Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №376 від 25.12.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Олексій ХАРКЕВИЧ: “Часи “жорсткого рекету” минули…”

Упродовж 11 місяців 2008 року працівники УБОЗ УМВС викрили 140 злочинів, половина з яких - тяжкі та особливо тяжкі, зокрема: 2 розбої, 7 вимагань, 8 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, 3 - з обігом зброї та вибухівки, одне незаконне заволодіння автотранспортом та 13 шахрайств. По лінії боротьби з економічною злочинністю на рахунку УБОЗу 18 викритих злочинів у сфері службової діяльності, 22 - у кредитно-фінансовій сфері, 13- фактів розкрадань.

У наступному році підрозділи боротьби з організованою злочинністю відзначатимуть своє “повноліття”. Попри “юний” вік, Рівненське Управління БОЗ довело свою боєздатність дорослими вчинками. Інтелект усього колективу, помножений на оперативність відділу швидкого реагування “Со--кіл”, допомогли пос-тавити логічну крапку у розслідуванні багатьох гучних кримінальних справ і передати їх до суду.

Рік тому УБОЗ УМ-ВС в Рівненській області очолив молодий керівник - Олексій ХАР-КЕВИЧ.

- Олексію Олександровичу, чи змінилися від початку створення служби БОЗ пріоритети її діяльності?

- Часи “жорсткого рекету”, з яким на початку становлення мали справу співробітники підрозділів БОЗ, давно минули. Нині організована злочинність вирізняється від попередників 90-х років кримінальним “професіоналізмом” та рівнем технічної оснащеності, жорстокістю та зухвалістю при скоєнні злочинів, корисливими мотивами, які спонукають до цього. Вона використовує здебільшого не силові методи, а здобутки технічного прогресу, долучаючи до своїх лав фахівців у тій чи іншій галузі. Тому й протистояти їй стає дедалі важче. Певна річ, рівень технічного оснащення міліцейських структур, їх мобільність ще значно поступаються можливостям ОЗГ. Та, попри це, завдяки наступальним діям правоохоронних органів області організовані злочинні групи, що діяли на її території, зазнали деяких змін після притягнення до кримінальної відповідальності їх лідерів та активних учасників. Це призвело до розпаду ОЗГ на менш значні. Деякі з них після нетривалого функціонування взагалі припинили своє існування.

Як і 17 років тому, основними завданнями та напрямками діяльності підрозділів БОЗ залишаються виявлення, розслідування, припинення та запобігання правопорушенням, які вчинюють учасники організованих злочинних угруповань, притягнення винних до вiдповiдаль-ностi; запобігання встановленню корумпованих зв’язків із державними службовцями та посадовими особами, втягненню їх у злочинну дiя-льнiсть тощо.

- Чи був 2008 рік для Рівненського УБОЗу результативним?

- У цьому році працівники спецпідрозділу БОЗ скерували до суду три кримінальні справи. У результаті діяльності цих організованих злочинних груп по лінії економіки державі було завдано збитків на загальну суму близько 3,5 мільйонів гривень, майже три чверті з яких наразі відшкодовано шляхом накладання арешту та вилучення майна.

- Кожна зі справ, за яку бралося Управління БОЗ, набула чималого резонансу. Певно, вам вдалося розворушити не одне “осине кубло”?

- Одна з організованих злочинних груп, кримінальну справу проти трьох учасників якої порушив у травні слідчий відділ “ОЗ” СУ УМВС, займалася вимаганнями, розбоями та незаконними заволодіннями автотранспортом. Прагнучи отримати “своє”, підозрювані погрожували жертвам вбивством або каліцтвом, а також знищенням майна. Вимагачі у складі групи вчинили шість злочинів. На даний час “тріо” утримується в СІЗО.

Інші троє громадян об’єдналися для вчинення злочинів у кредитно-фінансовій системі. Кримінальну справу проти цієї ОЗГ порушили у березні, а у серпні скерували до суду.

Третя направлена до суду кримінальна справа стосується незаконної діяльності “квартету” з міжнародними зв’язками, який вчиняв злочини у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Зазначена організована злочинна група в період з червня по жовтень 2006 року, підробляючи документи, незаконно формувала податковий кредит для одного з відкритих акціонерних товариств сусідньої області та інших суб’єктів підприємницької діяльності при експорті рослинницької продукції в Республіку Польща за штучно завищеними цінами. Це призвело до ненадходження до бюджету України майже 2,5 мільйонів гривень.

- А як щодо тих справ, розслідування яких ще триває?

- Одна з таких справ порушена щодо шести учасників організованої злочинної групи з корумпованими зв’язками, які з липня 2006-го до лютого 2008 років, підробляючи паспорти, заповіти та нотаріально посвідчені документи і доручення, здійснювали перереєстрацію нерухомого майна фізичних осіб на себе або своїх знайомих за винагороду, і в подальшому легалізували дане майно шляхом неодноразової купівлі-продажу через підставних осіб. На даний час працівники УБОЗу встановили п’ять жителів обласного центру, яких злочинці позбавили власних квартир.

Розмовляла Марина НОНКА

25.12.2008Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 25.12.2008p. 
На головну сторінку