Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №217 від 08.12.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Знай наших!

Директор підприємства та президент корпорації «ОВАС-ЗАХІД» Анатолій КОВАЛЕНКО

Анатолій Коваленко:

»Завдання корпорації «Овас-захід» - бути першою у виробництві цукру, м'яса й молока»

В Україні нині нараховується 191 цукровий завод. До їх числа належить і Бабино-Томахівський, який, подейкують, невдовзі може змінити власника. Принаймні таку інформацію розповсюдили деякі електронні ЗМІ…

Проте, за словами директора підприємства та президента корпорації «ОВАС-ЗАХІД» Анатолія КОВАЛЕНКА, продавати завод ніхто не збирається. До того ж, віддавати рентабельне підприємство, на його думку, просто безглуздо. Про стан справ та перспективи підприємства кореспондент «РР» поцікавився у керманича заводу.

- Анатолію Олександровичу, з усього видно, на Бабино-Томахівському заводі сезон виробництва цукру вже закінчився, які ж нині роботи ведуться на підприємстві?

- Хоча виробництво цукру є сезонним, це не говорить, що діяльність підприємства обмежується двома-трьома місяцями. Адже чимало часу займає процес підготовки обладнання, проведення капітального ремонту заводських приміщень тощо.

Нині, наприклад, здійснюється очистка теплової апаратури, складається кошторисна документація на ремонт 2006 року, визначаються обсяги робіт.

- Цукрова галузь, безперечно, залежить від врожаю солодких коренів. Яким він видався в цьому році?

- Щоправда, виробничі показники діяльності цукрозаводу залежать не тільки від врожаю, а й, не меншою мірою, від наявності сучасного технологічного обладнання. Якщо згадати вигляд старого заводу, то побачене нагадуватиме бомбардування часів Великої Вітчизняної війни. Нині ж виробництво укомплектоване новим, потужним устаткуванням. А в 2006 році плануємо встановити новітніше технологічне обладнання.

Що стосується обсягів виробництва, то, наприклад, торік заготувавши 90,202 тисячі тонн сировини (у цьому - 107,882 тисячі тонн), переробили на цукор 89,780 тисячі тонн (у цьому році 104,635 тисячі тонн). Сезон виробництва цукру-піску в минулому році становив 59 діб (у цьому - 66 діб), в минулому році щодоби переробляли 1610 тонн (у цьому році 1641 тонну), в минулому році виробили 10,864 тисячі тонн цукру (у цьому - 13,550 тисячі).

- Пане Анатолію, наскільки правдиве підґрунтя мають під собою чутки про те, що ваш завод продається?

- Дійсно, абсолютна нісенітниця. Навіщо продавати рентабельне підприємство з чотирма тисячами гектарів землі, яке, крім цукру, виробляє ще й м'ясо та молоко. Крім того, безпосередній власник заводу Орест Скібінський прийшов сюди, щоб на своїй малій батьківщині створити додаткові робочі місця для своїх же земляків, поліпшити умови життя і далі розвивати виробничу інфраструктуру. І це йому доволі успішно вдається.

Окрім виробництва цукру, бабинці взялися за розведення великої рогатої худоби та виробництво молока. За словами директора дочірнього сільськогосподарського підприємства «ОВАС-АГРО» Олександра Зінчука, з чотирьох тисяч гектарів землі, котрі орендує підприємство, обробляється 3700 гектарів, решта - наразі непридатна через надмірну забур'яненість.

У цьому році зернові культури вирощувались на площі 2020 гектарів, а цукрові буряки віддано під 1005 гектарів. Зібрали 6500 тисяч тонн зерна та 25500 тисяч тонн солодких коренів. Нині на сільгосппідприємстві нараховується 325 голів великої рогатої худоби, та тваринництво тут тільки набирає обертів. У селі Бабин на фермі у перспективі планується облаштувати навіть племінну ферму. Зокрема, виношується ідея створення центру репродукції, або ж навіть племінного заводу. Для цього в минулому і цьому роках закуплено племінних теличок.

На сьогоднішній день за одинадцять місяців надій від однієї корови в Бабині сягає близько 3000 літрів молока. Втім, невдовзі планують одержувати по 3500 літрів...

08.12.2005Олександр ДЖИГИРЕЙ



Рівне-Ракурс №10 від 08.12.2005p. 
На головну сторінку