Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №406 від 23.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Відпускникам

Щоб відпочивалося без зайвих проблем

Щоб відпочивалося без зайвих проблем

Не секрет, що відпускники забувають про те, що далеко від домівки варто бути набагато обережнішим, ніж у звичному середовищі. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам почуватися впевнено у будь-яких ситуаціях.

Харчування

Пам’ятайте, що напівкопчену ковбасу, рибу, курку можна тримати поза холодильником не більше трьох годин. Зварені яйця зберігатимуться добу, якщо шкаралупа не пошкоджена. Нарізка у вакуумній упаковці псується у спеку теж досить швидко. Рибні та м’ясні консерви краще з собою в дорогу не брати. Зате варто взяти овочеві і фруктові пюре в скляних баночках, соки в маленьких упаковках, печиво, чіпси, горіхи, чорнослив. Все це цілком безпечне.

Втім, чи не краще, вирушаючи в подорож, влаштувати собі розвантажувальну дієту? Захопити з собою яблука, груші, банани, огірки з помідорами, житні хлібці, нежирну шинку, сухофрукти, йогурт або кефір у зручних пляшках. З цукерок - льодяники або м’ятні цукерки. Їжте часто, але потрошку.

Не забудьте мінеральну воду без газу. Вона знадобиться не лише для пиття, але й тоді, коли ви вмиватиметеся і чиститимете зуби.

Щеплення - це важливо

Як давно ви робили щеплення? Перевірте це мінімум за чотири тижні до початку відпустки.

Хворіти погано, а за кордоном - ще гірше

Якщо ви плануєте провести свою відпустку за кордоном, радимо укласти договір про страхування на випадок хвороби. Як відомо, медичне обслуговування в багатьох країнах платне і коштує зовсім не дешево.

Перша допомога

Усі автомобілісти мають при собі аптечку, у якій є і пластир, і бинт, і йод... Такий мінімальний набір повинен бути в кожного відпускника, який подорожує пішки, на велосипеді, залізницею.

У стандартний набір входять:

- шлункові засоби;

- жарознижуючі;

- засоби від застуди;

- болезаспокійливі препарати;

- препарати проти алергії;

- засоби від захитування (краще натуральні);

- протигерпетичні мазі;

- активоване вугілля в таблетках чи порошку.

Варто взяти сонцезахисний засіб і щось від укусів комах.

Панянкам потрібно подбати про “аварійний” запас тампонів чи прокладок.

Якщо носите окуляри, не забудьте запасну пару.

На сонці

Всі знають, що засмагати треба поступово. Але на практиці корисні знання миттю вилітають з голови. Теплові удари потребують медичної допомоги. В окремих випадках навіть припускають госпіталізацію. Якщо все не так серйозно, то: прикладайте до обпечених місць холодні компреси і приймайте прохолодний душ; пийте більше рідини; ні в якому разі не проколюйте пухирі.

Щоб запобігти сонячним опікам, варто обмежити своє перебування під прямими сонячними променями. Небажаний час - з 10 ранку до 3 години дня. Ще перед поїздкою придбайте сонцезахисні креми різного рівня захисту. Білошкірим краще використовувати засоби з SPF 15-20, смаглявим достатньо 8-12.

Не нехтуйте світлими головними уборами. І не виходьте з помешкання в яскравий полудень без сонцезахисних окулярів зі склом гарної якості.

Поганий сувенір

Ним може стати хвороба, “привезена” вами з відпустки. Сьогодні це зазвичай не тропічні хвороби на кшталт лихоманки, а віруси й паразити, від яких організм не захищений. Вони можуть дуже дошкуляти і виявитися лише вдома. Тому якщо ви після далеких мандрів почуваєтеся розбитим, втомленим, хворим - негайно зверніться до лікаря!

Як кажуть, хто попереджений - той озброєний. І це - найцінніше у вашому багажі.

23.07.2009



Рівне-Ракурс №10 від 23.07.2009p. 
На головну сторінку