Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №378 від 05.01.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Ярослав Голомша: “Приємно бачити реальні результати роботи колективу”

Ярослав Голомша: “Приємно бачити реальні результати роботи колективу”

Ще один рік перегорнув чергову сторінку історії міліції України - 17-ту за ліком… Яким він був для колективу правоохоронців Рівненщини та пересічних мешканців краю, ми вирішили дізнатися у начальника УМВС України в області Ярослава ГОЛОМШІ.

- Ярославе Ярославовичу, підсумовуючи роботу колективу, який Ви очолюєте ось уже майже рік, скажіть, чи складним він видався для правоохоронців області?

- Цей рік не був простим. Проте, озираючись назад, приємно бачити реальні результати роботи колективу. Можливо, вони не стільки кількісні, проте відчутно якісніші, що дуже важливо. Якщо ж говорити про конкретну роботу, то нами лише за останні місяці порушено вісім кримінальних справ за ст.28 КК України щодо організованих злочинних груп, з яких шість уже скеровано до суду. Загалом упродовж року міліція Рівненщини розкрила ряд резонансних вбивств, які своєю цинічністю та жорстокістю сколихнули чи не всю Україну. Це - вбивство подружжя Рудницьких у селі Довге Поле Дубенського району, коли нелюд обірвав життя двох пенсіонерів; розкриття вбивства громадянки Росії, жительки Санкт-Петербурга, яке скоїли два молодики в урочищі “Острівці” поблизу села Борове Зарічненського району; затримання організованого злочинного угруповання з міжрегіональними зв’язками, яке займалося викраденням з церков ікон та іншого дорогоцінного начиння; викриття групи шахраїв, що відбирали у соціально незахищених громадян квартири та будинки; розкриття за гарячими слідами жорстокого вбивства чоловіка, якому злочинці відтяли голову; викриття групи зловмисників, які створили ТОВ і за схемою “фінансової піраміди” ошукали майже 300 громадян Рівненщини, збагатившись у такий спосіб на мільйон гривень; затримання групи вимагачів у Костополі; ліквідація потужного конвертаційного центру; припинення незаконної діяльності підприємства, яке налагодило неконтрольоване виробництво фальсифікованої алкогольної продукції з підробленими акцизними марками; затримання голови одного з садових товариств, яка отримала хабар у розмірі 105 тисяч гривень за виділення двох земельних ділянок зацікавленим особам…

- Чи вдалося правоохоронним органам налагодити тісну співпрацю з населенням задля профілактики та запобігання скоєнню злочинів?

- Питання співпраці правоохоронних органів з населенням сьогодні актуальне, як ніколи. Найголовніше, що люди самі стають ініціаторами порозуміння і пропонують допомогу правоохоронцям Рівненщини. А почали ми зі студентства. Сьогодні на Рівненщині діє три громадських формування з охорони громадського порядку: на базі НУВГП (Рівне), ВПУ-25 (селище Демидівка) та НУ “Острозька академія”. Особисто я вважаю, що студенти цивільних ВНЗ більш розкуті, незаангажовані, мають свою точку зору, “свіжий” погляд і зовсім інший підхід до роботи, тому цілком могли б працювати у міліції…

- Наскільки серйозно працює на Рівненщині інститут громадських помічників?

- Інститут громадських помічників дільничних інспекторів міліції у сільській місцевості започаткований ще у 2005 році відповідним Указом Президента України. Однак до нинішнього року кількість охочих посприяти органам внутрішніх справ була незначною - по одному на сільську раду. Але люди ці довели, що їхня допомога - потрібна, а інформація, яку надавали правоохоронцям, допомогла розкрити чимало злочинів і притягнути до відповідальності злісних правопорушників. Тому органи влади та місцевого самоврядування Рівненщини, порадившись зі співробітниками міліції, вирішили провести експеримент на базі Костопільського та Сарненського районів, де у кожному населеному пункті організували роботу громадських помічників. Таке рішення 29 травня цього року прийняли учасники наради в облдержадміністрації, ініційованої Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області. 6 червня голова Рівненської ОДА Віктор Матчук підписав розпорядження “Про план заходів щодо удосконалення взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських формувань області з охорони громадського порядку та профілактики правопорушень”, яке й стало відправною точкою для подальших злагоджених дій міліції і влади. А розпорядженням від 21 липня 2008 року було намічено ряд заходів щодо підготовки і проведення зазначеного вище експерименту. Офіційний старт відбувся першого серпня. Відтепер у Сарненському районі дільничним інспекторам міліції допомагають 46 помічників, а у Костопільському - 51. Нещодавно ми підбили підсумки цього експерименту. Він виправдав усі сподівання. Тож із початку нового року впроваджуватимемо аналогічний досвід й у інших районах області.

- Які заходи на рівні області здійснює міліція, аби забезпечити правопорядок під час фінансово-економічної кризи? Чи очікуєте Ви погіршення криміногенної обстановки?

- Нещодавно ми провели розширене засідання Колегії УМВС за участю керівництва облдержадміністрації, обласної ра-ди, районних і міських органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також начальників галузевих служб і МРВ УМВС України в області. Разом ухвалили першочергові заходи з недопущення ускладнення криміногенної ситуації в області у період фінансово-економічної кризи, посилення правопорядку, забезпечення дотримання прав і свобод людини, здійснення ефективної профілактичної роботи із попередження правопорушень та створення відповідних умов для дозвілля молоді. Адже, без сумніву, негативні тенденції, які відбуваються в період фінансово-економічної кризи, можуть призвести до погіршення криміногенної ситуації в області внаслідок майнового розшарування населення, зубожіння значної його частини, у результаті чого зростає кількість “корисливих злочинів”: крадіжок, шахрайств тощо… Тому сьогодні дуже важливо, щоб прості громадяни у цей нелегкий період відчули підтримку влади всіх рівнів, а також органів внутрішніх справ.

Розмовляла

05.01.2009Тамара ЛИСЕНКО Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2009p. 
На головну сторінку