Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №385 від 26.02.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


#Актуальність наших днів

Директор РІС КСУ Руслан ПОСТОЛОВСЬКИЙ, посол Словацької республіки в Україні Урбан РУСНАК, координатор Вишеградського фонду в Україні Анар РУСНАКОВА (зліва направо)

НАТО - тема не для спекуляцій, НАТО - це нові можливості

На базі Рівненського інституту слов’янознавства працює Центр євроатлантичної інтеграції

Немає сумніву, що нарешті настали часи, коли сучасний українець повинен знати все стосовно європейської та євроатлантичної інтеграцій. Зараз такі структури, як НАТО чи ЄС відомі пересічному громадянину хіба що сполученням літер в абревіатурі, а інформація про “недалекий” Європейський Союз закрита ще більше, ніж тематика самого НАТО. Коли ж, врешті, розпочнеться серйозна інформаційно-просвітницька робота у напрямі інтеграційного прагнення України та які можливості отримали жителі Рівненщини завдяки плідній роботі інституту слов’янознавства, розповідає доцент кафедри міжнародних відносин та країнознавства Рівненського інституту слов’янознавства Київського Славістичного університету, директор Рівненського Центру євроатлантичної інтеграції Олег САНЖАРЕВСЬКИЙ.

Чиновники слухають лекції з євроінтеграції

- Про діяльність таких організацій, як ЄС і НАТО люди дізнаються переважно із всеукраїнських ЗМІ. Часто ця інформація надходить вже у спотвореному вигляді. Чи проводиться якась просвітницька робота на рівні області?

- Тривалий час в органах державної влади Рівненщини мусувалися пропозиції про можливість запустити певний проект, пов’язаний із євро-атлантичною тематикою. Обласна рада ніби-то виділяла кошти на кілька років наперед для того, щоб інформувати населення про євроінтеграцію. Однак, з певних причин, у тому числі й через несподівану фінансову кризу, на даний час майже нічого не реалізували. Можливо, це ще попереду.

- Але інформаційна робота таки проводилася?

- При облдержадміністрації та обласній раді діє Центр підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (директор - Савчук В.І.). Більше тисячі чиновників прослухали лекції з євроінтеграції, які проводили спеціалісти цього профілю. Особисто я та мої колеги провели більше десятка ігрових тренінгів за участю студентів і чиновників. Результат, скажу відверто, був приголомшливий, оскільки саме у грі набагато легше зрозуміти, що і до чого (яка відмінність між єврокомісією та європарламентом, які приймаються рішення, нові члени тощо). Зрозуміло, що лише цього - недостатньо.

Інтереси

трьох структур об’єдналися

в Рівному

- Наскільки я розумію, це передісторія створення на базі інституту слов’янознавства Рівненського Центру євроатлантичної інтеграції?

- Так сталося, що восени минулого року зійшлися інтереси і активізувалися певні зусилля відразу трьох структур. У 2008 році МЗС України проводив активну інформаційну політику щодо євроінтеграції та будував плани на майбутнє. У цьому ж контексті давно працює Інститут трансформації суспільства Олега Соскіна. Із західних країн, які увійшли до Євросоюзу і НАТО, відповідальним за нашу територію, тобто, зв’язковим з інформування є посольство Словаччини. За словами Посла Словацької республіки в Україні Урбана Руснака, Словаччина всіляко вітає інтеграційні прагнення України й готова ділитися словацьким позитивним досвідом євроінтеграції. Ця країна довела, що громадську думку стосовно НАТО та ЄС можна змінити, якщо для цього зробити послідовні кроки.

Так, об’єднавши зусилля, МЗС України, Інститут трансформації суспільства і посольство Словаччини почали шукати партнера у західному регіоні. У нашій області ним став рівненський інститут слов’янознавства Київського Славістичного університету, на базі якого директор закладу Руслан Постоловський запропонував відкрити Центр євроатлантичної інтеграції, про що й підписали відповідну угоду.

- Звідки така впевненість, що заклад стане надійним рівноправним партнером?

- В інституті працює потужний потенціал спеціалістів, обізнаних у цій сфері. Наприклад, кілька з них захистили дисертації з відповідного напрямку, є спеціалісти з інформаційної роботи високого рівня. Заступник директора Центру Тарас Жовтенко захищає дисертацію по проблемі інформаційного протистояння. Тобто, в інституті є науковий потенціал для проведення роботи у цій сфері.

- Як проходило відкриття центру?

- 27 листопада відбувся візит попередньої делегації із військовим радником посольства Словацької республіки паном Качмаром. Наступного дня, 28 листопада, приїхав особисто посол Словаччини в Україні - Урбан Руснак. Таким чином був відкритий Центр євроатлантичної інтеграції по Рівненській області.

