Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №408 від 05.08.2009p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Листопад 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


#У переддень професійного свята

ВАТ “Волинь-Цемент”: Успіх там, де до нього прагнуть і наполегливо працюють

ВАТ “Волинь-Цемент”: Успіх там, де до нього прагнуть і наполегливо працюють

Сьогодні будівельна галузь України переживає не найкращі часи, що, в першу чергу, позначається на виробниках будівельних матеріалів, попит на які стрімко знизився. У скрутному становищі опинилися й цементні заводи по всій Україні.

Не стало винятком і одне з найпотужніших промислових підприємств Рівненщини - Здолбунівське ВАТ “Волинь-Цемент”, яке входить до групи компаній “Вuzzi Unicem-Dyckerhoff” в Україні. Генеральний директор підприємства Сергій ЦАРУК (на фото) впевнений, що ситуація на ринку обов’язково стабілізується, і незабаром цей завод стане сучасним підприємством із оптимізованим виробництвом. А успіх, як відомо, там, де є впевненість і оптимізм.

- Сергію Йосиповичу, як позначилося на вашому підприємстві нестабільна ситуація в країні?

- Досить таки суттєво. Лише за перше півріччя 2009-го року обсяги будівництва знизилися більш як на 50 відсотків. Це не обійшло стороною і цементну галузь, яка безпосередньо залежить від будівництва.

Щоб детальніше окреслити ситуацію, скажу, що за даними Держкомстату України, за 5 місяців поточного року виробництво цементу скоротилося на 48,8 відсотка. Цемент, який є основним будівельним матеріалом, уже не є настільки популярною продукцією. І ця тенденція не оминула і наше підприємство.

Починаючи з кінця ІІІ кварталу 2008 року, попит на цемент почав різко знижуватися. Попри це, ми намагалися триматися, й навіть при зменшенні виробництва змогли не лише дещо перевиконати бюджет, але й сплатити більше 140 мільйонів гривень податків до бюджетів всіх рівнів. У цьому році похвалитися такими показниками ми не можемо.

- Однак вам вдалося дещо стабілізували ситуацію у поточному році…

- Найбільш важкими стали для заводу зимові та весняні місяці 2009 року. Протягом січня-лютого ми реалізували втричі менше цементу, ніж торік. І хоча з березня ситуація почала дещо покращуватися, а останні місяці ми реалізовуємо близько 100 тисяч тонн цементу, про рівень рентабельності минулого року нам залишається тільки мріяти. Згідно з підсумками першого півріччя, ВАТ “Волинь-Цемент” вдалося реалізувати 337 тисяч тон цементу, а це на 50 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року. Як бачите, ситуація справді непроста.

І за словами аналітиків, до кінця цього і впродовж наступного років, падіння обсягів виробництва цементу неминуче. Прогнозується, що до кінця 2009 року в Україні вироблять не більше 7 мільйонів тон цементу, а у разі погіршення ситуації - всього п’ять. Таким чином, можливе скорочення виробництва цементу перевищить 60 відсотків.

- Проте на вашому підприємстві працює близько 900 фахівців, яким потрібно платити зарплату. Як позначиться погіршення ситуації на працівниках?

- Я розумію, до чого ви ведете. Зазначу, що незважаючи на проблеми, ми зберегли увесь без виключення колектив, не скоротивши жодної людини. На щастя, приймаючи таке рішення, ми отримали повну підтримку з боку Наглядової ради товариства. Всі розуміють: для того, щоб виростити високопрофесійний колектив, потрібно багато років. Наприклад, щоб навчити працювати лише машиніста обертової печі, потрібно 5-7 років. А на нашому підприємстві є дуже висококваліфіковані робітничі професії з вузькою спеціалізацією.

Коли ситуація в країні стабілізується - а це обов’язково станеться (!) - ми маємо знати, що готові продовжити роботу з новими силами, проте тим самим колективом. А відтак, незважаючи на всі негаразди, робитимемо усе для того, щоб зберегти колектив у повному складі.

- Це якимось чином позначається на зарплаті?

- Ми жодного разу, навіть на день, не затримали виплату заробітної плати. За підсумками першого півріччя її середній розмір склав більше 2-х тисяч гривень, що значно перевищує середній рівень зарплати по Україні. На підприємстві діє основний внутрішній документ - Колективний договір. Жоден його пункт, в яких би умовах не знаходилося підприємство, ми не порушили. Справно сплачуємо усі податки та платежі до бюджетів і фондів, продовжуємо соціальні програми, такі як добровільне медичне страхування за кошти підприємства, оздоровлення працівників в санаторіях та базах відпочинку та інше. На підприємстві постійно працює медичний пункт, який відремонтований та обладнаний сучасним устаткуванням. І знову ж хотів би підкреслити, що в питаннях соціального забезпечення працівників підприємства ми маємо повну підтримку зі сторони керівництва групи компаній “Вuzzi Unicem-Dyckerhoff” в Україні.

