Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №410 від 19.08.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Є чим пишатися

ТзОВ “Віжеон” - місцевий виробник, відомий у Європі

ТзОВ “Віжеон” - місцевий виробник, відомий у Європі

У своїй професійній діяльності Роман ЗІНКЕВИЧ пройшов найвищу школу свого життя - ВАТ “Рівнеазот”, тому вважає, що не реалізувати отриманий досвід у подальшій діяльності було б нерозумно. Виробництвом він марив, ще працюючи начальником цеху на хімічному гіганті. Тому все, чим займається сьогодні - створено і виплекано його руками.

На початку діяльності місце, де сьогодні знаходиться ТзОВ “Віжеон”, не виглядало настільки презентабельно. Починали з “нуля”: будували приміщення, дороги, створювали умови. Але на той момент директор ТзОВ “Віжеон” Роман Зінкевич не знав, чим саме займатиметься найближчим часом.

- Будь-яке виробництво починається з науки, а винаходи потребують подальшого впровадження у життя, тобто, виробництва, - розповідає Роман Іларіонович. - Доля познайомила мене з професіоналами із Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту. Вони шукали виробничу базу, на якій би їх винаходи знайшли б друге життя. Спільну роботу розпочали з дослідження виробництва препарату для очищення питної води.

Працюючи над цим полімером, усіляко намагалися вдосконалити його якості. Згодом з’ясувалося, що його можна використовувати не лише в одному напрямку, але й застосовувати у металургії, медицині, ветеринарії. Сьогодні з нами співпрацюють навіть підприємства шинної промисловості України, на яких цей полімер застосовується для виготовлення гуми та гумових шин для автомобілів.

Попри це, можливості цього матеріалу ще не вивчені до кінця. І чим довше ми працюємо над ним, тим більше характеристик відкриваємо: на певному етапі він може прискорювати процес, на іншому - сповільнювати дію. Наприклад, у сільському господарстві працює як прискорювач росту рослин, в мікробіології - корисних бактерій. Тобто, цей полімер - універсальний.

Оскільки будь-яке дослідження вимагає капітало-вкладень, застосування розробленого нами матеріалу - задоволення недешеве, однак європейські аналоги ще дорожчі. Сьогодні ми розпочали випробовування на Житомирському міськводоканалі, де за допомогою полімеру проходить очистка питної води.

Наука і виробництво - це певна інформація, за допомогою якої про діяльність нашого підприємства дізналися закордонні інвестори. Спочатку пропонували продати технологію виготовлення полімеру, та я запропонував кращий варіант: налагодити спільне виробництво. Це й зрозуміло, зважаючи на вигідне географічне положення Рівненського району. І, зрештою, у грудні 2007 року великі компанії Італії та Франції погодилися на мою пропозицію.

Оскільки сьогодні технологія отримання кінцевого продукту повністю автоматизована, над її створенням працювали кращі професори й кандидати наук НУВГП. Розробкою займався молодий доцент, кандидат наук, викладач кафедри електротехніки Володимир Мельник. Потрібно віддати належне і нашому підрядчику - фірмі “Сіменс-Габро”, спеціалісти якої працювала ночами, щоб ми змогли вчасно здати інвестору об’єкт. Тоді іноземці побачили, як саме можуть працювати українці, і повірили, що виробництво таки запрацює на повну потужність.

Так ми започаткували технологію струменевої цементації, яка дозволяє побудувати будинок на основі грунто-цементних паль. Секрет простий: у цементну суміш з водою, яка вливається під високим тиском у свердловину, додається розроблена нами добавка. Ця технологія широко використовується під час реконструкції пам’яток архітектури, коли, не зачіпаючи основної будівлі, можна підсилити її фундамент. Також під час прокладання автобану, будівництва злітних смуг, тунелів тощо. Тому сьогодні основними покупцями нашої продукції стали Росія і Білорусь, які розуміють, що, використовуючи ці технології, роботу можна зробити один раз і надовго. Оскільки коефіцієнт щільності бетону із цими добавками збільшується від 40 до 60 відсотків.

Впровадження такої технології в Україні дозволило б укріплювати зсуви, дамби, береги річок на Закарпатті. Так, вони дорогі, але варті того, щоб зробити один раз і забути про проблеми на кілька десятків років. Саме так розроблений нами полімер почав використовуватися як допоміжний продукт до нової комплексної добавки.

Сьогодні статутний фонд підприємства - це 22 мільйони гривень. За перше півріччя ТзОВ “Віжеон” отримало 2,760 мільйона гривень чистого прибутку і сплатили до бюджету 689 тисяч гривень. Це і є результатом нашої роботи і доказом того, як невелика організація, маючи передові технології і виготовивши продукцію, може працювати на українському ринку.

У планах - розвиток виробництва та базі нашого полімеру. Ми хочемо побудувати цех із виготовлення лаків, фарб для бетону, водоемульсійної фарби. Окрім того, що ця продукція буде місцевою, вона ще й коштуватиме вдвічі дешевше за запропоновані сьогодні аналоги. Тобто роботи попереду - вистачає.

19.08.2009Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 19.08.2009p. 
На головну сторінку