Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №410 від 19.08.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Формула успіху

Ярослав ВИСОЦЬКИЙ: “Найцінніший капітал - довіра людей”

Ярослав ВИСОЦЬКИЙ: “Найцінніший капітал - довіра людей”

“Найближчий великий банк” у Рівному зустрічає 15-річчя

У 2003 році за результатами рейтингу Національного банку України Банк Аваль визнаний кращим у Рівненському регіоні. У липні 2007 року Рівненську обласну дирекцію “Райффайзен Банк Аваль” визнано кращим банком у відкритому рейтингу популярності “Гордість міста”. Зростання банку відбувається завдяки потужній мережі відділень - а це 29 відділень, понад 70 банкоматів. Рівненська дирекція “Райффайзен Банк Аваль” обслуговує понад 6 тисяч корпоративних клієнтів, клієнтів малого та середнього бізнесу. На 1 липня 2009 року послугами дирекції скористались понад 100 тисяч фізичних осіб. За 15 років діяльності на регіональному ринку банківських послуг Райффайзен Банк Аваль продемонстрував надійність і високу якість обслуговування клієнтів, інноваційність, гнучкість та відкритість до передових технологій і світового досвіду. Належність банку до міжнародної банківської групи Райффайзен Інтернаціональ посилює його фінансові можливості. Вже протягом тривалого часу банк є лідером в регіоні за обсягом активів та пасивів. Про здобутки і проблеми в роботі банку, про настрій, з яким банк зустрічає 15-річчя, - про все це в інтерв’ю з директором Рівненської обласної дирекції “Райффайзен Банк Аваль” Ярославом ВИСОЦЬКИМ.

Райффайзен - ім’я, вельми шановане у фінансовому світі

- Пане Ярославе, кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Чи сприяла нова назва банку його успішному плаванню у бурхливому морі вітчизняного фінансового ринку?

- Дійсно, приєднання у 2005 році до однієї з найбільших і найвідоміших у Європі міжнародних банківських груп Райффайзен принесло українському банку “Аваль” не тільки нові європейські технології та якість банківських послуг, а й нове ім’я, вельми шановане у фінансовому світі. Авторитет Райффайзену забезпечила його стратегія, яка залишається незмінною і сьогодні. Вона полягає в тому, що економічні рішення треба приймати не тільки з метою отримання максимальних прибутків. Постійно прагнучи до стійкого економічного розвитку, ми повинні нести відповідальність і за добробут наших співвітчизників, і за навколишнє середовище.

Райффайзен Банк Аваль є соціально відповідальною компанією. Банк дбайливо ставиться до своїх працівників, забезпечуючи їм гарні умови праці та достойну винагороду за цю працю. Банк також відповідально ставиться до своїх клієнтів, пропонуючи їм послуги найкращої якості, що постійно вдосконалюються. Переживши чотири кризи вітчизняної економіки - 1996, 1998, 2004 років, банк успішно долає й останню, яка охопила весь світ у 2008 році. Успішна фінансова діяльність, стабільні темпи зростання та якісний розвиток, що супроводжується змінами, спрямованими на підвищення рівня ефективності роботи дирекції, а також розширення переліку пропонованих послуг, сприяють, попри економічну кризу в Україні, утриманню Райффайзен Банком Аваль провідних позицій в регіоні та визнанню його найкращим банком Рівненщини.

Головне завдання – реструктуризація заборгованості позичальників

- Знецінення гривні та загальне зниження ділової активності змусили деяких клієнтів Райффайзен Банку Аваль звернутися до фінансової установи з проханням змінити умови кредитних договорів для зменшення розміру щомісячних платежів. Як банк відреагував на це?

- Жодне їх звернення не залишається поза увагою, адже реструктуризація кредитів сьогодні є одним із головних завдань банку. Про пріоритетність цього завдання свідчить те, що у переговорах із клієнтами беруть участь навіть керівники банку. У кожного з позичальників своя історія, яка зводиться до того, що нинішня ситуація в країні не дозволяє їм сплачувати кредитний платіж у повному розмірі. Клієнти довіряють банку, діляться з нами своїми проблемам і прагнуть домовитися. Ми, як правило, йдемо назустріч клієнтам, бо впевнені, що вони й надалі залишатимуться нашими надійними партнерами.

Звичайно, не можна очікувати, що банк “пробачить” позичальникам їхні борги. Адже наш банк дбає також і про вкладників, яким по закінченню терміну депозиту сумлінно повертає всі заощадження та нараховані проценти, що було б неможливим без нових надходжень від позичальників. Як свідчить досвід, у переважній більшості випадків можна знайти спільне рішення. Наша фінансова ус-танова може пролонгувати кредит, надати кредитні канікули, укласти угоду на поліпшення інших умов кредиту.

- Як відомо, Національний банк України запровадив спеціальні валютні аукціони, на яких банки можуть придбати валюту на більш вигідних умовах. Ваш банк бере участь в аукціонах, аби полегшити долю валютних позичальників?

