Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №360 від 04.09.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На сторожі порядку

Права людини сьогодні під питанням

Права людини сьогодні під питанням

Зі справи родини Хомичів розпочав свою діяльність на Рівненщині Міжнародний комітет із захисту прав людини. Родина Хомичів, у якої “на руках” є державний акт на землю, дозвіл на будівництво - може залишитися просто на вулиці.

Раніше ділянка, на якій знаходиться будинок Хомичів у селі Струмівка, належала Луцькому авторемонтному заводу. Але він відмовився від неї. За цей час родина Хомичів купила землю з правом власності на будівництво і звела будинок. Пройшов час і завод знову почав претендувати на землю. Два попередні суди пройшли на користь Луцького ремонтного заводу. Один скасував договір купівлі-продажу, другий - державний акт на землю, а також прийняв рішення про знесення будинку. Таким чином, родина Хомич і їх двоє неповнолітніх дітей, які є чорнобильцями другої категорії, стали заручниками бюрократії і можуть залишитися без даху над головою. Сьогодні родина готує документи на оскарження рішення у Верховному суді України.

Можливо, спочатку авторемонтний завод не захотів обтяжувати себе зайвою територією, але коли у 2005 році ціна на землю стрімко пішла вверх, вони зрозуміли, що припустилися помилки. Для того, щоб встановити істину, родина Хомичів звернулася за допомогою до Рівненського представництва Міжнародного комітету із захисту прав людини, який є єдиним у західному регіоні, і його уповноваженого Андрія ДРУЗЕНКА.

Уповноважений Андрій Друзенко переконаний, що “факти свідчать, що в нашій державі нормальна законодавча база. Проблема в тому, що існують закони, які суперечать один одному. І часто певні чиновники використовують цей факт собі на користь”.

На певному етапі розвитку комітет буде приймати заяви від людей, класифікувати їх і направляти єдиним клопотанням. Наприклад, щодо масових порушень з боку ЖЕКів відносно невиконання своїх договірних обов’язків. Андрій Друзенко припускає, що комітет, можливо, буде юридично примушувати ЖЕКи розшифровувати, що вони мають на увазі, наприклад, під “поточним ремонтом”. Інша річ, коли зареєструється товариство співвласників. Як юридична особа, вона має право представляти свої інтереси в суді, підписувати чи не підписувати певні документи. Це зараз ЖЕКи перебувають у монопольному становищі, але коли люди власноруч почнуть займатися облаштуванням своїх прибудинкових територій, ті ж начальники ЖЕКів замисляться над тим, що можуть щонайменше втратити роботу.

Як уповноважений, Андрій Друзенко приділятиме більше уваги малозабезпеченим верствам населення, людям з особливими потребами та тим, хто вже втратив надію на позитивне вирішення своїх проблем у відповідних установах.

Для цього будується чітка концепція роботи приймальної, визначається коло питань, якими буде займатися комітет: порушення прав людини, дії чи бездіяльність чиновників у вигляді невиконання своїх обов’язків. Мається на увазі, якщо людина прийшла на прийом до працівника певної установи з проблемою, а вийшла звідти без належної консультації, яка входить в перелік обов’язків посадовця.

Єдине, чим не буде займатися комітет, це коли двоє сусідів сперечаються за курку, і справа, грубо кажучи, починає доходити до ООН.

- Наша організація призначена не для заробітку, а для допомоги людям, - зауважив насамкінець уповноважений.

04.09.2008

Адреса рівненського представництва: м.Рівне, вул.Соборна,192 Телефон попереднього запису: 22-70-09



Рівне-Ракурс №10 від 04.09.2008p. 
На головну сторінку