Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №363 від 25.09.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думка

Ющенко вставляв Тимошенко

палки в колеса. Причому незаконно

Експерти вважають, що в конфлікті гілок влади вини Президента – більше. Президент України Віктор ЮЩЕНКО дуже часто втручався в діяльність Кабінету міністрів в неконституційний спосіб. Про це йдеться у висновках моніторингу відносин Президента України з урядом в І півріччі 2008 року, презентованого в УНІАН директором Центру політико-правових реформ Ігорем КОЛІУШКОМ.

“Президент України в складних з правової точки зору ситуаціях не проявив політичної волі до знаходження таких варіантів тлумачення норм Конституції та законів, які б максимально відповідали її духу та букві. Навпаки, цілим рядом своїх актів і дій він втручався у спосіб, не передбачений Конституцією України в діяльність Кабінету міністрів”, - наголошується у висновках.

Зокрема, мова йде про зупинення актів уряду з одночасним зверненням до Конституційного Суду. Експерти звертають увагу, що практично Президент зловживав своїм правом зупиняти акти уряду з мотивів їх неконституційності. Як приклад, Коліушко зазначив, що дуже часто після ухвали колегії суддів КС щодо відмови у відкритті провадження на підставі конституційного подання Президента, Ющенко відкликав своє подання або скасовував відповідний указ про призупинення дії постанови уряду, а через кілька днів видавав аналогічний указ. За словами експерта, це призводило до того, що КС починав розглядати фактично те саме подання, але за новою процедурою, і як результат, жодного рішення Конституційного Суду, яким би визнавалися цьогорічні акти Президента чи уряду неконституційними, не відбулося.

Також у своєму аналізі Центр політико-правових реформ наголошує, що більше половини рішень Ради національної безпеки і оборони, введені в дію указами глави держави, виходили за межі питань національної безпеки і оборони та стосувалися інших сфер державної політики.

Серед іншого наводяться приклади і щодо недотримання Президентом України процедури звільнення з посад голів місцевих держадміністрацій.

Експерти центру доходять висновку, що правове регулювання відносин Президента та уряду потребує вдосконалення й конкретизації норм Конституції та законодавства.

На думку Коліушка, зміни до законів про КС, Кабінет міністрів ухвалені БЮТ та Партією регіонів в парламенті 2 вересня, були спробою відповіді на вищезазначені проблеми.

Директор Центру політико-правових реформ підкреслив, що йому важко однозначно стверджувати, хто більше винен у сьогоднішньому конфлікті між гілками влади – Президент чи уряд. “Але я точно можу стверджувати, що з правової точки зору Президент України в цей період (у першому півріччі 2008 р.) допускав значно більше невідповідностей, і, оскільки він гарант Конституції, то, звичайно, на нього лягає більша відповідальність за це”, - сказав Коліушко.

25.09.2008УНІАН



Рівне-Ракурс №10 від 25.09.2008p. 
На головну сторінку