Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №224 від 26.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Знай наших!

Старший тренер відділення дівочого футболу Василь МАМЧУР під час тренування

Зірки спорту народжуються у Костополі

Мрія стати відомим футболістом, волейболістом, борцем, легкоатлетом реалізовується в Костопільському обласному ліцеї-інтернаті спортивного профілю

Костопільський район підтверджує марку «найспортивнішого» на Рівненщині. Такий імідж Костопільщина здобула ще за часів Радянського Союзу. Не секрет, що саме сюди запрошували найкращих тренерів країни, постійно поновлювали та добудовували спортивні комплекси.

А сьогодні справжньою спортивною перлиною Костопільщини є, напевно, обласний ліцей-інтернат спортивного профілю, де народжуються юні зірочки великого спорту.

Не дивно, що саме у Костополі чотири роки тому виникла ідея відкрити спортивний ліцей-інтернат для юних обдарувань, щоб готувати їх для великого спорту. Для цього були всі передумови: потужна спортивна база, кадри. А сьогодні Костопільський обласний ліцей-інтернат спортивного профілю є одним із найуспішніших навчальних закладів, звідки випускають у світ талановитих волейболісток, футболістів, борців, легкоатлетів, які поповнюють юнацькі збірні України.

Нині в спортивному ліцеї навчаються 200 учнів загальноосвітніх шкіл 8-11 класів, переважно з Рівненської області. Оскільки ліцей - державна установа, то проживання, навчання, харчування для учнів - безкоштовне. Єдина вимога до ліцеїстів - учитися і досягати вершин у спорті.

- Програма навчання спортивного ліцею-інтернату дещо відрізняється від шкільної, - розповідає заступник директора ліцею зі спортивної роботи Георгій ЛАЗАРЧУК. - Адже левову частку часу, відведеного для навчання, ми спрямовуємо на спортивне вдосконалення учнів. Замість таких дисциплін, як співи, трудове навчання, малювання, діти займаються у спортзалі. Учні щодня тренуються не менше чотирьох годин - по дві години до і після обіду. Адже спорт не терпить перерв у тренуванні.

Працює наш заклад за такими напрямами: «футбол» (юнаки і дівчата), «волейбол» (дівчата), «легка атлетика» (юнаки та дівчата) та «греко-римська боротьба» (юнаки).

Звісно, що, розповідаючи про навчальний заклад, Георгій Степанович не міг обминути словом своїх підопічних. Адже у кожному відділенні закладу стоять десятки кубків, медалей, інших нагород, які красномовно засвідчують, що гордитися тут справді є чим.

Дівчата-футболістки

з м'ячем на «ти»

- Сьогодні позицію найуспішніших у ліцеї займають дівчата-футболістки. Одинадцятеро з них входять до складу молодіжної та юнацької збірних України. А наша вихованка Ганна САВЧУК є кандидатом у національну збірну України. В 2003 та 2004 роках дівоча футбольна команда ліцею була бронзовим призером першості України з футболу. А минулого року дівчата вибороли першість України з футзалу (міні-футболу) та стали переможцями 4 літніх юнацьких спортивних ігор України, - з гордістю розповідає Георгій Степанович. - Успіхами юних футболісток завдячуємо, насамперед, нашим професійним тренерам Василю Мамчуру та Миколі Сидорчуку.

- «Обстрілюються» у футболі також і наші юнаки. Вони непогано розпочали футбольний сезон 2005-2006 років. Зокрема, нещодавно хлопці 1989 року народження зайняли перше місце в першому колі першості України. До слова, футбольними командами ліцею опікуються Микола Філін та Іван Ярута.

У ліцеї-інтернаті, за словами Георгія Лазарчука, плідно працює відділення греко-римської боротьби під керівництвом тренерів Сергія Захожого, Івана Ладоненка та Дмитра Лазарука. Щорічно вони готують майстрів спорту та кандидатів у майстри спорту. В складі збірної команди України з греко-римської боротьби виступають їх вихованці - майстер спорту 17-річний Дмитро ШЕВЧУК і 16-річний Павло БОДАК. Вони, до речі, чемпіони України. А Павло Бодак торік успішно виступив на міжнародному фестивалі греко-римської боротьби у Москві, де посів друге місце у складі збірної команди України.

Зазначу, що справжньою гордістю легкоатлетів-ліцеїстів є Андрій ПАВЛОВ, який став чемпіоном України з легкої атлетики, - продовжує пан Лазарчук, - на нього тренери Валерій та Петро Дітлашки покладають великі надії.

Випускникам - «зелена» дорога у вузи

Хто мріє поповнити ряди спортивного ліцею-інтернату, той вже віртуально познайомився з його спортивними наставниками. А керує роботою закладу - педагог зі стажем, мила і тендітна жінка Дарія ТАРГОНІЙ, яка «по-жіночому» вміло зуміла спрямувати у гармонійне русло спортивну, педагогічну та виховну сфери життя спортивного ліцею. Мабуть, тому тепер цей заклад є одним із найуспішніших в області!

І що важливо, перед випускниками Костопільського обласного ліцею-інтернату стелиться «зелена» дорога для здобуття вищої освіти у Київському національному університеті фізичної культури, Львівському інституті фізичної культури, Острозькій академії, РДГУ, МЕГУ, з якими ліцей уклав відповідні договори.

Георгій Степанович, не без гордості, ознайомив зі спортивною базою навчального закладу. Сьогодні при ліцеї діє спеціалізований спортивний зал для греко-римської боротьби на три борцівські килими, спортивний зал розмірами 30 на 25 метрів, який використовують у зимово-осінній період футболісти. А відділення волейболу та легкої атлетики займаються на базі спортивних споруд ДЮСШ та стадіону. Крім того, в спортивне містечко ліцею-інтернату входять гуртожиток, їдальня, медпункт.

До слова, крім тренувань та навчання, для учнів організовують дискотеки, розважальні вечори і виховні заходи. Щодо харчування, то годують учнів, як і належить годувати спортсменів, - збалансовано та поживно. Адже юні спартанці - майбутні чемпіони, потребують до себе особливої уваги, в тому числі й щодо раціону харчування.

Спортсмен -

звучить гордо

- Пам'ятаємо, що в період кінця 80-тих до початку 90-тих років спостерігався своєрідний «застій» у царині вітчизняного спорту, - пригадує Георгій Лазарчук. - Держава дещо призабула про спортсменів, які у всі віки несли й продовжують нести глобальну місію - відстоювати честь рідного міста, району, області, країни.

На щастя, ближче до нового тисячоліття, український спорт знову зайняв свою почесну нішу - держава почала активніше підтримувати спортсменів, зокрема фінансово. Спорт просувається вперед на загальнодержавному рівні.

- Жоден дипломат так не прославить Україну, як спортсмен, - продовжує пан Лазарчук. - Дякуючи братам Кличкам, Андрію Шевченку, Яні Клочковій нашу країну тепер не асоціюють виключно з Чорнобилем. Спортсмени виконують глобальну місію для держави - вони одні з тих, хто формує її імідж. Випускники нашого ліцею будуть гідно відстоювати честь Батьківщини на міжнародному рівні. Ми випускаємо у світ кращих з кращих. А тому запрошуємо до вступу в заклад (тел. (03657) 2-19-58, 2-10-80) здібних юнаків та дівчат області, які хочуть своє життя присвятити великому спорту - осередку здоров'я, честі, слави, перемог. Адже все наше життя - це прагнення бути кращим, сильнішим, непереможним. У спорті - це можливо. На благо людства.

26.01.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2006p. 
На головну сторінку