У нас немає заборгованості ані по податках, ані по зарплаті. Наскільки б важко не було, підприємство продовжує і планує працювати.

- Кажуть, що криза - це найкращий час, аби впорядкувати підприємство зсередини, приділити увагу механізмам та устаткуванню. Ви плануєте залучати нові прогресивні технології у виробничий процес?

- Сьогодення створило доволі гострі умови конкуренції. І для того, щоб правильно вести бізнес, потрібно нарощувати виробничі потужності заводу, вдосконалювати виробничі та організаційні процеси, запроваджувати інноваційні технології, знижувати собівартість, виконувати природоохоронні заходи. Ми розуміємо, що це не лише поліпшить умови праці, але й дозволить заводу утримувати належне місце на ринку будівельних матеріалів.

Сьогоднішня політика та стратегія групи компаній “Вuzzi Unicem-Dyckerhoff” в Україні, а відтак і ВАТ “Волинь - Цемент”, спрямована на реалізацію великих інвестиційних проектів, які б допомогли зміцнити конкурентоспроможність нашого підприємства на вітчизняному ринку. Зараз, коли обсяги виробництва скоротилися, саме час інвестувати у модернізацію виробництва, адже виграє тільки той, хто дивиться вперед і працює на перспективу.

Здавалося, у минулому році ми вклали у розвиток заводу величезну суму коштів - більше 200 мільйонів гривень. Однак, як показав 2009 рік - то була не межа. Лише за 6 місяців поточного року на реконструкцію та технічне оновлення виробництва ми витратили вже майже 150 млн. грн. Звичайно, в умовах кризи, підприємство не має можливості інвестувати у виробництво за рахунок власних коштів, але в цей нелегкий час наш головний акціонер і “материнська” компанія - “Дікергофф АГ” простягнув нам руку допомоги у вигляді кредиту в розмірі 20 млн. ЄВРО на реалізацію інвестиційної програми на абсолютно пільгових умовах. Впевнений, що дуже мало підприємств може похвалитися такими умовами кредитування.

За допомогою цих коштів ми вже багато чого зробили, а саме повністю відновили та ввели в експлуатацію третю “велику” обертову піч №6, яка простоювала понад 15 років. Це дозволить нам більш раціонально та ефективно використовувати виробничі потужності заводу. Це особливо важливо в умовах кризи, адже, незважаючи на те, що піч була запущена ще в 60-х роках минулого сторіччя, під час реконструкції вона була обладнана найсучаснішим устаткуванням для керування технологічним процесом виробництва клінкеру та системою очистки повітря.

Продовжуючи сказане, зазначу, що ВАТ “Волинь-Цемент”, що входить до складу групи компаній “Буцці Унічем-Дікергофф”, працює не лише над модернізацією виробництва, але й над низкою природоохоронних заходів, втілюючи в життя “концепцію сталого розвитку”. В цьому напрямі на підприємстві за останні роки було зроблено багато. І встановлені на підприємстві системи аспірації та аерації дійсно значно зменшують обсяги викидів у атмосферне повітря.

Зараз на заключній стадії знаходяться пуско-налагоджувальні роботи на новій підстанції, оснащеній сучасним європейським обладнанням, яка знаходиться на території заводу. Введення її в експлуатацію дозволить зекономити кошти, за рахунок вищого класу споживання електроенергії. Проводиться також монтаж кабельної естакади, для того, щоб завод перейшов на нові кабельні лінії.

Незабаром відкриється й нове автоматизоване пакувальне відділення та новий блок відвантаження цементу у автомашини. Введення цих об’єктів в експлуатацію дозволить прискорити тарування цементу та його завантаження для самовивозу.

- Сьогодні, коли ціни на газ унеможливлюють роботу багатьох підприємств, все відбивається на собівартості продукції. Чи не думали ви про використання альтернативних видів палива?

- Зменшення рентабельності нашого підприємства відбулося саме через збільшення ціни на газ більш як 50 відсотків, яка в цьому році зросла найбільше. Ми зі свого боку безмежно піднімати ціну продукції не можемо, бо розуміємо, що нашим споживачам так само нелегко пережити цей кризовий період. Саме тому вже остаточно вирішили перейти на альтернативні види палива, одним з яких є вугілля.

Сьогодні першочерговим завданням є будівництво вугільного відділення і введення його в експлуатацію. Тим більше, що вже багато цементних заводів України працюють саме на цій сировині. Роботи по будівництву відділення йдуть швидкими темпами, вкладаються великі кошти. А до кінця року будуть вкладатися ще досить значні кошти.

Це дозволить не лише значно зменшити енергоспоживання, а відповідно, і собівартість цементу, але й значно збільшити продуктивність заводу за рахунок зменшення відпускної ціни. Тим більше що у нас є прекрасні приклади того, як працюють на вугіллі інші цементні заводи. Тішить те, що на якості продукції, що є “візитною карткою” для нашого підприємства, це не має позначиться.

