Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №354 від 24.07.2008p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Олас - якісне пальне

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Травень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


#З перших вуст

Увага! На “трубі” організована злочинність!

Увага! На “трубі” організована злочинність!

Попри плинність часу, трубопровідний транспорт й досі залишається надзвичайно вигідним засобом транспортування рідкого палива. На сьогодні в Україні функціонує лише одне підприємство, яке займається перекачуванням світлих нафтопродуктів від нафтопереробних заводів Росії споживачам України і країн ЄС. Тому, без сумніву, діяльність розташованого у Рівному ДП “ПрикарпатЗахідтранс”, яке належить до системи ВАТ “АК “Транснафтопродукт” є надзвичайно важливою для України. Мало того, що робота нафтопродуктопроводу “Самара - Західний напрямок” не потребує додаткових коштів з бюджету країни, він ще й забезпечує надходження коштів до державної скарбниці, збереження робочих місць та залучення російських інвестицій для безпечного функціонування трубопроводу.

Проте останнім часом через несанкціоновані врізки різко збільшилися втрати нафтопродуктів на дільниці продуктопроводу від смт Смига Рівненської області до Угорщини. А це поставило під питання подальше функціонування самого підприємства.

Про основні проблеми діяльності, шляхи подолання кризи та перспективи розвитку ДП “ПрикарпатЗахідтранс” говоримо з директором Леонідом ШУМІЛО (на фото зверху).

- Одним із головних напрямів роботи Вашого підприємства є охорона магістрального нафтопродуктопроводу і збереження нафтопродукту. Але сталося так, що останнім часом кількість кримінальних посягань на трубопроводі значно зросла, що спровокувало різке збільшення небалансів. Наскільки серйозною є ситуація?

- На жаль, змушений констатувати, що небаланси дуже великі (небаланс - це коли продукт не дійшов до кінцевої точки у тому об’ємі, в якому він був закачаний - авт.). У сумарному вираженні місячні втрати нафтопродуктів перевищують доходи підприємства. Це призвело до того, що в Акціонерній Компанії “Транснафтопродукт” Мінпаливенерго Російської Федерації постало питання про ймовірність зупинки транспортування нафтопродуктів до Угорщини. А це не лише звільнення 80 відсотків працівників, але й втрата багатомільйонних надходжень до державної казни.

- Від початку року на трубопроводі було зафіксовано більше десятка кримінальних врізок. Переважна більшість із них - у Львівській області…

- Дійсно, кримінальні структури, які з часом переросли в організовану злочинність, “насіли” на “трубу” переважно у Львівській та Закарпатській областях. Незважаючи на те, що трубопровід проходить по території чотирьох областей, левова частка, приблизно 80-85 відсотків, припадає таки на Львівщину. Те, що небаланси присутні, більшою мірою характеризує роботу Служби захисту. Так склалося, що швидкість знаходження і ліквідація врізок не перевищують швидкість виникнення нових. Не допомагає і відділ спецміліції, який обслуговує цю ділянку трубопроводу. Саме тому найближчим часом до цих служб будуть застосовані вкрай радикальні заходи, в тому числі - реорганізація. Якщо служба, яка покликана захищати нафтопродуктопровід, свої обов’язки не виконує, висновок має бути кардинальним.

Але варто сказати, що останнім часом прослідковується і зміна характеру крадіжок продукту з “труби”: зріс технічний рівень облаштування каналів крадіжок та їх маскування, формування кримінальних угрупувань з чітким розподілом ролей, зв’язками у правоохоронній системі, значними фінансовими можливостями. Змінюється й тактика дій - роздільне облаштування врізок і відводів, першопочаткове їх “консервування” і кінцевий монтаж через деякий час. Злочинці навіть беруть до уваги наявність апаратних засобів контролю за магістральним нафтопродуктопроводом. Практика показує, що вони перейшли на відбори малої продуктивності, що дозволяє “обходити” системи.

Саме тому це вже боротьба не з купкою бандитів, а з добре підготовленим криміналітетом і до цього мають долучатися правоохоронні територіальні органи держави. Тим більше, що несанкціоновані врізки - це не лише прямі збитки нашому підприємству, але й значна шкода навколишньому середовищу.

- Які Ви бачите шляхи для зміни становища і що вже зроблено у цьому напрямі?

- Ми не збираємося здаватися, а будемо працювати й продовжувати боротьбу. Ми просто не можемо допустити, щоб перекачування на Угорщину було припинено.

Сьогодні впроваджується ряд заходів, затверджений генеральним директором та Компанією “Транснафтопродукт” зі збереження нафтопродукту. А саме: закуплена запірна арматура, проплачені аванси за масоміри та прувери. Вирішується питання щодо забезпечення мобільних груп усіма необхідними матеріальними ресурсами та придбання сучасної автотехніки та обладнання.

Крім цього, керівництво ДП звернулося з клопотанням про сприяння недопущення несанкціонованого втручання в нафтопродуктопровід до Міністра Внутрішніх справ України Юрія Луценка, губернатора Рівненської області Віктора Матчука. Останній у свою чергу звернувся з проханням у сприянні до губернаторів Львівської та Закарпатської областей через місцеві територіальні органи внутрішніх справ. Була проведена зустріч з прокурором Львівської області. На підприємство були запрошені консультанти із захисту трубопроводу, які вже працювали у цьому напрямі.

Ми вважаємо, що, оскільки підприємство має визначальну роль для нашої держави, участь у подоланні масових злочинних посягань мають брати чиновники на найвищому рівні.

- До речі, що ДП “ПрикарпатЗахідтранс” означає для України та її економіки?

- Незважаючи на те, що підприємство належить до системи ВАТ “АК “Транснафтопродукт” (Росія), воно є суто українським підприємством: необхідну для функціонування трубопроводу законодавчу базу було розроблено ще на початку 90-х років. А під час здійснення своєї діяльності підприємство керується чинним законодавством України та міжурядовими угодами.

Сьогодні на підприємстві працює більше 800 чоловік, зростають щорічні надходження коштів до Державного бюджету та позабюджетних фондів. Якщо говорити цифрами та порівнювати роки роботи, то у 2005 році підприємство сплатило 13 мільйонів 200 тисяч гривень, у 2006 році - 16 мільйонів 724 тисячі гривень, у 2007 році надходження до державної скарбниці склали вже 28 мільйонів 913 тисяч гривень.

Лише за рахунок митного оформлення нафтопродуктів, які транспортуються на територію України та Угорщини через трубопровідну систему, щорічні митні надходження до Державного бюджету складають близько 300 мільйонів гривень. Таким чином, Україна неабияк зацікавлена в ефективному функціонуванні кожного нашого підрозділу. Тим більше, що ми знаємо, як ще можна збільшити прибуток підприємства, а відтак, надходження до державного бюджету.

Крім того, діяльність нашого трубопроводу має велике значення для споживачів України. Щомісячно вони отримують 115-120 тисяч тонн якісного дизельного пального.

- Не секрет, що прибуток будь-якого підприємства залежить від величини вкладених в його розвиток коштів. Які здобутки останніх років можна назвати найбільш вагомими для розвитку підприємства?

- Оскільки діючий трубопровід - це добре перевірена і захищена артерія, кожного року ми намагаємося впроваджувати нові сучасні проекти, як в лінійну частину, так і в обладнання. Прикладом цього є договір з фірмою “Розен”, завдяки якій ми змогли провести діагностику практично всієї лінійної частини магістрального нафтопродуктопроводу. В багатьох місцях були споруджені нові ділянки підводних і надводних переходів.

Чого лише варте впровадження комерційних вузлів обліку! Завдяки цьому вдалося значно збільшити якість контролю за здаванням-прийомом нафтопродуктів. До того ж, українська митниця вимагала, аби на початкових та кінцевих пунктах були саме такі вузли.

Оскільки для ефективної роботи магістрального нафтопродуктопроводу потрібне впровадження нових систем і обладнання, інноваційні питання завжди знаходяться на порядку денному підприємства. Без сумніву, потрібен найкращий варіант. Саме це і стало причиною співробітництва з угорською фірмою “CASON”.

Сьогоднішній прибуток ДП можна збільшити за рахунок повної чи навіть часткової модернізації основних об’єктів. Тим не менше, модернізація - це процес, який ніколи не закінчується. Це інновація не одного дня, адже тільки закінчується один етап роботи, починається наступний, і цей ланцюг - безперервний. Але саме вона і приносить результати - спостерігається збільшення кількості транзиту, об’ємів перекачування і наливу.

