 42 відсотки більше, ніж минулоріч. Це свідчить про підтримку сильної фінансової регіональної політики.

У поправках до дежбюджету також пропонують систему цілеспрямованого субсидування малих міст. Уряд передбачив один мільярд гривень на їх соціально-економічний розвиток. Це означає, що вони отримають ці гроші пропорційно чисельності громадян України, які проживають на їх територіях. І їх ні з ким не доведеться ділити.

Щоб підтримати ціни на зернові, додатково в Аграрний фонд цими змінами до бюджету 2008 року заплановано спрямувати 1 мільярд 18 мільйонів гривень. Причому з загального фонду державного бюджету, а не зі спецфонду. Окрім того, 200 мільйонів гривень передбачено в бюджеті на повне фінансування з відсотків по залученню кредитів на розвиток галузі тваринництва.

- Ми хочемо з 1 вересня 2008 року всіх бюджетників, всіх працівників освіти, науки, культури, охорони здоров’я перевести на Єдину тарифну сітку, - повідомила Юлія Тимошенко. - Це дасть їм можливість вже з 1 вересня отримати підвищення заробітних плат. З пенсійних виплат зміни до бюджету на 2008 рік дають нам право додатково, за рахунок видатків державного бюджету, збільшити доходи Пенсійного фонду на 4,4 мільярда гривень. Це те, що піде просто в Пенсійний фонд і дасть право підвищити коефіцієнт нарахування пенсій за кожен рік трудового стажу для всіх пенсіонерів. Але, в той же час, ми зробимо ще один крок до зняття зрівнялівки в пенсіях, до диференціації пенсій. Це значить, що люди отримають не однакову для всіх пенсію, а в залежності від трудового стажу і в залежності від середньої зарплати, яку вони мали. На кінець року, якщо приймуть наші поправки до Держбюджету, середня пенсія збільшиться в півтора раза.

Я хотіла б, щоб парламент, який, на жаль, живе сьогодні політиканством, звернув увагу на ці зміни до бюджету і зрозумів, що, якщо депутати знову перетворять роботу в парламенті на суцільну політику і не дадуть можливість людям отримати ці зміни до бюджету, то вони просто позбавлять їх нормального збільшення пенсій і заробітних плат.

10.07.2008Володимир ПОПИК



Рівне-Ракурс №10 від 10.07.2008p. 
На головну сторінку