Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №415 від 24.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сам собі діагност

Про що розкажуть смакові вподобання

Про що розкажуть смакові вподобання

Виявляється, що гостре бажання з’їсти кілограм солоних огірків і закусити плиткою гіркого шоколаду буває не лише у дам в “цікавому положенні”. Смакові пристрасті можуть багато чого розповісти про стан вашого здоров’я.

Отже, якщо останнім часом вас “зі страшною силою” тягне на:

СОЛОДКЕ. Можливо, ви працюєте “на знос” і вже добряче підсадили нерви. Глюкоза активно бере участь у виробленні гормону стресу - адреналіну. Тому при нервовій і розумовій перенапрузі цукор витрачається швидше, і організм постійно потребує усе нових порцій.

У такій ситуації потішити себе солоденьким не завадить. Але краще не запихатися шматками тортів (у них багато важких вуглеводів), а обмежитися шоколадом чи пастилою.

СОЛОНЕ. Якщо просто накидаєтеся на солоні огірки, помідори й оселедець, якщо страви - усі поспіль - здаються недосоленими, мова може йти про загострення застарілого запалення або появу нового вогнища інфекції в організмі.

Як правило, найчастіше ці проблеми пов’язані із сечостатевою системою - циститом, простатитом, запаленням придатків тощо.

Також на солоне тягне при зниженні імунітету.

КИСЛЕ. Нерідко це сигнал зниженої кислотності шлунку. Таке буває при гастритах із

недостатньою секреторною функцією, коли виробляється мало шлункового соку. Перевірити це можна за допомогою гастроскопії.

Також їжа з кислим смаком має охолоджуючі, в’язкі властивості, допомагає полегшити самопочуття при застудах та підвищеній температурі, збуджує апетит.

ГІРКЕ. Можливо, це сигнал інтоксикації організму після недолікованої хвороби або зашлакованості травного тракту.

Якщо постійно хочеться чогось із гіркуватим присмаком, варто влаштувати розвантажувальні дні, зайнятися очищувальними процедурами.

ПЕКУЧЕ. Страва видається прісною, доки не насипете багато перцю, а ноги самі ведуть до мексиканського ресторану? Це може означати, що у вас “ледачий” шлунок, який повільно перетравлює їжу, і йому для цього потрібен стимул. А пекучі спеції та прянощі - саме те, що стимулює травлення.

Також потреба в “гостренькому” може сигналізувати про порушення ліпідного обміну і збільшення кількості “поганого” холестерину. “Гостра” їжа розріджує кров, сприяє виведенню жирів, “чистить” судини. Але при цьому подразнює слизову. Отже, ні в якому разі не вживайте чілі чи сальсу на голодний шлунок.

В’ЯЗКЕ. Якщо раптом нестерпно захотілося закинути до рота жменю ягід черемшини або не можете спокійно пройти повз хурму, ваші захисні сили слабшають і терміново потребують підживлення.

Продукти з в’язким смаком сприяють розподілу клітин шкіри (допомагають заживляти рани), поліпшенню кольору обличчя. Допомагають припиненню кровотеч (наприклад, при міомах), виводять мокроту при бронхо-легеневих проблемах.

Але пам’ятайте, що в’язка їжа згущує кров - це може бути небезпечним для людей із підвищеним згортанням крові і схильністю до тромбоутворення (при варикозі, гіпертонії, деяких серцевих захворюваннях).

ПРІСНЕ. Потреба в такій їжі часто виникає при гастриті або виразці шлунку з підвищеною кислотністю, запорах, а також проблемах із печінкою і жовчним міхурем.

Прісна їжа послаблює, допомагає зняти спастичні болі, заспокоює шлунок.

Проте якщо вся їжа здається вам прісною та несмачною, то це може свідчити про форму депресії з порушенням смакового сприйняття.

24.09.2009



Рівне-Ракурс №10 від 24.09.2009p. 
На головну сторінку