Впровадження нових технологій і методів роботи дозволить збільшити не лише об’єми транзиту на Угорщину, а й, відповідно, дасть можливість для виходу на нових партнерів.

- Якими є Ваші плани після того, як підприємство подолає труднощі і зупинить небаланси?

- Обсяги, в яких ми сьогодні транспортуємо нафтопродукти - не межа наших можливостей, тому ми весь час знаходимося в процесі пошуку нових партнерів та клієнтів. Компаній, які цікавляться роботою нашого підприємства, багато, - адже ні для кого не є секретом, що трубопровідний вид транспорту - найбільш дешевий та вигідний. Тим більше, що ми намагаємося спростити життя наших клієнтів - беремо на себе всі клопоти, пов’язані з отриманням, доставкою та збереженням продукту.

24.07.2008Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1701

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 861 від 17.05.2018p.
¤ 
Ветерани силових органів вимагають перерахунку пенсій

Ветерани силових органів вимагають перерахунку пенсій

Близько сотні ветеранів силових структур зібралися на мирну акцію протесту біля Рівненської обласної ради. До представників обласної ради звернулася громадська спілка «Центр координації дії громадськи...

¤ 
У Рівному буде ще один дитсадок

У Рівному буде ще один дитсадок

Приміщення на Дубенській, 71а готують для дошкільнят

Більше 15 років приміщення по вулиці Дубенській, 71а, що у Рівному, використовувалось не за призначенням. У будівлі, яку колись звели під дитсадок, працювали організації соціального спрямування - обла...

¤ 
У Рівному працював оргкомітет щодо підготовки до Чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів

У Рівному працював оргкомітет щодо підготовки до Чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів

16 травня у приміщенні адміністративного корпусу стадіону «Мототрек» відбулося засідання оргкомітету з підготовки до Чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів за участю голови обласної державної адмі...

¤ 
Маловідомий Бульба-Боровець:

Маловідомий Бульба-Боровець:

на Рівненщині відзначили 110-річчя з дня народження фундатора УПА «Поліська Січ»...

¤ Ракурс кулінарний
Сонячна полуниця:

Сонячна полуниця:

як заготувати смачні десерти на зиму

Полуниця – королева десертів і улюблена ягода дорослих та дітей!  Але, крім того, що вона дуже смачна і має чимало корисних властивостей, полуниця відіграє важливу роль і в кулінарії. Влітку усіма цим...

¤ 
Чутка дня: Бред Пітт і Дженніфер Еністон планують дитину

Чутка дня: Бред Пітт і Дженніфер Еністон планують дитину

Всі ЗМІ обговорюють особисте життя Бреда Пітта. Деякі джерела стверджують, що у нього роман з архітектором-скульптором Нері Оксман, інші вважають, що актор перебуває у стосунках з Дженніфер Еністон. Ц...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (24288)
2. Розклад руху автобусів [253] (21455)
3. Моє місто - найкраще [427] (19274)
4. Догляньте мене до смерті [278] (13577)
5. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (13012)
6. Коли розпочинати садити городину [599] (12759)
7. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (12672)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (10767)
9. Душ для всіх [432] (9513)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (9446)
11. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (9165)
12. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (9061)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (9056)
14. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (9024)
15. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (8858)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Гірше звіра… (62)
2. У Рівному відсвяткували День матері (51)
3. Чутка дня: Бред Пітт і Дженніфер Еністон планують дитину (51)
4. У Рівному працював оргкомітет щодо підготовки до Чемпіонату Європи зі спідвею серед юніорів (50)
5. Рівненські спортсмени привезли перше місце з Всесвітньої Гімназіади (49)
6. Будьте обачні: шахрай виманив гроші у дитини (49)
7. Ветерани силових органів вимагають перерахунку пенсій (49)
8. Сонячна полуниця: (48)
9. В Острозі розпочалися жваві обговорення щодо децентралізації (47)
10. Президент України підписав Указ, яким присвоїв звання «Мати-героїня» 1051 українці (47)
11. На Поліссі потруїлись діти (47)
12. Літературний прейскурант (46)
13. Учень рівненського училища – переможець Всеукраїнського конкурсу «Я – європеєць!» (46)
14. Не довіряйте псевдобанкірам! (45)
15. Маловідомий Бульба-Боровець: (45)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс