Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №397 від 21.05.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сімейне коло

Щоб діти не були побічним продуктом

Щоб діти не були побічним продуктом

Любов - найбільша цінність людини. Чудово та правильно, якщо вона втілюється у такому соціальному інституті, як шлюб, сім’я, родина.

Шлюб існував і буде існувати, бо люди не хочуть жити самотньо. Добре, якщо українці, зокрема, молодь, розуміють, навіщо сім’я. На жаль, зараз спрощене поняття сенсу сім’ї, нема відповідальності за її створення і найгірше те, що мало хто усвідомлює, що шлюб - це на все життя. І позаяк шлюб - це особлива форма співдружності та взаємин між чоловіком та дружиною для відтворення наступного покоління, то діти - це логічне його уособлення.

Тим часом на одній із прес-конференцій, присвяченій місячнику планування сім’ї у Рівненській області, зазначалося, що 50 відсотків наречених приходить до РАЦСу в Рівному вагітними, либонь тому, що дівчата та молоді жінки часто не вміють або й не хочуть сказати “ні” раннім статевим стосункам чи безладному сексу. У родині, у школі їм не розповідають, що саме жінка є заручницею здоров’я - фізичного та психічного - для цілих поколінь. Натомість наші предки добре розуміли, що майбутня мама повинна піклуватися про своє здоров’я, щоб народити здорового малюка. Вагітну жінку намагалися вберегти від нервування, переляку, сварок. Задля здорового спадкоємця старші жінки ретельно стежили, щоб майбутні мати й батько дотримувались усіх табу, пов’язаних із вагітністю. А ще майбутній матері заборонялося шити у свята й неділю, щоб “не зашити дитині очі”; наказували жінці нічого не брати без дозволу, аби дитина не стала злодієм; не дивитися на пожежу, щоб не було червоних плям на обличчі тощо. Біля новонародженої дитини читали молитву, в якій просили Бога “зберегти її від ревнощів, заздрощів та від ока лихого”. Перев’язуючи пуповину, дитя благословляли: “Нехай Бог пошле тобі щастя, здоров’я на многії літа”.

Хай без давніх традицій, нехай по-сучасному, як мовиться, у ритмі часу, та все ж на один місяць Рівненський РАЦС перетворився на консультативний пункт для тих, хто подає документи на реєстрацію шлюбу. Організувала такі курси для молодят Лілія РОМАНЕНКО - керівник Рівненської міської молодіжної громадської організації “Школа мам” у рамках співпраці з проектом “Разом до Здоров’я” (на фото). Пари заповнюють анкети, які медики аналізують та дають консультацію щодо планування сім’ї, вибору контрацептивів. (Вельми добре було б, якби найпопулярніший предмет для безпечного сексу - презерватив - подешевшав. Нині три якісні штучки коштують 20 грн. - автор.)

Коротко нагадаємо: жінка може завагітніти при незахищеному статевому акті (навіть якщо це вперше), при перерваному статевому акті, під час статевого акту в період менструації, при годуванні груддю та при неправильному користуванні будь-яким протизаплідним засобом. У різні періоди життя жінки та чоловіки можуть використовувати різні методи контрацепції. А незапланована вагітність - найчастіша причина абортів у нашому краї. Понад те, часта зміна статевих партнерів призводить, крім інфекційних хвороб, що передаються статевим шляхом, ще й до онкозахворювань.

Штучне ж переривання вагітності - це гріх і причина безпліддя та ускладнень під час наступної вагітності. Щоправда, як стверджує пані Романенко, допоки Рівненщина має природній приріст населення. Окрім нашої, добре народжуються діти ще в Закарпатській області.

21.05.2009Ольга ЯРОШРівне-Ракурс №10 від 21.05.2009p. 
На головну сторінку