Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №379 від 15.01.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Золота масажна серединка

Золота масажна серединка

У нас триває святковий січень, який чимало людей небезпідставно називають ще “п’яним” місяцем. Адже в січні традиційно завмирає ділове життя. Утім, аби свята не попсували здоров’я й самопочуття, численні вихідні можна й варто присвятити оздоровленню. Наприклад, такому його виду, як масаж: лікувальний чи профілактичний. Упродовж багатьох століть масаж приносить людям користь - поліпшує життєвий тонус, робить м’язи міцнішими, а шкіру пружною. Одним масаж продовжує молодість, іншим допомагає хутчіш позбутися хвороб. Себто, масаж допомагає зберегти тіло й дух у найкращій формі. Далі про цей давній спосіб лікування, який є чи не найпростішим, природним і найкращим засобом від багатьох проблем, розповідає масажист Ігор ТРОФИМЧУК (на фото):

- Якщо вдатися у коротенький екскурс, то медицина як наука зародилися багато тисяч років тому в Тибеті. Саме на цій землі бере початок лікування та зцілювання. Одним же з найдревніших засобів подолання хвороб справді є масаж. Масаж - це метод дії рук на організм людини, коли відбуваються фізіологічні перетворення, завдяки яким можна пришвидшити або вповільнити процеси, що відбуваються у людському організмі. Тому можна відновити втрачену функцію чи відтворити її при повній втраті. Подразнення, викликані механічними рухами, передаються через закінчення нервів у мозок, відповідні реакції якого призводять до різних змін у тканинах та органах, відновлюють порушену будову, взаємозв’язок і діяльність.

- Масаж - це насправді важка й копітка праця й разом з тим творчий процес, який де в чому нагадує роботу скульптора, який відточує, вирізьблює, а то й виліплює людину, повертаючи їй здоров’я. Щоправда, не знаючи анатомічної будови, показів та протипоказів, не варто братися до масажних маніпуляцій. А ще ж є східний та європейський методи масажу...

- Наприклад, у мене - середня медична освіта, диплом відомої масажної школи Дунаєва, яка у свій час діяла на Кавказі. Але давайте про масаж. Відтак розглянемо концепції лікування, на які спиралися древні медики Сходу - Гіпократ, Авіцена, Гален або ж їхні західні колеги та медики нашого часу - Сєченов, Павлов, Боткін, батько польової хірургії Пирогов. До плеяди цих славних людей належать і лікарі-масажисти Тадеєва, Мачерет, Бортфельд та сподвижники класичного методу масажу Кунеїчев, Бєлая та інші. Отже, розвиваючись, масаж зі Сходу пересувався на Захід. Тому й існують методи східного та західного масажу. Але є золота серединка, так би мовити, класичний масаж, де поєднані східні й західні прийоми.

- От цікаво: прийшов у Візуаль і потрапив до Вас на східний масаж?! Розкажіть, що це таке.

- До методів східного масажу належить точковий масаж, в основу якого закладено меридіанну теорію. Меридіани - це енергетичні канали, по яких рухається енергія, що забезпечує життєдіяльність людини. А формують людську життєдіяльність Інь та Янь, де Інь - жіноче начало, Янь - чоловіче. Загальновідомо, що є верх-низ, день-ніч, тепло-холод. І, відповідно до цього, перше слово у вказаних парах - це плюс, тобто Інь - жіноче, а друге - слово-антонім Янь - чоловіче начало. У людському організмі енергія циркулює по 12-ти меридіанах, шість з яких Інь, решта шість - Янь. Існують ще два меридіани, які управляють іньським та яньським меридіанами. А на кожному з чотирнадцяти меридіанів розміщена певна кількість біологічно активних точок. Отож, перший меридіан - меридіан легенів, другий - меридіан товстого кишківника, третій - меридіан шлунку, четвертий - під-шлункової залози та селезінки, серце знаходиться на п’ятому меридіані, на шостому - область тонкого кишківника, сьомий меридіан - це меридіан сечового міхура, восьмий - нирок, дев’ятий - меридіан перикарда, десятий - меридіан трьох частин тіла, одинадцятий - меридіан жовчного міхура і дванадцятий - це меридіан печінки.

- Тим часом сеанс масажу заспокійливо діє на знервовану людину, правда ж?

- Масаж допомагає швидко відновлюватися після стресу й уникнути наслідків, пов’язаних із нервовою напругою, знеболює болючі точки, розслаблює напружені м’язи, зменшує занепокоєння, нормалізує блокований енергетичний потік, підсилює функції імунної системи, відновлює почуття спокою й благополуччя.

Види патологічних станів, які лікуються масажем

1. Захворювання центральної й периферичної нервової системи (неінфекційного походження) - послаблює або припиняє біль, поліпшує провідність нерва, прискорює процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи вазомоторні чутливі й трофічні розлади. Масаж підвищує тонус або заспокоює нервову систему та нормалізує сон.

2. Порушення обміну речовин - масаж підсилює кровотік у м’язах та внутрішніх органах, виводячи молочну кислоту, органічні кислоти, продукти розпаду. Зменшує жирові відкладення, активізуються різні біологічні стимулятори - гормони, вітаміни, ферменти; масажний вплив поліпшує обмін речовин, очищає тканини й забезпечує бажаний лікувальний ефект.

3. Захворювання опорно-рухового апарату - остеохондроз, радикуліт, неврит, плескіт, плече-лопатковий періартрит, артроз, міозит, ішиаз тощо.

4. Хронічні захворювання внутрішніх органів поза стадією загострення - гінекологія, урологія, гастроентерологія тощо.

15.01.2009Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 15.01.2009p. 
На головну сторінку