Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №388 від 19.03.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вихід є

“Крамниця милосердя” відкрита для вас

“Крамниця милосердя” відкрита для вас

Ніколи не знаєш, що приготувала тобі доля. Іноді обставини складаються так, що ти поступово або раптово опиняєшся у глухому куті й самотужки не можеш вирішити свої проблеми, впадаєш у відчай, здається, що немає звідки чекати на допомогу, що це життя не для тебе...

Та насправді вихід завжди є. Більше того, є люди, готові підтримати тебе у скрутну хвилину. Треба лише знати, куди звертатися.

У Рівненському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють професіонали, одним із завдань яких є підтримка тих людей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

- Складні життєві обставини - це обставини, які порушують нормальну життєдіяльність особи, та наслідки яких вона не може подолати самостійно, - пояснює працівник Служби соціальної підтримки сім’ї Іванна ЗГАБЮК (на фото). - Це може бути інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку зі старістю або за станом здоров’я, самотність, сирітство чи безпритульність, відсутність житла або роботи, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім’ї, малозабезпеченість, психологічний і психічний розлад, стихійне лихо або ж катастрофа. Тобто, сюди відноситься все те, що викликає у людей почуття незахищеності, яке призводить до збільшення напруги в сім’ї, негативно позначається на вихованні дітей.

За минулий рік спеціалісти Центру допомогли майже 180 родинам.

- Сьогодні на обліку в Центрі перебуває 75 кризових сімей (це ті, які належать до групи ризику, така сім’я сама обирає вид допомоги, ми ж проводимо профілактичну роботу), 66 - багатодітних. У нас є також таке поняття, як соціальний супровід - ми надаємо різні види матеріальної та психологічної допомоги, соціальні послуги, консультації тощо. Зараз під нашим супроводом - 13 сімей. Зазвичай люди звертаються до нас самі, але бувають випадки, коли ми знаходимо родини, які потребують допомоги, - каже Іванна Згабюк.

- Одне з найбільш частих питань, з яким до нас звертаються сьогодні, це посприяти у вирішенні проблем з погашенням кредитів. Тож ми надсилаємо відповідні листи у фінансові установи, допомагаємо з оформленням різноманітних документів.

Загалом людей найбільше цікавить вирішення соціально-побутових проблем, зокрема, насильства у сім’ї. Ми надаємо багато психологічних консультацій, спеціально для цього при Центрі створений консультативний пункт із надання психологічної допомоги дітям, підліткам, молодим людям та членам їх сімей.

Під час кризи побільшало звернень про надання матеріальної допомоги. У цьому нам дуже сприяють християнські місії, в яких можна отримати продуктові пакети, речі, одяг, взуття, іграшки тощо.

Також при рівненських пологових будинках діють консультативні пункти з надання психологічних і соціальних послуг мамам, які мають намір відмовитися від народженої дитини. Завдяки нашим зусиллям дітки повертаються у сім’ї, подальший супровід ведеться за згодою мами.

За словами Іванни Згабюк, різноманітних прикладів - безліч. Так спеціалісти Центру допомогли налагодити стосунки між матір’ю та дочкою, яка хотіла переїхати зі своєю родиною на проживання до мами, бо була не в змозі платити за винаймання квартири, а матір же була категорично проти. Але за сприяння психологів конфлікт вдалося вирішити, стосунки у родині налагодилися, тепер сім’я мешкає разом.

В іншому ж випадку працювали над тим, щоб допомогти хлопцеві, батьки якого померли, а квартира була оформлена на тата, до того ж - не приватизована і з великими боргами. Вдалося добитися того, що плату за борги “розбили”, а юнака влаштували на роботу.

- Є просто малозабезпечені сім’ї або ж такі, де по двоє дітей-інвалідів. Одна з таких родин опинилася у безвихідній ситуації: обоє батьків залишилися без роботи, не було за що навіть харчуватися. У дитини були проблеми у школі. Ми цю сім’ю знайшли самі, надали гуманітарну допомогу, консультації психолога, - розповідає Іванна Згабюк. - Було й таке, що допомагали родині, евакуйованій із Палестини. Подружжя лікарів із Рівного поїхало туди у гості до родичів. Коли ж у Палестині розпочалися бойові дії, дружина з трьома дітьми повернулася у Рівне, а чоловіка не відпустили додому. Хоча родина була забезпечена житлом, вона потребувала моральної підтримки. Ми також допомагали з оформленням документів, надавали інші соціально-економічні послуги.

У своїй роботі працівники Центру тісно співпрацюють із закладами охорони здоров’я, освіти, різноманітними соціальними службами, що дозволяє комплексно вирішувати конкретні проблеми. Дуже часто люди просто не знають про свої права, пільги чи виплати, гарантовані державою. Консультацію можна отримати у громадській приймальні з юридичних питань, яка діє при Рівненському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Щоб краще поінформувати громадськість про свою роботу та мати змогу допомогти якомога більшому колу людей, працівники Центру вже традиційно проводять акцію “Крамниця милосердя” і закликають усіх, хто потребує підтримки, звертатися за адресою: м.Рівне, вул.Шевченка,45 (центральний вхід, 2-й поверх), тел.22-14-82 або 22-22-21.

19.03.2009Кароліна КРУГЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 19.03.2009p. 
На головну сторінку