Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №404 від 09.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Навчання

Розпочалася вступна кампанія – 2009

Розпочалася вступна кампанія – 2009

29 червня у всіх вищих навчальних закладах України розпочалася вступна кампанія. Зовнішнє тестування абітурієнти вже склали, тож наступний етап - подача документів до обраного навчального закладу. Триватиме вона до 29 липня. Фактично, гаряча пора почалася для випускників, а також і для їхніх батьків - ходіння університетськими та інститутськими коридорами, стомлююче очікування під кабінетами приймальних комісій. Окрім цих традиційних процедур, на абітурієнтів цього року звалилося ще кілька випробувань. Основною проблемою ВНЗ ректор Національного університету водного господарства та природокористування Василь ГУРИН називає недостатню поінформованість абітурієнтів про обраний ними навчальний заклад, конкурс та ліцензію, наразі деякі спеціальності так і не мають міністерського “дозволу”.

Хоча фінансисти та спеціалісти з охорони праці у НУВГП отримуватимуть освіту за свої кошти, проте це не завадило майже тисячі майбутнім студентам у перші дні подати документи до цього ВНЗ.

Та не виключеним є повторення минулорічного сценарію: через пільговиків випускникові навіть із відмінними сертифікатами ЗНО буде важко пробитися на бюджетну форму навчання. “На мою думку, кожна дитина із обмеженими фізичними можливостями чи ще якимись вадами здоров’я гідна отримання високого рівня освіти. Тож, думаю, яки-мсь чином порозуміємося”, - наголосив Василь Арсентійович. У Міністерстві освіти й науки, схоже, все навпаки - там планують цього року не тільки не скоротити, а навіть розширили список пільговиків, які автоматично зараховуються на місця держзамовлення (головне - набрати прохідні 124 бали). Тепер на це можуть претендувати сироти вже не до 18, а до 23 років. При тому, що виші неодноразово зверталися до вищих чиновників виділити місця для пільговиків понад план держзамовлення. Однак у відповідь - тиша.

Ще один хибний факт про підвищення плати за навчання в університеті, який розповсюдило місцеве видання, зумів спростувати ректор НУВГП. “Плату за освіту у нас підняли лише на 16, а деінде - всього на 11 відсотків, хоча цьогорічна інфляція склала 22,6 відсотка”, - відстоює свою думку пан ректор. Та, як запевняє Василь Гурин, нічого хвилюватися тим абітурієнтам, які набрали високу кількість балів під час ЗНО - їх відвойовуватимуть “з руками і ногами” і, плюс до того - навчатимуться вони за кошт держави. Втім, для вундеркіндів планують просити профільне міністерство виділити бюджетні місця понад замовлення. Інша справа - чи вистачить у державній скарбниці коштів для такої “розкоші”, як вища освіта для талановитих дітей.

У свою чергу заступник начальника управління освіти Петро КОРЖЕВСЬКИЙ дає свої невтішні пронози на майбутнє: у зв’язку із банкрутством, чимала кількість навчальних закладів позачиняється. Відбудеться своєрідний “природний” відбір.

Та, незважаючи ні на що: подорожчала освіта чи ні, великий конкурс чи ще якісь там перипетії, - абітурієнтів це не хвилює - одержавши свої заповітні сертифікати про середню освіту, вони ринулися в атаку. Приймальні комісії взяті в облогу. Під вузівськими корпусами, де приймають документи, буквально не проштовхнутися. І так має бути - вища освіта потрібна всім, але згодом постане питання: отримавши диплом спеціаліста або магістра - віднайти роботу. Але то вже зовсім інше питання, а зараз дайте хоча б документи здати.

09.07.2009Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 09.07.2009p. 
На головну сторінку