Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №221 від 05.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Протистояння хворобі

Втрата, однак ще не трагедія

Жінки «Нашої тополі», на щастя, не падають духом

Перший психологічний удар для жінки - діагноз рак молочної залози, другий ляпас долі - усвідомлення необхідності ампутування молочної залози. А третій, напевне, найболючіший, коли після операції жінка дивиться в дзеркало.

І хоч після хірургічного втручання їй доведеться ходити із силіконовим грудним протезом і в спеціальному бюстгальтері, та це ніщо в порівнянні з втратою життя.

Більше шестисот жінок у нашій області протезовані. А щоб морально підтримувати одна одну, ці жінки створили волонтерську громадську організацію «Наша тополя», яка вже протягом двох років діє при Рівненському обласному онкодиспанері.

До речі, нещодавно представниці «Нашої тополі» організували зустріч всіх педагогів області з лікарем-онкологом Лілією Курушіною, яка, крім надання консультацій, безкоштовно обстежувала жінок. У деяких із них виявлено рак молочної залози на ранній стадії, що дало змогу уникнути хіміотерапії та локалізувати поширення недуги. До слова, з початку 2004 року в Україні зареєстровано 16 тисяч жінок, яким поставили діагноз рак молочної залози. Згідно зі статистикою, 20 відсотків цих жінок - померли. А все через те, що пізно вдалися до обстеження, а, отже, запустили хворобу.

- Рак щороку молодшає, - говорить волонтер «Нашої тополі» Любов МАЗУРКЕВИЧ, яка теж стала жертвою цієї хвороби.

- Якщо років десять тому діагноз рак грудної залози ставили переважно жінкам після 30 років, то зараз цю хворобу виявляють навіть у 18-20-річних. Ніхто не застрахований від цієї біди. Щороку дедалі більше жінок піддаються цьому захворюванню, і в більшості випадків це закінчується ампутацією молочної залози. Напевно, така прикра ситуація зумовлена тим, що рак підступний - не турбує болями і лише на останніх стадіях розвитку дає про себе знати - почервонінням на грудях, набряками, коричневими виділеннями із сосків.

Любов Ростиславівна п'ятнадцять років тому виявила невелике затвердіння молочної залози. Результати обстеження в онкодиспансері показали - рак. Потрібна була термінова операція. Як наслідок - втрата лівої молочної залози. Оскільки тоді не було спеціальних грудних протезів, то змушена була зробити його власноруч.

- Сьогодні Київський науково-ортопедичний центр «Ортес» забезпечує жінок грудним протезами та спеціальною білизною безкоштовно, - розповідає Любов Ростиславівна. - Вони видаються всім жінкам раз на півтора року, а потім поновлюються.

У здоровому організмі рак довго не витримує

- «Рак» - тлумачиться, як страх, - веде далі пані Мазуркевич. - Ракові клітини в організмі починають розмножуватися під впливом стресів, образ, незадоволення, ревнощів, які в загальному отруюють людину. Якщо імунна система ослаблена, то це лише сприяє розвитку. Накопичений негатив з часом матеріалізується в хвороби, зокрема онкологічні. Сприяють раку також неправильне харчування і вплив забрудненої екології.

- За будь-яких обставин потрібно себе любити і поважати, - твердить жінка. - До проблем ставитися спокійно. А щодо харчування, то найбільше «б'ють» по здоров'ю та сприяють розвиткові раку вживання копчених продуктів, консервантів, харчових добавок, алкоголь та куріння.

- Організації на кшталт «Нашої тополі» потрібні суспільству, як повітря. Лікарі лікують хворих, а волонтери дають жінкам впевненість. Ми - живі свідки того, що життя не закінчується після пережитої операції, - оптимістично заявляє Любов Мазуркевич, яка практично кожен день приходить в онкодипансер до жінок, які потребують уваги та підтримки.

Пані Любов завжди на варті - щодня вселяє надію і віру в одужання не одній жінці. Така у неї місія - допомагати сестрам по нещастю. Крім того, пані Любов готова відповісти на всі запитання, пов'язані з раком молочної залози, якщо такі виникнуть у читачів. Можете у письмовому вигляді надсилати їх на адресу редакції, а ми передамо ваші листи волонтеру «Нашої тополі» Любові Мазуркевич.

05.01.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2006p. 
На головну сторінку