Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №385 від 26.02.2009p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Січень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


#Охорона праці

Технічна експертиза – на варті життя і здоров’я працюючих

Технічна експертиза – на варті життя і здоров’я працюючих

“Кожному гарантується право на належні, безпечні і здорові умови праці” (Конституція України, ст. 43)

Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни грунтується на принципі пріоритетності життя людини над результатами її виробничої діяльності. В Україні органи державного нагляду за охороною праці надають дозволи на початок роботи та її види підприємствам, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт і експлуатацією об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Перелік видів робіт, об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки визначається Кабінетом Міністрів України. Державнi експертно-технiчнi центри, що підпорядковані безпосередньо Держгірпромнагляду України, аналiзують органiзацiйнi й технiчнi можливостi підприємств щодо забезпечення спроможності проведення робіт підвищеної небезпеки з додержанням вимог законів та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Роботодавець має одержати доз-віл на початок роботи і види робіт підприємства, діяльність якого пов’язана з виконанням робіт і експлуатацією об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

“Аварії та травматизм як наслідок нерозвинутого кадрового менеджменту”

- Безпосередню відповідальність - дисциплінарну, адміністративну, матеріальну і карну відповідно до чинного законодавства - за порушення вимог щодо забезпечення безпечних умов праці найманих працівників з керівників підприємств ніхто не знімав, - наголошує Катерина ДАНИЛЮК, заступник начальника відділу експертиз з аудиту СУОП ДП “Рівненський експертно-технічний центр” (на фото перша справа). - Зазвичай тільки після аварій, нещасних випадків, перевірок і одержання Приписів на усунення недоліків керівники підприємств займаються розробкою документації підприємства з питань охорони праці. Зроби вони це раніше, - уникли би багатьох проблем, у тому числі й нещасних випадків. Адже в процесі розробки документації визначається як порядок виконання робіт, так і відповідальність керівників та виконавців.

- Пані Катерино, як складається ситуація з охороною праці та виробничим травматизмом на підприємствах області?

- За даними Територіального управління Держгірпромнагляду України по Рівненській області, протягом 2008 року найбільше працівників травмовано в соціально-культурній сфері - 39 чоловік, на будівництві та в промисловості будівельних матеріалів - 35, на деревообробних підприємствах - 19, в лісовому господарстві -14, в сільському господарстві - 16, на транспорті - 18, у харчовій промисловості - 6.

Основними причинами травмування працівників на виробництві були:

• технічні причини - у 28 нещасних випадках;

• організаційні - у 133 випадках;

• психофізіологічні - у 24 випадках.

Здебільшого випадки аварій та травматизму виникають внаслідок нерозвинутого кадрового менеджменту як на підприємствах, так і в службах зайнятості. Причиною їх також є низький рівень профорієнтації та профвідбору персоналу. Сьогодні на багатьох підприємствах скорочені посади головних спеціалістів: головного інженера, механіка, енергетика тощо. Досить часто функції спеціаліста по охороні праці виконуються за сумісництвом особами без відповідної підготовки або його взагалі немає.

Відсутність фахівців відповідного професійного та кваліфікаційного рівня призводить до порушень правил техніки безпеки працюючими, низького відомчого контролю за станом охорони праці, виконання робіт з відхиленням від встановленої технології, внаслідок чого створюються небезпечні умови праці.

“Відійти від залишкового методу фінансування заходів з охорони праці”

- Яких порушень найбільше?

- Непоінформованість громадян про умови праці на підприємстві при укладенні трудових договорів; низька ефективність та якість навчання персоналу; недостатнє забезпечення працівників засобами індивідуального захисту; порушення правил техніки безпеки працюючими; непроходження працівниками медичних оглядів та психофізіологічної експертизи; недостатнє фінансування охорони праці. Внаслідок цього на більшості підприємств немає необхідної документації з питань охорони праці, не говорячи вже про наявність дозволів на початок (продовження) виконання роботи чи експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, а самі норми та правила просто ігноруються як керівниками, так і виконавцями. Оскільки більше 75 відсотків основних виробничих засобів зношені та відпрацьовані терміни їх експлуатації, потрібна максимальна підготовленість людини для безпечної роботи в умовах виробничих ризиків, які створює роботодавець.

- Що змушує людей працювати на свій страх і ризик?

- Гадаю, страх залишитися без роботи та низький рівень розуміння всіх сумних наслідків безвідповідального ставлення до дотримання правил техніки безпеки. Ми живемо в період соціальних перетворень та змін у суспільстві, де економічною основою загострення проблеми безпеки праці є не завжди виправдані приватизація, зміна форм власності, скуповування за безцінь акцій промислових підприємств, скорочення соціальних програм, відмова підприємств від соціальної інфраструктури, скорочення, а то і просто ліквідація відділів охорони праці. Не секрет, що менталітет сучасного роботодавця такий, що він розглядає питання охорони праці як другорядні, що не сприяють прибутковості підприємства. Потрібно, насамперед, відійти від залишкового методу фінансування заходів з охорони праці.

- Ваш погляд на роль і місце служби охорони праці та критерії оцінки її ефективності.

- По-перше, незалежно від штату підприємства чи організації, на кожному з них повинна бути організована служба охорони праці. По-друге, як і всі інші виробничі процеси на підприємстві, програми по забезпеченню охорони праці входять у компетенцію керівництва, а не інженера по охороні праці чи окремо взятого спеціаліста або робітника. По-третє, програма охорони праці - це не книга і не папка для нотаток та зауважень, а концептуальний план скорочення ризиків і травматизму як стосовно причин нещасних випадків, так і щодо тяжкості самих травм.

“Колдоговірне регулювання питань охорони праці та захисту прав працівників”

- Які Ви бачите шляхи вдосконалення системи охорони праці?

- Керівники вищих і середніх рангів (а також усі робітники) мають чітко розуміти, про які небезпечні ситуації йде розмова. Саме нагальні питання профілактики виробничого травматизму й професійної захворюваності, забезпечення технологічної безпеки, організації охорони праці потребують особливої уваги.

Насамперед, роботодавець наймає на роботу фахівця по охороні праці для того, щоб:

• мінімізувати ризики щодо відповідальності;

• документація підприємства з питань охорони праці відповідала чинним Законам, нормам і правилам;

• проводилися інструктажі.

Потім все інше - навчання, медогляди, атестація робочих місць, засоби захисту тощо - залежить від обсягів коштів на охорону праці. Такі реалії.

Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми є використання механізму колдоговірного регулювання питань охорони праці та захисту прав й інтересів працівників, що дає змогу вирішувати наступні аспекти:

Перший аспект - створення умов для працюючих, де важлива професійна підготовка як керівників вищої та середньої ланки, так і самих робітників. Тобто, на першому плані - ефективність і якість навчання посадовців. Тільки освічений керівник може ефективно використовувати найману робочу силу, при цьому життя, здоров’я і працездатність найманого робітника - сфера відповідальності роботодавця.

Другий аспект - необхідність тісної та ефективної взаємодії з територіальними управліннями Держгірпромнагляду та експертно-технічними центрами, зокрема, у вивченні питань охорони праці та промислової безпеки.

Третій аспект - заробiтна плата фахівців з охорони праці прирiвнюється до заробiтної плати керiвникiв i спецiалiстiв основних виробничо-технiчних служб.

“Намагаємося змінити ставлення людей

до власної безпеки”

- Ваші побажання керівникам підприємств різних форм власності.

- Постійне удосконалення сучасної техніки змушує нас, експертів, рухатися на один крок попереду цього процесу, щоб передбачити, а відтак - запобігти можливій небезпеці, яка створюється під час використання складного обладнання, устаткування та механізмів підвищеної небезпеки. Ось чому ми намагаємося змінити ставлення людей до власної безпеки та закликаємо всіх, хто цінує свій час, береже своє здоров’я і турбується про своє благополуччя, замислитися над тим: як ви її оцінюєте? Чи в безпечних умовах ви працюєте? Як забезпечити роботу без ризику для життя? Це дає можливість керівникам-роботодавцям звернути увагу на проблеми організації безпеки праці та відповідно створювати діючі системи управління охороною праці.

Людський чинник виконує роль важливого компонента в управлінні охороною праці та промисловою безпекою, якщо кадри володіють: високою професійною кваліфікацією, психічною стійкістю, вмінням швидкої адаптації в різних складних ситуаціях, мистецтвом просування інновацій у соціальній та культурній сферах, розумінням гуманістичного характеру виробничої діяльності, загальною і професійною культурою, що відповідає сучасним реаліям.

Фахівці нашого центру надають методичну допомогу по підготовці необхідної документації для проведення обстеження підприємств та організацій. Ми надаємо послуги по видах робіт: обстеження обладнання, устаткування, машин та механізмів та об’єктів підвищеної небезпеки, проводимо навчання з питань охорони праці та нормативно-правових актів. Наше завдання - зробити все можливе, аби кожний із партнерів у повному обсязі виконував покладені на нього функції. У цьому - запорука успіху!

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”

вул. Лермонтова, 7, м. Рівне, 33028;

тел./факс: (0362) 26-58-90, тел. 26-25-37

26.02.2009Спілкувався Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 857

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 842 від 28.12.2017p.
¤ 
Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки?

Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки?

Вибір місця зустрічі залежить від багатьох факторів, у тому числі особистих уподобань, бажань і фінансових можливостей. Зустріти рік Жовтого Земляного Собаки можна вдома або за його межами, у рідному ...

¤ 
2018 рік –

2018 рік –

що чекають від нього в Китаї?

Якщо вірити китайцям, то 2018 рік буде достатньо стабільним у фінансовому і емоційному плані. У сім’ях очікується взаєморозуміння і мир. Відштовхуючись від пророкувань гороскопів, економіка в рік Соба...

¤ 
Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування

Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування

Довгоочікувані новорічні урочистості є тим часом, коли можна проводити в колі своїх близьких і друзів нескінченні застілля, і в більшості випадків перший тиждень місяця січень зосереджений саме навкол...

¤ 
За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами

За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами

Трагічний випадок трапився 27 червня 2016 року. 46-річний житель села Мостище Володимирецького району наніс тілесні ушкодження односельчанину, що призвели до смерті, та відібрав у нього шість тисяч гр...

¤ Нічна варта
Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне
світлішим, гарнішим і безпечнішим»

Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне світлішим, гарнішим і безпечнішим»

Завдяки впровадженню енергоощадної світлодіодної техніки інші джерела вуличного освітлення стануть історичними раритетами

Комфортно і безпечно ввечері та вночі стає там, де якісне зовнішнє освітлення. Освітлення вулиць Рівного є одним із важливих критеріїв безпеки руху. З настанням темряви пішоходу важче оцінити відстань...

¤ 
На оновлення сільської медицини Рівненщини спрямують 186 мільйонів гривень

На оновлення сільської медицини Рівненщини спрямують 186 мільйонів гривень

Якісні медичні послуги та мотивація лікарів – головне для сільської медицини первинного рівня. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зуб...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (22831)
2. Розклад руху автобусів [253] (20386)
3. Моє місто - найкраще [427] (17393)
4. Догляньте мене до смерті [278] (12176)
5. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (11963)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11701)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (11310)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9594)
9. Душ для всіх [432] (8765)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8723)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (8401)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (8387)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (8354)
14. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (8345)
15. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (8179)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як швидко видалити іржу з металу - огляд ефективних засобів (274)
2. Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки? (232)
3. На Рівненщині запрацював перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм (230)
4. 2018 рік – (224)
5. Микола Драганчук: «Наявні в бюджеті ресурси всі потреби області не задовольнять…» (216)
6. Розпочали досудове розслідування за фактом пошкодження автомобіля (213)
7. Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування (210)
8. Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне світлішим, гарнішим і безпечнішим» (209)
9. Затримати крадія у Рівному допомогла небайдужість громадян (207)
10. За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами (206)
11. Ореден Святого Пантлеймона – відзнака для найкращих медиків (205)
12. На Рівненщині завершилися змагання «Ти зможеш, якщо зміг я!» (204)
13. Рік собаки 2018: як зустрічати? Правильна зустріч Нового року (204)
14. У Білій Криниці внаслідок ДТП загинула жінка (204)
15. «Робимо як олімпійці!» (203)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс