Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №367 від 23.10.2008p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31


#Світ навколо нас

Екологічний туризм - сучасний прорив туристичної галузі

Екологічний туризм - сучасний прорив туристичної галузі

Туроператор “Арго-клуб” розкриває свої таємниці

Одного разу князь Любомирський пожалкував, що у нього немає гаю. Під час його полювання в Дубні друзі зібрали з навколишніх сіл тисячі підвод з деревами. Так з’явився парк ім.Т.Шевченка, який у своєму сучасному вигляді є унікальним. Займаючи площу в 32 гектари, він є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а таких місць в Україні небагато. Поряд із віковими липами і грабами, в парку ростуть екзотичні дерева з Китаю та Північної Америки, унікальні види рослин, які занесені до Червоної книги (бузок угорський, тис ягідний тощо). І не дивно, що коли нашим парком провести дитину, показати, розказати про кожну деталь цієї чудової історичної пам’ятки, її ставлення до навколишнього світу зміниться. От тільки самим дорослим наведені факти стали новиною…

Директор туристичного оператора “Арго-клуб” Світлана ЛІБЕРОВА (на фото зверху), відома захисниця довкілля, директор ТОВ “Вторма-Рівне” та голова громадської організації “Нове екологічне мислення” розкриває прості секрети повноцінного та корисного екологічного відпочинку.

- На перший погляд здається, що діяльність ТОВ “Вторма-Рівне” і туристичного оператора “Арго-клуб” лежать у різних площинах. Проте їх об’єднує моя громадська позиція щодо екології. Якось, під час закордонної відпустки, я відвідала ботанічний сад. Коли екскурсовод показав природний куточок місцевості цієї країни, мені стало лячно, що й ми, українці, за якихось 20 років будемо водити екскурсії до збережених клаптиків природи. Тому “Арго-клуб” - це ще один крок у розширення моєї екологічно-просвітницької роботи, оскільки саме екологічні тури стануть профілюючими у роботі туроператора.

- Тобто основний напрям діяльності “Арго-клубу” буде полягати у впровадженні екологічної культури?

- Перш, ніж відкривати офіс і розпочинати діяльність, ми провели надзвичайно велику підготовчу роботу. Аналізуючи спектр послуг туристичних фірм, ми виявили значну прогалину саме в екологічних турах.

Який мотив їх проведення? Звісно, що задоволення внутрішньої потреби людини поспілкуватися з природою. Але оскільки досить часто бажання залишається лише бажанням, має існувати зовнішній подразник, який буде підштовхувати людину зробити крок для спілкування з живою природою. “Арго-клуб” і є тим подразником, який із підсвідомого бажання приведе людину до практичної мети.

- Навіть нефахівцю зрозуміло, що це не є прибутковою справою…

- Так, цей напрям роботи не несе великої комерційної цінності. Але я, як еколог, як голова громадської організації, вважаю за необхідне розкривати “прості правила для простих людей”.

- Сьогодні поняття екології асоціюється у людей лише з природою, але насправді це ж значно ширше поняття, чи не так?

- Слово “екологія” в грецькій мові означає вивчення власного дому, в якому живеш і частиною якого ти є. Рівень та якість життя людей залежить від стану навколишнього середовища. Це не лише природа, а все, що нас оточує. Тому говорити про екологічні тури, як виключно природознавчі - неправильно.

- Так що включає в себе поняття екологічного туру?

- Зміст еко-туру - це досягнення емоційної та естетичної мети з елементами екологічної освіти і виховання. Це: науковий еко-туризм, пізнавальний та рекреаційний. Пізнавальні екскурсії будуть включати в себе ботанічні, етнографічні та археологічні. Еко-тур - це не лише природа, це також знайомство з життям і побутом, це археологічні, етнографічні та краєзнавчі пам’ятки культури тощо. От тільки щоб екологічний тур став реальністю - потрібні мотиви.

- Але для проведення таких турів потрібні професіонали…

- Всі наші тури будуть проводитися і супроводжуватися, в залежності від напрямку, дендрологами, екологами та іншими фахівцями. Отримання екологічних знань для дорослих надзвичайно важливе, оскільки набута екокультура передаватиметься наступним поколінням.

- На що саме орієнтується туристичний оператор “Арго-клуб” у своїй діяльності?