- Ми подали заявку від Райффайзен Банку Аваль на участь у першому такому аукціоні 27 лютого і продовжуємо робити все від нас залежне, щоб брати участь у цих торгах. У наших відділеннях розміщено оголошення щодо проведення чергового аукціону, адже ми зацікавлені у тому, щоб якомога більше клієнтів сплатили свої валютні кредити за пільговим курсом гривні до долара США. Головна стратегічна мета Райффайзен Банку Аваль - подолати кризу разом зі своїми клієнтами. Багато позичальників банку вже співпрацюють на прийнятних для обох сторін умовах. “Найближчий великий банк” упевнено дивиться у майбутнє і зберігає вірність своїм клієнтам.

Доброчинність як форма соціальної відповідальності

- Однією з ознак цивілізованого суспільства є доброчинність. Приємно, що навіть у час економічної скрути не зменшується потік безкорисної допомоги, яку надає Райффайзен Банк Аваль.

- Від дня свого заснування банк “Аваль” завжди приділяв значну увагу такій формі соціальної відповідальності як доброчинність. Серед його доброчинних проектів була підтримка дитячих будинків, розвиток освіти в рамках програми “Сільська школа”, надання іменних стипендій кращим студентам провідних економічних вузів України, внесок у розвиток охорони здоров’я (виділення коштів для Центру дитячої мікрохірургії у Києві), розвиток українського дитячого футболу, фінансування спорудження Михайлівського золотоверхого собору, пам’ятника княгині Ользі та інших пам’ятників видатним діячам культури та мистецтва тощо.

Після зміни основних акціонерів та перейменування у “Райффрайзен Банк Аваль” доброчинна діяльність не припинилася - банк продовжує багаторічні традиції “Авалю” у цьому напрямку. Стратегія доброчинності будується на принципах, які австрійські акціонери банку виробили та впроваджують вже багато десятиліть. Зокрема, банк здійснює велику меценатську діяльність, спрямовану на збереження та розвиток української національної культури і мистецтва. У 2006 році Райффайзен Банк Аваль виступив одним із спонсорів фестивалю етномузики “Країна мрій”, профінансував випуск серії компакт-дисків “Шедеври української музики”; традиційно є титульним спонсором Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка тощо.

У 2009 році ми запланували цілу низку благодійних проектів у галузі спонсорства та доброчинності, спрямованих на підтримання іміджу Райффайзен Банку Аваль. Так, правління обласної дирекції банку прийняло рішення надати благодійну допомогу Рівненському притулку для неповнолітніх (м. Рівне, вул. Кутузова, 23-А) з метою проведення ремонту їдальні. На вихованні притулку знаходиться 40 дітей віком від трьох до п’яти років. Це діти-сироти, діти, по-збавлені батьківського піклування, діти вулиці. Працівники закладу створюють всі умови для того, щоб діти, які перебувають на вихованні, отримали нормальні умови для проживання та розвитку. На жаль, самотужки зробити це важко. Тож наша допомога притулку у придбанні будівельних матеріалів та проведенні ремонтних робіт була дуже вчасною.

Крім того, ми надали допомогу Рівненському будинку дитини (директор В’ячеслав Кобилянський). У закладі, де на утриманні 120 дітей віком до шести років, відновили дитячий майданчик, а напередодні ювілею банку подарували його вихованцям дитячий манеж та іграшки. Допомагаємо і Тучинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату (директор Тамара Мичак): тут на кошти банку буде облаштовано дитячий майданчик та встановлено гойдалки.

Також дирекція надала допомогу малозабезпеченій багатодітній сім’ї у Володимирецькому районі - новий холодильник “Норд” отримала сім’я Деркач Тамари Єлисеївни, яка, втративши чоловіка, виховує самостійно десять дітей. Крім того, допомогу у вигляді сучасної пральної машини отримав житель Здолбунова - одинокий батько Володимир Олександрович Хонін, який виховує семеро дітей. На моє глибоке переконання, справжня щедрість полягає не стільки в тому, щоб давати багато, скільки в тому, щоб давати своєчасно.

На завершення розмови хотів би привітати наших працівників, ділових партнерів і всіх клієнтів з ювілеєм Рівнен-ської обласної дирекції “Райффайзен Банк Аваль”, побажати їм щастя і здоров’я, високих професійних здобутків, наснаги й оптимізму, родинної злагоди та достатку. Попри кризу, ми зустрічаємо 15-річчя з найціннішим капіталом - довірою людей.

Відкрите акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” засновано у 1992 році як Акціонерний поштово-пенсійний банк “Аваль”. У жовтні 2005 року Райффайзен Інтернаціональ придбав 93,5% акцій банку, а згодом підвищив свою частку до майже 96%. Райффайзен Банк Аваль є другим за величиною банком України.

Райффайзен Інтернаціональ управляє однією з найбільших банківських мереж у Центральній та Східній Європі. 17 регіональних ринків Європи, що розвиваються, освоєно за рахунок дочірніх банків, лізингових компаній та низки фінансових установ. 12,7 млн. клієнтів обслуговуються у більш ніж 2950 відділеннях банків Групи.

19.08.2009Спілкувався Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 19.08.2009p. 
На головну сторінку