Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №367 від 23.10.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На кордоні

Росіянин вивозив раритети

Росіянин вивозив раритети

Унікальну колекцію значків, нагород, документів та військових атрибутів часів І та ІІ світових воєн намагався вивезти з України громадянин Російської Федерації. Рівненські колекціонери зізнаються, що навіть за “великі” гроші такі речі придбати неможливо, оскільки це справжні раритети своєї епохи.

- Ще в липні поточного року, перетинаючи український кордон, у відділі митного оформлення “Удрицьк” Рівненської митниці громадянин Росії не задекларував товари, переміщення яких відбувається лише за дозвільними документами, - розповідає Віктор ЖЕЛІНСЬКИЙ з прес-центру Рівненської митниці.

Однак, під час проходження цієї процедури на Пінській митниці Республіки Білорусь, у своїй митній декларації чоловік зазначив про наявність предметів старовини та мистецтва. Оскільки росіянин перевозив друковану продукцію, яка заборонена до ввозу на територію Білорусії, у митному оформленні йому відмовили і того ж дня повернули на Україну. Каналами оперативного зв’язку білоруські митники повідомили про цей випадок працівників Рівненської митниці.

Вже при поверненні на Україну росіянин вказав у митній декларації, що має серед особистих речей культурні цінності.

Щоб з’ясувати, чи становлять задекларовані предмети історичну або культурну цінність, працівники Рівненської митниці направили їх на експертизу до Волинського краєзнавчого музею. Згідно з висновком експертів, предмети, які перевозилися громадянином Російської Федерації, є колекційним зібранням і відповідно до Закону України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” становлять культурну та історичну цінність.

Українське законодавство передбачає, що підставою для пропуску за межі митної території України культурних цінностей є “Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей”. Вивезення таких речей без свідоцтва забороняється. Отож, предмети були вилучені Рівненськими митниками.

Перелік вилученого вражає - бойові нагороди, зокрема, медалі “За Відвагу”, “За оборону Сталінграда”, “За оборону Кавказу”, “За взяття Кенінгсбергу”, тощо; орден Червоної Зірки; ордени “Знак Пошани”; офіцерські медалі за 10, 15 та 20 років служби в Збройних силах; післявоєнні ордени Бол-гарської Народної Республіки, інші відзнаки та нагороди. Серед вилученого були також документи Радянської Армії: орденська книжка на два ордени Леніна та героя СРСР, військові квитки, документи цивільної адміністрації Третього Рейху та військових Вермахту. Привертає увагу й родинний фотоальбом кінця 30-х - початку 40-х років 20 століття з фотографіями довоєнного життя військовослужбовця Німеччини та фото воєнних років.

Громадянин Росії намагався вивезти з України 69 найменувань в кількості 294-х предметів, які становлять історичну та культурну цінність! І хоча вилучене “музейники” оцінили у 7-9 тисяч доларів, на “чорному ринку”, за словами колекціонерів, їх вартість зросте чи не у п’ять разів. Найбільшою цінністю є фотоальбом, який складається з унікальних фотокарток, для придбання яких потрібно викласти від 20 до 50 доларів США. Вартість одного ордена в середньому складає близько 100 доларів. За попередньою інформацією, росіянин придбав цей раритет у антикварних крамничках Львівщини для подальшого їх продажу за кордон.

Щодо росіянина складено протокол про порушення митних правил.

23.10.2008Сторінку підготувала Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 23.10.2008p. 
На головну сторінку