Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №369 від 06.11.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фінансова криза

Нерухомість стоїть нерухомо, а в банках все стабільно

Нерухомість стоїть нерухомо, а в банках все стабільно

Поки політики намагаються впоратися із фінансово-економічною кризою, пересічні мешканці відчувають її наслідки щодня дедалі більше в усіх сферах життя. Криза значно вплинула й на купівельну спроможність рівнян, зокрема, нерухомості.

Ситуацію коментує директор ТзОВ “Рівнеінвестбуд”, голова правління громадської організації “Асоціація працівників будівельної галузі м.Рівне та Рівненської області” Ігор МІЧУДА:

- На первинному ринку зараз житла не купують, за останні два місяці не було продано жодної квартири. Можна говорити про повний занепад будівельної галузі. Так, 200 тисяч людей із Києва їдуть у регіони, бо залишилися без роботи.

Днями президент Будівельної палати України Володимир Поляченко зустрічався із секретарем Ради національної безпеки і оборони України Раїсою Богатирьовою та Президентом України Віктором Ющенком та запропонував свої заходи для пом’якшення фінансової кризи.

Наразі спостерігається падіння галузі на 7,2 відсотка у порівнянні з минулим роком. За попередніми прогнозами, до кінця року цей показник зросте до 15 відсотків. А за січень-вересень минулого року приріст складав 21,5 відсотка. Зараз у багатьох будівельних фірмах є проблеми з виплатою заробітної плати, відбувається скорочення працівників, люди вимушені брати відпустки за власний рахунок. Одним словом, у країні - безлад! - підсумовує Ігор Мічуда.

На вторинному ринку житла ситуація не краща. У агентствах нерухомості одностайно заявляють, що квартири зараз не продаються, люди чекають стабільності. І, відповідно, не купуються, оскільки банки не видають кредити. Люди вдаються до продажу квартир тільки у разі крайньої необхідності. До речі, ціни на житло знизилися на 3-5 тисяч доларів.

Заступник начальника Рівненського обласного управління Ощадбанку Руслан ПРОКОПЧУК зазначив, що, незважаючи на фінансову кризу, ситуація у них стабільна, клієнти добросовісно сплачують кредити.

Як повідомили “РР” в інших рівненських банках, ще дещо рано казати про вплив кризи на спроможність клієнтів сплачувати кредити, хоча в межах місяця є певне прострочення - дехто затримує платежі, бо чекає, що ситуація зміниться на краще. Стосується це в першу чергу тих, хто кредити брав у доларах. Коливання курсу валют призвело до того, що такі клієнти винні банкам більше, ніж першопочаткова вартість кредиту в гривневому еквіваленті.

Ціни на молочні продукти зросли

Як повідомили з інспекції контролю за цінами у Рівненській області, зараз спостерігається підвищення цін на молочні продукти харчування.

Так, за результатами моніторингу, у порівнянні з минулим тижнем, підприємства підвищили ціну на молоко на півтора відсотка, сир - 3,8, сметану - 2,3, вершкове масло - 1,5, курячі яйця - на 7,6 відсотка. Тобто, оптовики підвищують ціну, відповідно збільшується і роздрібна ціна продуктів харчування.

На ринках ситуація подібна: вартість молока піднялася на 14,8 відсотка (4 гривні за один літр - максимум, мінімум - 2,5 гривні), сиру - на 9,1, сметани - 4,9, а ціна яєць збільшилася на 3,5 відсотка.

За словами спеціалістів, таке подорожчання не можна пов’язувати суто з фінансовою кризою, адже його походження має, скоріше за все, сезонний характер і спостерігається щороку.

Водночас, відбувається зниження цін на окремі види товарів, зокрема, на овочі, крупи та олію.

06.11.2008Кароліна КРУГЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 06.11.2008p. 
На головну сторінку