В ідеалі передбачено, що ця структура буде розміщена в окремому приміщенні, але поки воно будується, тимчасово знаходиться у будівлі інституту. Хочу зазначити, що інститут слов’янознавства чи не єдиний в регіоні заклад, який будує власну бібліотеку. Вона буде оснащена сучасною технікою, найкращою літературою, матиме різні зали. У тому ж корпусі знаходитиметься й Центр. Головне - створити мультимедійний комплекс, щоб у разі замовлення будь-якою райдержадміністрацією, де ми плануємо відкривати філіали, мати можливість інформувати громадян. Це передбачає: начитування, літературу, екскурсії.

Головне - доступність інформації

- Що з цього матимуть самі студенти?

- Керівництво ВУЗу прийняло принципове рішення: кожен студент - чи то психолог, чи то економіст, повинен знати про все, що відбувається в державі в контексті співпраці України з НАТО і ЄС. Зараз у слов’янознавстві навчається близько 4-х тисяч студентів. З вересня по травень будуть проведені заняття тривалістю близько 6 годин щодо роз’яснення стратегічного курсу української держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію для формування серед молоді свідомого ставлення до перспектив приєднання України до ЄС та НАТО. У ВУЗі не буде жодного студента, який би не взяв у цьому участі. Вони повинні знати про те, що їх оточує.

- Таку практику можуть взяти до уваги й інші виші…

- Враховуючи активну зацікавленість, ми почали співробітництво з ВУЗами Рівненської області. Наприклад, Національний Університет “Острозька академія” робитиме подібний проект на кафедрі політології. Але, на відміну від нашого центру, вони бра-тимуть більш вузький регіон - Острог та Острозький район.

- Інформування - це, по суті, один із основних напрямків роботи Центру. Чи не так?

- Робота Центру - різновекторна. Головне - окреслити на конкретних прикладах роль НАТО у забезпеченні національної та державної безпеки України. Для цього будуть проводитися дебати між студентами, дискусії за участю експертів, представників місцевої влади, освітян, громадських організацій.

- Що вже вдалося зробити за той період, відколи була створена організаційна структура?

- По-перше, проводиться потужна інформаційна робота. Подаємо матеріали на радіо, оскільки воно транслюється в усіх куточках Рівненської області. По-друге, намагаємося поширити діяльність не лише на студентів і педагогів ВУЗу, але й на інші структури міста Рівне. Наприклад, зовсім нещодавно, у лютому, до міста приїхали військовий аташе Посольства Республіки Литва в Україні Сігітас Буткус, військовий аташе Посольства Словацької республіки Юрай Бескід, координатор проектів Центру інформації та документації НАТО Світлана Ротаєнко, представники чеського посольства та інші фахівці - всі, хто працював з нами у тісному контакті. Окрім лекцій, які читалися фактично у всіх ВУЗах Рівного, була проведена дискусія на базі РДГУ за участю студентів, представників політичних партій та працівників Центру.

19-20 лютого співробітники Центру взяли участь у семінарі на тему: "Національна безпека України і НАТО", який проводився для голів територіальних громад Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки міжнародного фонду "Відродження".

У планах на початок весни - привезти тренерів із Інституту трансформації суспільства при підтримці Міністерства закордонних справ України, які усім бажаючим проведуть тренінги за тематикою НАТО і ЄС. Слухачі ж зможуть проводити такі самі заняття зі школярами та студентами (до речі, отримавши ліцензію на право проведення тренінгів).

Про НАТО варто знати правду

- Часто говорять, що євроатлантична інтеграція - це більше політика, ніж реальність…

- Хочу з цим не погодитися. Відповідно до оціночних суджень, проведених у Рівненській області, переважна більшість громадян або взагалі не знає про євроінтеграцію, або ця проблема їх цікавить в останню чергу. Та й розуміння цієї теми у переважній більшості відмінне від реального.

Люди не знають, що якщо говорити про встановлені сьогодні ціни, то, за законодавством Євросоюзу, націнка може бути максимум 9 відсотків, а не 200, як у Рівному. І чим більше про такі моменти знатимуть рівняни, тим важче буде ввести їх в оману. Відповідно, тим кращим буде їхнє життя. Україні потрібно провести реформу судів, соціальної сфери тощо. Як не дивно, українських чиновників просить зробити це НАТО, а не якась інша структура. Українські ж політики спекулюють, що НАТО - це суто військова організація і не більше.

Європа вимагає певного стандарту

Вказали б краще на зовсім інші речі! Наприклад, коли ми на переговорах країн Єв-росоюзу і України говоримо про зону вільної торгівлі, ЄС робить зауваження щодо величезної фармацевтичної надбавки, вартості ліків… Чи знають українці, за чиї кошти розбудовують кордони України? Знову ж - ЄС! А чи знають, що НАТО фінансує інформатизацію та проведення інтернету до наших шкіл? Українців просто дезорієнтують.

Отож, основною місією регіонального центру євроатлантичної інтеграції в Україні є науково-методичне та методологічне сприяння підвищенню свідомої підтримки суспільством, насамперед, регіональною громадськістю, вступу України до НАТО через просвітницьку діяльність, інформування та активне залучення до їх діяльності органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, громадських організацій тощо. Одним словом, завдання Центру - надати усім бажаючим інформацію, навчити їх та ознайомити з реальним станом речей. Нехай простий громадянин, незалежно від місця проживання, дізнається про відомі постулати, побачить в НАТО друга, а не узурпатора.

Чи не цікаво дізнатися, що в багатьох країнах світу є професія журналіста - який не багато пише і працює, а займається тим, що відвідує державні установи і чекає, коли йому відмовлять у наданні інформації. Тоді й розголос буде на всю країну, і чиновник довго працювати не зможе… Хіба погано знати, що Європа і від нас вимагає такого ж стандарту?! Свого часу західні країни вклали гроші в людину, і це дозволило їм зробити ривок уперед. Це приклад для України. Щоб стати конкурентоздатними, потрібно провести реформи у медицині й освіті. Віддача буде колосальна.

Зважаючи, що головна проблема українського суспільства - необізнаність громадян, працівники Центру намагатимуться надавати якомога більше інформації, спираючись на науковий потенціал Рівненського інституту слов’янознавства.

26.02.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 114

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 913 від 16.05.2019p.
¤ 
Михайло ШЕСТАКОВ:

Михайло ШЕСТАКОВ:

«Для «Вереса» не існує авторитетів»

SportArena та ПФЛ регулярно визначають героя тижня. За підсумками 24-го туру у Другій лізі найкращим став Михайло Шестаков — брат Сергія Шестакова, відомого за виступами в УПЛ та чемпіонаті Угорщини. Новий лідер атак «Вереса» поділився своїми враження від перемоги над Поліссям, прояснив ситуацію з невиплатою заробітної плати гравцям і розповів про очікування від гри з Минаєм....

¤ 
Зірку «Відчайдушних домогосподарок» засудили

Зірку «Відчайдушних домогосподарок» засудили

Актрису Фелісіті Хаффман, відому за роллю Лінетт Скаво в популярному серіалі «Відчайдушні домогосподарки», засудили до чотирьох місяців тюремного ув’язнення. Про це передає Associated Press....

¤ 
Скільки коштує рекламний пост від Кім Кардашьян

Скільки коштує рекламний пост від Кім Кардашьян

Американська світська левиця Кім Кардашьян заробляє на одному рекламному пості в соцмережі Instagram як мінімум мільйон доларів....

¤ 
Кинули гранату в будинок жителя Березнівщини

Кинули гранату в будинок жителя Березнівщини

До поліції 13 травня близько третьої ночі надійшло повідомлення 57-річного жителя села Яцьковичі, що невідомі в його будинок кинули гранату....

¤ 
Перекинувся позашляховик

Перекинувся позашляховик

Повідомлення про автопригоду між селами Бабка та Стара Рафалівка надійшло до поліції 13 травня близько 20-ї години....

¤ 
Діти захисників безкоштовно відвідали цирк

Діти захисників безкоштовно відвідали цирк

Благодійну акцію організувала Дубенська міська рада....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (9733)
2. Моє місто - найкраще [427] (5177)
3. Як правильно приймати вітаміни? [749] (4473)
4. Секс із мусульманином [271] (3980)
5. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (3824)
6. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (3650)
7. Догляньте мене до смерті [278] (3615)
8. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (3480)
9. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (3182)
10. Якщо у сні приснився вуж [219] (2507)
11. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (2413)
12. Коли розпочинати садити городину [599] (2351)
13. Розклад руху автобусів [253] (2210)
14. Двох тяжкохворих сестер вилікував чоловік зі Здолбунова [465] (2203)
15. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (2176)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Танці на «щасливому» полі... (257)
2. Рулетики з оселедця (133)
3. У Зарічному в ДТП важко травмувався мотоцикліст (117)
4. Підняла руку на чужу 5-річну дитину (110)
5. Відзначення 9 травня у Рівному розпочалося з вшанування «Загиблих за Україну» (104)
6. Міський голова привітав із ювілеєм ансамбль «Полісяночка» (102)
7. Як правильно сформувати кущі перців та баклажанів (101)
8. Надіїна таємниця (101)
9. Кілька порад щодо захисту винограду від хвороб та шкідників (98)
10. Як отримати гарний врожай полуниці без хімії (98)
11. «Верес» перервав свою безпрограшну серію (97)
12. Діти захисників безкоштовно відвідали цирк (97)
13. Конфлікт переріс у бійку: потерпілий у реанімації (95)
14. Перекинувся позашляховик (95)
15. Дивацтва видатних людей (94)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс