Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №393 від 23.04.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Олас - якісне пальне

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Липень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


#З перших уст

Земля - народне багатство

Земля - народне багатство

Нещодавно головне управління Держкомзему в Рівненській області очолила Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. Вона енергійно взялася за нову справу. Сьогодні Держкомзем активно працює над тим, аби громадяни мали можливість швидко та без зайвих проблем вирішувати земельні питання.

- Світлано Кирилівно, скажіть чесно - важко?

- Важко, бо велика відповідальність та й забагато негативу навколо цієї сфери у нашій країні, відсутня прозорість у прийнятті рішень, люди незадоволені надто складною процедурою оформлення ділянок, існує певний правовий нігілізм серед населення.

Але за плечима трудяться професіонали. Саме таким я вважаю колектив головного управління Держкомзему в Рівненській області. Тривалий час очолював Микола Іванович Поліщук, який його і сформував.

- Відомо, що з початку року в Держкомземі України відбулося три колегії, за результатами яких робота всіх структур Держкомзему була визнана недостатньою. Чому, як Ви вважаєте?

- Причин декілька. По-перше, низька законотворча діяльність. Минулорічним планом на 2008 рік було визначено 27 законо-проектів, які необхідно було внести до Верховної Ради України. Натомість до ВРУ прийшло лише два. Не була створена ані законодавча база для комерційного ринку земель, ані автоматизована система ведення Державного земельного кадастру, як невід’ємна частина гарантування прав землевласників. Не були виконані заходи із охорони земель, незадовільно проводилися інвентаризація та розмежування земель державної та комунальної власності.

Не думаю, що саме через результати роботи у 2008 році, але у структурі Держкомзему нещодавно був створений незалежний відділ службових розслідувань, на кшталт відділу “К”. Отож, кожний рух, кожний підпис буде ретельно контролюватися. Моя особиста думка така: незважаючи на те, що відтепер нам у спину “дихатимуть”, створення такого відділу мінімізує будь-які прояви корупції. А її в цій сфері вистачає, про що час від часу повідомляють ЗМІ.

- Поряд із незадовільними результатами Держкомзему в цілому, як виглядала наша область у порівнянні з іншими?

- На тлі інших регіонів наша, Рівненська область, виглядає досить непогано. Зокрема, Рівненщина перша щодо проведення аукціонів з продажу земель та права на оренду. В області проведена нормативна грошова оцінка земель, відмічена позитивно кадрова робота. Це означає, що персонал, який працює в різноманітних управліннях та відділах Держкомзему в районах та містах, підібраний з усією відповідальністю.

Однак, разом із тим, була визнана недостатньою робота щодо охорони земель. Зокрема, вказано на невикористання коштів від втрат сільськогосподарського виробництва і незабезпечення виконання Указу Президента щодо збільшення плати за оренду паїв власниками підприємств. Сьогодні в Рівненській області ситуація складна, існує навіть минулорічна заборгованість за паї. Крім того, рівень перезаключених на 2009 рік угод і досі лишається низьким. Указ Президента вимагає, щоб оплата за землю була не менша, ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки. У деяких районах орендарі й досі встановлюють відсоток - 1,5 чи 2. Іншою проблемою є низький рівень використання сільськогосподарських земель, особливо в північних районах. Наприклад, в Зарічненському районі орендується у власників паїв від сили дві тисячі гектарів. І, наостанок, недостатньою визнана робота щодо розмежування земель державної і комунальної власності та виділення коштів із місцевих бюджетів. Крім того, сьогодні не у всіх районах проведена процедура заміни сертифікатів на державні акти, а вона, між іншим, повинна завершитися саме у 2009 році.

- Якщо область передує у проведенні аукціонів, то, можливо, назвете конкретні цифри?

- Якщо перейти від слів до фактів, то у 2008 році в області було продано 474 земельні ділянки, що є найбільшим показником по Україні. Внаслідок продажу до державного та місцевого бюджетів було скеровано 41,3 мільйона гривень, що складає 35 відсотків від загальної суми надходжень від використання землі.

Якщо ж вести мову від початку земельної реформи, а саме з 1995 року, то на Рівненщині було продано вже майже 2,6 тисячі земельних ділянок, загальною площею 1202 гектари та вартістю 132,6 мільйона гривень.

- А що це за нова форма проведення земельних аукціонів? У чому полягає її суть?

- 16 вересня 2008 року був прийнятий Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення будівництва”. Хотіли спростити процедуру, та, навпаки, ще більше заплутали сам процес. ГУ Держкомзему в Рівненській області підготувало на затвердження, а обласна рада затвердила Тимчасовий порядок продажу земельних ділянок або прав на них із земель державної та комунальної власності на конкурентних засадах на території Рівненської області. Нова форма проведення земельних аукціонів стосується продажу права оренди земельних ділянок, за яким право оренди продаватиметься як нематеріальний актив при фіксованому розмірі річної орендної плати.

Внаслідок проведеної у 2008 році роботи в області відбулося 120 земельних аукціонів, на яких вдалося продати 85 ділянок - земель державної власності, вільних від забудови, а початкову вартість в середньому збільшити у 1,6 раза. Однак, через фінансову кризу, нотаріально посвідчити договори купівлі-продажу вдалося лише 73 суб’єктам підприємницької діяльності. Решта дванадцять - не мають коштів сплатити за ділянку.

- Торги були запеклі? Скільки людей зазвичай беруть участь в аукціоні?

- Із проданих 85 земельних ділянок лише в 11 випадках кількість учасників була 4 і більше. Решта аукціонів проходили, як правило, за наявності 2-3 учасників. І, наприклад, через повну відсутність покупців, 35 аукціонів, на які була повністю виготовлена землевпорядна та землеоціночна документація, взагалі не відбулися.

Із загальної кількості проведених аукціонів з передачі права оренди на земельні ділянки, переважна більшість проходить за наявності 2-х учасників, у результаті чого річна орендна плата збільшується на 20 відсотків від стартової. Лише в окремих випадках проходять аукціони за наявності 3-х і більше учасників, що дає позитивний результат.

- Чим сьогодні займається ГУ Держкомзему в Рівненській області?

- Тривають роботи щодо підготовки матеріалів для продажу земельних ділянок, які визначили у 2008 році. На даний час повністю виготовлена документація для продажу 72 ділянок або прав оренди на них, загальною площею 15,1 гектара.

Лише протягом І кварталу 2009 року в області відбулося 12 аукціонів, на яких продали 9 ділянок, загальною вартістю більше півмільйона гривень. Наприкінці квітня планується продовжити цю роботу і виставити для продажу ще 14 земельних ділянок. Щонайменше бюджети можуть отримати 1,8 мільйона гривень.

Крім цього, зі 161 нової земельної ділянки, які за пропозиціями райдержадміністрацій пропонується включити до переліку, на 32 - виготовлені проекти землеустрою щодо відведення, по 11 - проведено нормативну оцінку та визначено стартову вартість, яка становить 536 тисяч гривень. Але чітко сплануватися важко. І тому є ряд причин. По-перше, впала конкурентоздатність земельних ділянок. По-друге, трапляється дуже багато випадків, коли аукціони не відбуваються, оскільки є лише один заявник.

- Чому ж тоді Рівненщина передуєте серед інших областей?

- Бо в області не чекали, коли Верховна Рада випише порядок проведення аукціонів, а затвердили рішенням обласної ради свій, тимчасовий.

- Яким сьогодні є склад колегії головного управління Держкомзему в Рівненській області?

- Складом колегії керує начальник головного управління, тобто, я. До її складу входять: заступник начальника ГУ Держкомзему в Рівненській області Олександр Головко, начальник Держкомзему в місті Рівне Роман Гресько, начальник Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в Рівненській області Володимир Захарчук, директор Рівненської регіональної філії ДП “Центр ДЗК” Микола Москальчук, генеральний директор асоціації компанії “Експерт-Рівне”, член наглядової ради при Держкомземі з питань експертно-грошової оцінки земельних ділянок Людмила Туровська, депутат Рівненської обласної ради, декан факультету землеустрою та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування, професор, доктор технічних наук Петро Черняга, заслужений працівник сільського господарства України Микола Поліщук. Крім того, до складу колегії за посадами після їх призначення будуть входити перший заступник начальника ГУ Держкомзему в Рівненській області, заступник начальника, і після проведеного конкурсу, директор ДП “Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.

Незважаючи на те, що попит на придбання земельних ділянок суб’єктами підприємницької діяльності зменшується, роботи навколо земельної сфери вистачає. Головне, щоб дії кожного працівника були прозорими, а візований документ, який видають в управлінні, ніколи не викликав сумніву.

23.04.2009Записав Володимир КОНЄВ


Переглядів: 15

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 869 від 13.07.2018p.
¤ 
Смертельне поранення

Смертельне поранення

На Рівненщині помер поліцейський, якого вилами поранив п’яний чоловік. Олександру Гордійчуку, інспектору групи реагування патрульної поліції Дубенського відділу поліції, було 25 років. Молодий правоох...

¤ 

Викладач карате отримав подяку Прем’єр-міністра України

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко вручив для Анатолія ­Гірака почесну нагороду – подяку від Прем’єр-міністра України....

¤ 
Стартували жнива:

Стартували жнива:

«МРІЯ» збирає врожай

На українських нивах розпочалась найгарячіша пора – аграрії приступили до жнив. З кожним роком погода все частіше вносить свої корективи у плани хліборобів, не став винятком і 2018-ий. Яких результаті...

¤ 
Купальська ніч на Рівненщині: співи, танці та традиційна ватра

Купальська ніч на Рівненщині: співи, танці та традиційна ватра

Цими вихідними у селі Буща Здолбунівського району пройшов обласний відкритий етно-еко фестиваль «Буща Папороть»....

¤ 
Переїхав трактором рідну матір

Переїхав трактором рідну матір

Смертельна дорожньо-транспортна пригода сталася восьмого липня, близько о пів на п’яту вечора у селі Заозер’я....

¤ Технології ХХІ століття
Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Вуличне освітлення стане «розумним»

Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Вуличне освітлення стане «розумним»

КП «Міськсвітло» працює на економію електроенергії та підвищення безпеки на вулицях і в дворах Рівного

Вуличне освітлення та дорожня інфраструктура можуть бути якісними та економними водночас. У багатьох європейських містах уже діє практика «розумного» освітлення вулиць. Така система дозволяє економити...


Найпопулярніші 15 статей:

1. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (657)
2. Чи все добре у рівненському «будівельному королівстві»? [862] (652)
3. Догляньте мене до смерті [278] (596)
4. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (589)
5. Секс із мусульманином [271] (512)
6. Моє місто - найкраще [427] (505)
7. Розклад руху автобусів [253] (499)
8. Папороть виганяє з дому чоловіків, а цибуля - негативну енергію [201] (439)
9. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (431)
10. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (375)
11. Стогін покотився яром [862] (323)
12. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (316)
13. Гірше звіра… [861] (304)
14. Олександр Данильчук: «Проблемні питання в раді треба вирішувати до сесії» [862] (281)
15. Хто цього року отримав звання найспортивнішої сім’ї Рівненщини? [862] (276)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Загинув під колесами автобуса (83)
2. Платне кохання (80)
3. Слідчі дії відносно власниці турагентства тривають (78)
4. Костопільчанин наніс ножове поранення (74)
5. На Рівненщини знищили понад тисячу нарковмісних рослин (74)
6. Соліст Rammstein вперше відреагував на чутки про роман зі Світланою Лободою (73)
7. Нерухомість Рівненщини поповнила місцеві бюджети майже на 29 млн гривень (71)
8. Спіткнувшись, вистрелив у людину (70)
9. У Рівному затримали наркозбувача (70)
10. У Рівному на подвір’ї вибухнула граната (68)
11. Стартували жнива: (60)
12. У сфері застосування РРО - нові перспективи (60)
13. Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Вуличне освітлення стане «розумним» (59)
14. Яким був Василь Червоній? (58)
15. У Рівному підприємці сплатили більше 71 мільйона єдиного податку (58)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс