Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №372 від 27.11.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вихід є!

Валентина Семенюк: “Закон – це інструмент, і людям треба показувати, як ним користуватися”

Валентина Семенюк: “Закон – це інструмент, і людям треба показувати, як ним користуватися”

Для рівнян вже давно стало нормою те, що час від часу в нашому місті, та й по Україні в цілому, спалахують конфлікти навколо так званих відомчих гуртожитків, які вже давно перетворилися з тимчасових на постійні місця проживання. Під час активної приватизації державних підприємств гуртожитки фактично переходили до нових власників разом із людьми. Таким чином, мешканці були позбавлені права на отримання квартир, в яких проживали протягом багатьох років.

Звісно, люди не сиділи, склавши руки, а намагалися залучати до вирішення своїх проблем владу, зверталися до судів, справи в яких, здебільшого, вирішувалися не на їх користь.

Така ситуація не могла тривати безкінечно. У першу чергу вона вимагала вирішення на державному та законодавчому рівнях. І ось нарешті з’явився механізм, який покликаний поставити крапки над “і” у цьому питанні.

- З 1 січня 2009 року в Україні діятиме довгоочікуваний закон, який забезпечить реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків, - зазначила минулого вівторка під час візиту до Рівного голова Фонду держмайна України Валентина СЕМЕНЮК. - Цей Закон стосується громадян, які на законних підставах проживають у малосімейних чи робітничих гуртожитках не менше п’яти років та не мають іншого власного житла.

Мешканці, на яких поширюється дія цього закону, можуть приватизувати житло у гуртожитку, в іншому випадку - отримати соціальне житло. Усі гуртожитки, які підпадають під дію цього закону, передаються у власність територіальних громад протягом трьох років у порядку, визначеному Кабміном.

Водночас гуртожитки, які не є об’єктами державної власності та на законних підставах включені до статутних фондів підприємств, можуть передаватися у власність територіальних громад на договірній основі згідно з чинним законодавством, виходячи з юридичних повноважень та фінансових можливостей органів місцевого самоврядування.

Рішення щодо передачі (або про відмову в передачі) гуртожитку у власність територіальної громади приймає власник гуртожитку або суд за поданням місцевої ради, на території якої цей гуртожиток знаходиться.

- Я звернулася до мешканців гуртожитків і пояснила, як потрібно захищатися. Закон - це інструмент, і треба людям показувати, як ним користуватися. Інструмент ми дали, зараз ні в якому разі не можна опускати рук, адже право на житло відстояти можна! - підсумувала голова Фонду держмайна Валентина Семенюк.

А до цього часу діятиме Указ Президента України від 24 листопада 2008 року, в якому визначені заходи щодо забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків. Зокрема, забороняється примусово виселяти мешканців з гуртожитків на період до законодавчого врегулювання питання щодо механізму реалізації їх права на приватизацію займаного ними у гуртожитках житла. Також Президент доручив вивчити питання економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги для гуртожитків.

Нагадаємо, що, за статистикою, в Україні є близько трьох тисяч гуртожитків, 387 з них - у статутних фондах підприємств. У Рівненській області таких гуртожитків 15, і вони перебувають на балансі семи підприємств. “В юридичному плані ці помилки треба виправляти”, - переконана Валентина Семенюк.

27.11.2008Кароліна КРУГЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 27.11.2008p. 
На головну сторінку