Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №388 від 19.03.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Читайте, рахуйте, міркуйте

Радійте, якщо бачите світ

Дванадцятого березня світова спільнота відзначила Міжнародний день глаукоми. Торік уперше на підтримку ініціативи Всесвітньої Асоціації Глаукоми та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають цю хворобу, в Україні також оголосили День боротьби зі сліпотою через неї.

Глаукома - хронічне захворювання очей, що прогресує. Воно проявляється підвищенням внутрішньоочного тиску і призводить до незворотньої втрати зору. Глаукома є провідною причиною сліпоти в усьому світі.

Утім, як мовилося на засіданні круглого столу, організованому Рівненським обласним Центром здоров’я, за результатами минулого ро-ку в нашому краї вдалося призупинити прогресування глаукоми. Така позитивна тенденція є повсюдною в Україні, зазначали обласні та київські офтальмологи. Зокрема, на Рівненщині вдалося зменшити показник інвалідності від глаукоми на 21,3 відсотка. Загалом упродовж 2008 року проведено понад чотириста операцій на глаукому, зазначила обласний офтальмолог УОЗ Валентина ВЕЛЬСЬКА.

Щоправда, за даними прес-служби УМС у Рівненській області, кожні 10 років у світі кількість хворих на глаукому збільшується приблизно на 20 мільйонів і Україна не є винятком. Щорічно в Україні виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. Диспансерна група хворих на глаукому за 7 років цього століття зросла на 40,3 відсотка (з 131,3 тисячі до 184,3 тисячі осіб). Глаукома посідає друге місце серед причин сліпоти в нашій країні.

Серед факторів ризику, на які слід звертати увагу:

•вік, старше 40 років;

•сімейний анамнез (наявність глаукоми у родичів);

•короткозорість;

•судинна патологія (мігрені, цукровий діабет);

•куріння;

•травми або хірургічні втручання на оці.

Про наявність захворювання можуть свідчити райдужні кола при погляді на світло, затуманення, зміни в полі зору. При цих симптомах необхідно негайно звернутися до офтальмолога. На жаль, значна частина пацієнтів з розвинутою стадією захворювання залишаються поза полем зору лікаря і діагноз у них не встановлюється, аж поки не буває надто пізно.

19.03.2009Прес-служба УМС



Рівне-Ракурс №10 від 19.03.2009p. 
На головну сторінку