Деякі питання, особливо щодо землі, вирішувати у бюрократичних кабінетах надзвичайно складно. І ми дуже вдячні за розуміння та підтримку нашого підприємства з боку Здолбунівської районної Державної адміністрації та Міської ради, Рівненської ОДА та її голови Віктора Матчука, обласної Ради та її голови Олександра Данильчука.

У найближчі роки у модернізацію заводу планується вкласти 200 мільйонів євро. Ми все ж таки сподіваємося, що через Декілька років, не лише покращиться ситуація в країні, але й наше підприємство стане сучасним заводом європейського рівня. Над виконанням цих стратегічних завдань групи компаній “Буцці Унічем - Дікергофф” працює весь колектив ВАТ “Волинь-Цемент”, а це майже 900 високопрофесійних працівників. Зрозуміло, що попереду важка праця.

- Яка увага приділяється відпочинку та дозвіллю працівників?

- Наразі ми думаємо не лише про сьогодення, але багато уваги приділяємо збереженню та примноженню досягнень минулого. Тому чи не єдині в області й досі маємо свій Палац культури, духовий оркестр, численні художні дитячі та дорослі колективи, які тішать нас своїм мистецтвом. Будемо продовжувати це робити і надалі.

- Тож який рецепт успіху вашого підприємства?

- Це модернізація виробництва, яка включає не лише автоматизацію виробничих процесів, але й передбачає захист навколишньої природи.

Але основний рецепт успіху - наш колектив, а це близько 900 високопрофесійних, відданих своїй справі людей. Це люди, на яких ми можемо розраховувати у будь-яку хвилину.

Ну і, звісно, це оптимізм і впевненість у власних силах. Якби важко не було, ми впевнені, що цю скруту зможемо подолати з честю.

Користуючись нагодою, у переддень професійного свята - Дня будівельника, від керівництва групи компаній “Буцці Унічем - Дікергофф” в Україні, Ради директорів, себе особисто вітаю усіх пенсіонерів, ветеранів та наш великий колектив ВАТ “Волинь-Цемент” та дякую їм за їхню витримку, розуміння, професіоналізм, щирість і щедрість. А ще, вітаю наших колег і партнерів - ВАТ “Укрцемремонт”, МПП “Квант”, ТОВ “Добробут”, СУ-39, НТК “Цемент” та інші організації. Міцного здоров’я Всім Вам, миру і щастя в родинах. Будьмо оптимістами і у нас усе вийде!

35700, Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Шевченка,1

тел. (252) 6-92-05, факс. (252) 6-92-07

05.08.2009Спілкувалася Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1214

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 836 від 16.11.2017p.
¤ 
Як зміцнити імунітет восени:

Як зміцнити імунітет восени:

4 дієвих способи, які вам сподобаються

Можна довго жалітись на погану погоду, холод та вічні застуди. А можна зміцнити власний імунітет і тоді осінь дійсно буде вам в радість!...

¤ Особливий погляд
«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

Микола КОЗАКЕВИЧ: «Настав час виходити на світові продовольчі ринки не з сировиною, а з «паляницею»

За останні роки молочна галузь України переживає не найкращі часи. Причин цьому чимало: недостатня увага з боку держави, значне підвищення цін на електроенергію та паливо, яке впливає на ціну вироблен...

¤ 
Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

На Рівненщині триває осінній призов на строкову службу. Всього до кінця листопада військкомати повинні закликати понад 300 новобранців у віці до 27 років. Більше половини призовників служитимуть у Збр...

¤ 
«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Фронтовики» провели ГУЧНИЙ з’їзд

Здавалося б, банальна історія – партія провела з’їзд. Україна бачила сотні партійних заходів за час незалежності, проте цього разу спричинився справжній політичний фурор. 11 листопада півтисячі делега...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (21943)
2. Розклад руху автобусів [253] (19789)
3. Моє місто - найкраще [427] (16418)
4. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (11349)
5. Догляньте мене до смерті [278] (11302)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11112)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (10730)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9191)
9. Душ для всіх [432] (8328)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8277)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (7979)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (7865)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (7839)
14. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (7755)
15. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (7707)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як зміцнити імунітет восени: (143)
2. Як пиво впливає на організм людини: (135)
3. Хто з ким «дружить» на городі (132)
4. Виростити розсаду без ґрунту (131)
5. «Ти зможеш, якщо зміг я!» знову на Рівненщині (128)
6. У Рівному вперше відбувся фестиваль з доджболу (128)
7. «Верес» U-21 – «Карпати» U-21 0:1 (127)
8. Євген Пасіч не зіграє у Запоріжжі, (126)
9. Рівненська дзюдоїстка отримуватиме стипендію Президента (124)
10. «Розминка від чемпіона» продовжує крокувати Рівненщиною (121)
11. Пиріжки як пух (119)
12. Відомо, хто буде новою ведучою «Орла и решки» (118)
13. Чого соромиться історія: великі люди, які хворіли ганебними хворобами (118)
14. Померла дочка Людмили Гурченко: причина смерті (116)
15. Як лікувати ячмінь народними засобами (115)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс