Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №376 від 25.12.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Невигадані історії

І в космосі пісні фермерки звучали…

І в космосі пісні фермерки звучали…

Дубенчанин Олег Хвоєвський не один рік командував охороною містечка космонавтів. Гостюючи в сестри Лариси, полковник отримав у подарунок від самодіяльного митця перший компакт-диск з творами Галини МОСІЙЧУК. Коли познайомив із ним підкорювачів Усесвіту, ті були у захваті й узяли з собою в космос...

Ось рядки з листа Олександра Вікторенка, Юрія Онуфрієнка й Анатолія Філченка, отриманого пенсіонеркою з далекого Підмосков’я: “З великим задоволенням прослухали Ваші пісні, виконані з любов’ю і натхненням. Особливо сподобався твір “Не забувайте матерів”. Висловлюємо Вам щиру вдячність за те, що порадували нас, космонавтів, добрим спадком чарівної лірики під час нашого перебування на навколоземній орбіті, а також у колі наших сімей і друзів. Нових Вам творчих успіхів і злетів!”

Цей лист - ще одне визнання таланту жінки-матері, жінки-трудівниці. Воно приємне вдвічі, адже Галина не освоїла музичної грамоти і процес творчості для неї досить складний. Спочатку награє мелодію на баяні, яку потім записує і аранжує випускник консерваторії, викладач педколеджу Олександр Раковський. Отак “наклювала” понад 70 пісень, що склали три компакт-диски, ввійшли у два збірники, що побачили світ.

Таки важкувато нині знайти власну нішу в багатому талантами мистецькому середовищі. А пані Галина зуміла це зробити: за якихось десять років пройшла шлях від несміливої виконавиці власних пісень до визнаного майстра джерельно-свіжої, життєстверджуючої музики, що народжується в її щедрій душі.

Маючи гарні вокальні дані, творчу вдачу, землячка “народжує” щирі пісні. За влучним словом поетеси Любові Пшеничної, котра залюбки співпрацює зі співучою фермеркою, в дитинстві зірка таланту впала в багату на добро душу дубенчанки, як росинка на квітку, аби напоїти й зігріти її творче зело. До слова, активно пишуть для неї поети: Олександр Войтицький, Сергій Рачинець, Микола Денисюк (Дубно), Галина Галичанка (Бровари), Микола Фотюк (Ніжин), Василь Кирилюк (Чернігів), Ярослава Савчук (Мирогоща), Ганна Костів-Гуска (Борщів), Микола Береза (Рівне). Уже самі назви говорять, що хвилює авторів: “Не забувайте матерів”, “Україна моя”, “Коханій”, “Козачка”, “Яблуневий цвіт”, “Козацька похідна”, “Мамина калина”, “Я до тебе лину”, “Перша вчителька”, “Земля”.

Написані в народному ключі, легкі для сприймання, дзвінкі й прозорі, немов джерельна вода, її мелодії подобаються широкому слухацькому колу. До того ж, знавці кажуть, що манера виконання Галини Мосійчук нагадує манеру славно-звісних Ніни Матвієнко, Раїси Кириченко, Нані Брегвадзе, Людмили Зикіної. Я попросив композитора-професіонала, директора школи мистецтв Анатолія Войценховського проаналізувати пісні збірки “Прилечу до тебе”. Вердикт Заслуженого працівника культури України такий: жоден із 42 творів не повторюється, це справді унікальна музика, що стане у пригоді вчителям, керівникам ансамблів, творчо обдарованій молоді, всім, хто не байдужий до національного мистецтва. Написане самодіяльною мисткинею публікується в періодичних альманахах і збірниках, звучить по радіо, телебаченню, його виконують члени українських громад Чикаго й Філадельфії (США), заробітчани в Португалії та Італії.

Цікавий штрих. Голова Всеукраїнської Національної Музичної Спілки академік Анатолій Авдієвський чи не вперше відступив від правила, ставлячи на голосування про прийняття в Спілку людини без музичної освіти. Бо й справді, лагідний, задушевний, розлогий спів пані Галини на багато позицій вищий від номерів “під фанеру” численних груп, гуртів, що “беруть” нахрапом, мішурою, несмаком, межуючи з непристойністю.

Не вистачить пальців на обох руках, аби перелічити творчі змагання, де останнім часом перемагала наша героїня. Стала володаркою перших премій на Всеукраїнських фестивалях: “Ліра Гіппократа” (м.Чортків), “Обіймись, Україно!” (м.Київ), отримала Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі сучасної української пісні “Боромля-2007” (Сумщина), перемогла на Всеукраїнському фестивалі “Пісенний вернісаж-2008” (м.Київ), відзначена дипломом на краянському фестивалі чеської пісні в Празі. А нещодавно посіла перше місце на Третьому Всеукраїнському фестивалі мистецтв “Кришталевий Трускавець - 2008”, удостоївшись похвали від голови журі, Народного артиста України, лауреата Національної премії імені Шевченка, академіка Дмитра Гнатюка. Герой України відзначив майстерність і співочий потенціал переможниці, щиро привітав її з успіхом.

Люди помітили працьовиту, талановиту жіночку. Пані Галина стала лауреатом обласного конкурсу “Жінка року” як композитор і виконавець власних творів, нагороджена Грамотою обласної ради як керівник фермерського господарства “Катерина”, отримала нагороду “Кришталевий жолудь” Дубенської міської територіальної громади в номінації “Творча особистість”, про неї були дві передачі республіканського радіо в програмі Галини Вересень.

- Та найбільша нагорода для мене, - каже вдатна мисткиня, - знати, що мої твори звучать в оселях земляків, що їх хочуть слухати. Бо не так легко “пробитись” до широкого загалу, коли не маєш грошовитого спонсора. А в мене спонсор – чоловік Леонід і власна пенсія. Тому використовую кожну можливість, аби “вийти в люди”.

25.12.2008Василь ЯНОШІ



Рівне-Ракурс №10 від 25.12.2008p. 
На головну сторінку