- Я пропоную лише те, що я сама бачила, в чому переконалася і що хочу показати іншим. В той час, коли на Рівненщині є просто унікальні місця, люди їдуть у Карпати. Я не супротивник цього, адже мій батько - гуцул, але переконана, що місцева природа не менш цікава.

Наприклад, у Березнівському дендропарку зібрана просто унікальна для західного регіону колекція флори. Мало хто знає, що у Березнівському районі росте найстаріше дерево України - дуб, якому більше 1300 років. Часто ми їдемо дивитися чуже, проходячи мимо свого…

Чого лише варті унікальний геологічний заказник “Базальтові стовпи” (природна споруда із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикувалися стрункими рядами і заворожують своєю монументальністю та чіткістю геометричних фігур), вражаюче своєю величчю, красою і нереальністю болото “Переброди”, “Надслучанський” ландшафтний парк.

- Чи є на Рівненщині місце для абсолютно нових вражень?

- Для тих, хто прагне нових вражень, насолоди від свіжого повітря та відновлення душевної рівноваги, у мене є порада - здійсніть подорож “Поліським трамваєм”. Це одна з найдивовижніших, найзагадковіших залізничних доріг у нашій країні. Це найдовша діюча вузькоколійка в Європі, яка знаходиться в північних районах Рівненської області.

Подорож тривалістю 4 години дозволить оглянути 106 кілометрів українського Полісся, та здійснити, здавалось би, неможливу, подорож у часі. Раритетна і рідкісна техніка, що й досі використовується в обслуговуванні, створює відчуття нереальності й відкидає подорожуючих років на п’ятдесят у минуле. Потяг рухається зі швидкістю 40 км/год, у деяких місцях - до 20. Навколо - абсолютно не зіпсований цивілізацією пейзаж: ліси, заболочені луки. Маршрут продуманий до дрібниць: можна не лише зупинятися в найбільш мальовничих місцях, але й організувати приготування шашлику.

- Чи все настільки добре у впровадженні екологічного туризму? Які проблеми виникають?

- По-перше, екотуризм дає можливість насолодитися природою, історично-культурними, культурно-етнографічними особливостями досягнень даної місцевості. По-друге, розвиваючи екотуризм, ми даємо можливість місцевим жителям брати участь у цьому процесі для отримання прибутків. А це просто архіважливо для нашої області. Тобто, екотуризм - це й економічні стимули для збереження природи.

Подорожі, які сьогодні широко пропонуються на ринку туристичних послуг, я не вважаю за еко-тури. В них абсолютно відсутній освітницький аспект, що для еко-туру надзвичайно важливо. Саме з цієї причини я хочу докорінно змінити розуміння екологічного туру і ставлення до нього. Другий недолік - це поквапливість. Подивилися замок - і пішли далі. А про те, як цей замок вписується в навколишній ландшафт, ніхто навіть і не задумується. Природознавчі і крає-знавчі екскурсії мають бути чітко розділені.

- Зрозуміло, що еко-тури – це не єдина послуга, яку пропонуватиме “Арго-клуб”. Що ще входить до спектру ваших послуг?

- Хоча ми й пропонуємо відпочинок у будь-якій частині світу, хочеться акцентувати увагу ще й на лікувальному напрямі. Це санаторії не лише України та зарубіжжя, а й Білорусії, які відзначаються дешевизною та великою кількістю додаткових медичних безоплатних послуг. Відпочинок у санаторіях Білорусії дуже різноманітний, підходить як для тих, хто бажає провести його в спокійній, релаксуючій обстановці, так і для любителів активного відпочинку. Майже всі білоруські санаторії приймають на лікування дітей разом із батьками і мають в штаті відповідних медичних фахівців.

- Незабаром Новий рік. Дехто заздалегідь розплановує проведення цього свята. Чим буде дивувати рівнян “Арго-клуб”?

- По-перше, ми пропонуємо провести зимові канікули та новорічні свята в Польщі, Словаччині, Болгарії, Туреччині, Єгипті, Фінляндії або у засніжених Альпах - по всьому світу. Відвідати відомі гірськолижні курорти Європи, а також новинку – гірськолижні курорти Грузії – Гудаурі та Бакуріані, де можна не лише потішитися катанням по трасах різної складності, але й відчути на собі справжню грузинську гостинність. До речі, у нас є й чудові новорічні тури до Грузії. По-друге, ми пропонуємо зустріти Новий рік у лісі, в мисливських будиночках з хорошою інфраструктурою.

