Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №408 від 05.08.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Мінздрав попереджає

Покурив - плати штраф

Покурив - плати штраф

Закурити цигарку в громадському місці тепер може стати дорогим задоволенням. Починаючи з 11 липня 2009 року, набув чинності закон, яким вводяться нові підвищені штрафи за паління у заборонених місцях. Крім того, правоохоронці починають відстежувати поведінку громадян. Говорять, що вже готові не лише попереджати, але й складати протоколи на порушників. Хоча й раніше вони також штрафували любителів потруїти оточуючих у недозволених місцях, та цього разу все буде набагато серйозніше.

Уже з 11 липня за паління у забороненому законом або місцевою владою місці штраф становить від 51 до 170 гривень. За повторне порушення - від 170 до 340 гривень.

Хто мандрує потягом і бажає покурити, доведеться викласти від 85 до 340 гривень. Відтак рівнянам слід попрощатися із шкідливою звичкою під час подорожі. Тож треба набратися терпіння або їхати автобусом. У крайньому разі накупляти повну торбу льодяників. Це, звісно, цигарки не замінить, але робити буде що.

Старший інспектор відділення дільничних інспекторів ВГБ Олег ШАНДРУК повідомив: “Із початку року накладено 1283 протоколи за куріння у недозволених місцях, із порушників стягнуто 10373 гривні”. Пан Олег також підкреслив, що особливу увагу інспектори звертають не на складання протоколів, а на роз’яснювальні бесіди з населенням. Існує такий термін як попередження. Якщо ж курця зловлять вдруге - платитиме штраф.

Важливим є і той факт, що якщо раніше за паління в громадському місці, наприклад у кафе, штрафували тільки клієнтів, то тепер відповідальність покладається й на власника цього приміщення. Нині відвідувачі закладів громадського харчування, яких дратує тютюновий дим, можуть звернутися в представництво Держкомітету з питань технічного регулювання й споживчої політики. Тоді вже вони впливатимуть на неслухняних курців.

Що ж стосується дитячих майданчиків, то там узагалі жах. Ніхто про заборону куріння й не чув. Як курили, так і курять. Тим більше совісті ні в нікого не було й немає, ніхто й не усвідомлює, на якому місці вони запалили свій “смолоскип”. Прогулюючись парком імені Шевченка, що в центрі Рівного, волосся дибки стає. Молоді мами на дитячих майданчиках... курять. Недопалки при цьому ховають у пісочницю. Наступний процес - однією рукою дитячу коляску тримають, а в іншій - пиво. Їхня філософія одна - вони наївно вважають, що це не шкідливо. Лікар-психоневролог Василь ГАЛЯБАР цю ситуацію із молодими мамами пояснює так: “Така поведінка - надовго. Перш за все куріння мами в майбутньому вплине на емоційні стосунки із дитиною. Якщо вона не береже свого здоров’я, то не берегтиме здоров’я своєї дитини. Велика ймовірність, що й дитина куритиме. Її чадо діятиме за маминим негативним прикладом”. Щодо цього закону, то Василь Савович “обома руками за”, але чи буде він виконуватись, невідомо. “Чим ми рятуємося від законів? Їхнім невиконанням”, - додає пан Галябар.

Боротися із цим непросто. Однієї заборони не досить, тим паче що вона викликає відчуття вини, яке конче вимагає ще однієї цигарки, щоб “заспокоїти нерви”. Що робити? Треба одночасно заборонити рекламу цигарок. Зменшити доступ до них, аби будь-хто в яку завгодно пору доби не зміг їх купити. Кримінальною відповідальністю карати тих, хто продає отруту неповнолітнім.

Однак поки що ми спостерігаємо зворотну картину: курили, курять і будуть курити, поки ніхто за руку не зловить і не “впаяє” кругленьку суму штрафу. Та й і це не дасть ніякого результату.

Очевидно, що нація деградує у такий спосіб. Нас всюди беруть у заручники барвисті рекламні ролики, білборди із зображенням пачки цигарок і задоволених людей, які щойно покурили. Реклама цигарок - злочинна діяльність, своєрідний геноцид. Шалені гроші заробляються на людському здоров’ї.

Опитування рівнян показало, що майже всі погоджуються із цим законом, але не всі готові його виконувати. В один голос стверджують, що заборона куріння у громадських місцях підвищить культуру курців. Хтось вважає, що куріння в недозволеному місці - це посягання на здоров’я та життя оточуючих. Інші кажуть: куріння - це приватна справа кожної людини. Всі вибирають для себе спосіб життя: з цигаркою чи без. Але це не повинно заважати вибору інших людей на здоровий спосіб життя, право дихати свіжим повітрям.

Тож тютюнокуріння в Україні шкодить не лише вашому здоров’ю, воно може нанести удар вашому гаманцю. Та якщо хтось хоче добровільно шкодити своєму здоров’ю - нехай, але так, щоб від цього не потерпали інші люди.

05.08.2009Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 05.08.2009p. 
На головну сторінку