Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №377 від 30.12.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На часі

Бізнесменам не вистачає наукових підходів

Бізнесменам не вистачає наукових підходів

Пошук виходу з фінансово-економічної кризи змусив представників міської влади, фахівців у галузі економіки спільно з підприємцями обговорити наболілі питання. Саме з цією метою був проведений круглий стіл “Стратегія підвищення конкурентоспроможності міста Рівного в умовах подолання наслідків фінансово-економічної кризи”.

На переконання міського голови Володимира ХОМКА, незважаючи на кризу, Рівне має усі необхідні ресурси, щоб бути конкурентоспроможним, зокрема, хорошу комунікацію, достатні запаси якісної питної води, трудові ресурси, достатню кількість вищих навчальних закладів тощо.

- Хотілося б, щоб ми розглядали поняття конкурентоспроможності не як самоціль, а щоб у результаті цих дебатів ми справді віднайшли шляхи покращення ситуації, - висловив свої побажання Володимир Хомко.

Директор центру інвестиційно-інноваційних програм Національного інституту стратегічних досліджень Валентин ПІДВИСОЦЬКИЙ спробував детальніше окреслити поняття конкурентоспроможності регіонів. - Ця тема є дещо новою, - зауважив він. - На мою думку, вона повинна бути частиною державної регіональної політики. Протягом сімнадцяти років Всесвітній економічний форум проводить оцінку конкурентоспроможності країн. Серед 117 держав Україна знаходиться на 74 місці.

Нині кожне місто є конкурентоспроможним за наявністю ресурсів. Адже інвестор “піде” туди, де є відповідна інфраструктура - вода, стовідсоткове постачання електроенергії, кваліфіковані кадри.

- Наступний, архіважливий елемент - партнерство влади, бізнесу та науки, - продовжує Валентин Підвисоцький. - Має бути створена структура, яка забезпечуватиме управління програмами та проектами.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністюСергій ПАЛАДІЙЧУК акцентував увагу учасників круглого столу на тому, що кризу можна сприймати, як передумову перебудови економіки.

- На мою думку, - зазначив Сергій Паладійчук, - у даному контексті актуальним є поняття інноваційності. Тут присутні бізнесмени, яким не вистачає наукових підходів, які не знають, куди диверсифікувати і скерувати бізнес.

Окремі учасники круглого столу були налаштовані не так оптимістично, стверджуючи, що легенда про ресурси існує з давніх-давен, інвестиції з-за кордону - це міф, а Рівне - “задвірки в сенсі вкладання серйозних коштів”. Але таких було менше. Вихід із ситуації, що склалася в економіці, вони вбачають у тому, що влада повинна бути дуже уважною до малого та середнього бізнесу, більше того, всі кроки влади повинні спрямовуватися на вихід бізнесу з тіні.

У свою чергу заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК висловив сподівання, що Рівне стане містом-партнером у впровадженні пілотних проектів та зможе розраховувати на підтримку Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

30.12.2008Кароліна КРУГЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 30.12.2008p. 
На головну сторінку