Та головне, ви маєте можливість потрапити у справжню казку, відвідавши маєток справжнього Діда Мороза, який знаходиться в самому “серці” Біловезької пущі.

Свідомо ми любимо лише те, що знаємо. То ж, коли ми будемо краще знати нашу поліську природу - ми будемо більше цінувати її та піклуватися про неї, словом, любити по-справжньому. А любити є що, та кожен сам зможе переконатися в цьому, якщо наважиться відірватися від домашніх турбот і здійснити подорож до лісу, парку, по замках, до соборів і церков.

Ви відчуєте близькість з природою, оздоровитеся фізично та духовно, отримаєте заряд енергії на багато днів вперед. Чекаємо на Вас!

Туристичний оператор “Арго-клуб”

м.Рівне, вул.Соборна,1, офіс 316

тел/факс 23-43-19

23.10.2008Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1329

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 852 від 15.03.2018p.
¤ 
Фінансова децентралізація: депутати пропонують 100% надходжень податку на доходи фізичних осіб залишати в бюджетах місцевих громад

Фінансова децентралізація: депутати пропонують 100% надходжень податку на доходи фізичних осіб залишати в бюджетах місцевих громад

У парламенті зареєстровано законопроект №8110. Документ змінює порядок розподілу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зокрема, в ньому пропонується 100% надходжень податку на доходи фізичних осіб з...

¤ 
З другої половини березня розпочнуть виплачувати перераховані пенсії військовослужбовцям

З другої половини березня розпочнуть виплачувати перераховані пенсії військовослужбовцям

З другої половини березня Пенсійний фонд розпочне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям. Основні виплати розпочнуться з 1 квітня....

¤ 
Нетверезий водій протаранив автомобіль патрульних

Нетверезий водій протаранив автомобіль патрульних

За фактом опору працівникові правоохоронного органу, який мав місце 10 березня близько опівночі, у поліції розпочали досудове розслідування. Нетверезого водія, 23-річного жителя Дубровицького району з...

¤ 

Впіймала крадія, який знімав гроші з її картки

11 березня 48-річна жителька обласного центру близько шостої години вечора закінчувала роботу на місцевому підприємстві. Залишивши сумочку у службовому приміщенні, на дві хвилини зайшла в сусідній каб...

¤ 
Ароматерапія

Ароматерапія

Як оздоровлюватися ароматичними оліями?

Лікування та профілактика недуг за допомогою запахів, чи ароматерапія, - ефективний і, як на мене, надзвичайно цікавий метод зцілення від недуг. Про нього можна говорити багато. Наприклад, у людей час...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (23942)
2. Розклад руху автобусів [253] (21207)
3. Моє місто - найкраще [427] (18832)
4. Догляньте мене до смерті [278] (13301)
5. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (12795)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (12465)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (12296)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (10147)
9. Душ для всіх [432] (9356)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (9298)
11. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (9000)
12. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (8925)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (8921)
14. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (8912)
15. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (8721)

ТОП-15 свіжого номера:

1. В Дубровицькому управлінні соціального захисту населення держаудитслужба виявила втрат майже на 650 тисяч гривень (105)
2. Радивилівські поліцейські застали на «гарячому» псевдоправоохоронців (105)
3. Аптеки знову перевірятимуть – мораторій скасували (105)
4. У лікарні Рівненщини придбали нове обладнання (105)
5. У Рівному арештовано 137 кг каміння бурштину (101)
6. ДТП на Кореччині – водій загинув (100)
7. Анонс: Рівненський обласний краєзнавчий музей (98)
8. 38 кг висушеної коноплі зберігала на горищі (96)
9. На Рокитнівщині вилучили майже 25 кубометрів незаконної деревини (93)
10. Ароматерапія (91)
11. Лозовий ламає корупційну кормушку правоохоронців (90)
12. Якісні дороги в Рівному – ознака європейського міста (87)
13. Дональд Трамп прокоментував (86)
14. Нетверезий водій протаранив автомобіль патрульних (86)
15. Немовицька громада продовжує роботу над організаційними питаннями (84)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс