Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №419 від 22.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Будьмо!

І як тепер назбирати на півлітра?

З 19 жовтня пляшка горілки подорожчала в середньому на чотири гривні. Тож мінімальна вартість “оковитої” коштуватиме 18 гривень.

Чому так трапилося, і з чим це пов’язано? “Собака зарита” ось у чому: після прийняття закону про “мінімальну ціну” горілчаних виробів Держбюджет України наповниться на 210 мільйонів гривень. Говорять, що ці кошти підуть на виплату соціальної допомоги по безробіттю…

Попереднього разу мінімальні ціни на горілку піднімали у середині листопада минулого року - до 14 гривень за півлітра. Тепер ми спостерігаємо чергове підвищення. Ініціаторами таких змін стали виробники алкогольної продукції. Заступник начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області Валерій БУЛАВСЬКИЙ пояснює, що мінімальну ціну на горіл-чані вироби вони піднімають згідно з розпорядженням Кабміну. “На мою думку, це позитивний закон, який зменшить ажіотаж на “міцненьке”, - додає пан Валерій.

“Торгівля алкогольною продукцією має бути вільною. Приймаючи цей закон, депутати зрівняли виробників різних марок - як відомих, так і не дуже. Не можна продукцію різної якості ставити на один щабель. Ще минулого року закон “Про 14 гривень” призвів до зупинки заводів, люди залишилися без роботи і - пішло-поїхало. Ціни підвищують до європейського рівня, а якість при тому не змінюється і не ростуть наші зарплати”, - обурюється торговий агент із горілчаної продукції Олександр ПІЩАЛЮК. Також пан Олександр додає, що таке рішення є безглуздим і любителів оковитої не поменшає, а, навпаки, - їх стане більше, тепер вони думатимуть, як же все-таки назбирати 18 гривень на півлітра, а не на взуття для дитини. При тому ж цей закон зв’язує по-руках і ногах всі торгові агентства, і не факт, що вони після цього залишаться на плаву.

Але все-таки прихильників подорожчання алкоголю стає більше, та й статистика втішає: смертність від вживання спиртного зменшилася на третину, українці п’ють горілку менше. А після чергового стрибка цін вживання оковитої скорочуватиметься й надалі. Звичайно, на алкоголіках - найактивніших споживачах цієї продукції - це ніяк не позначиться, проте - хтозна...

Якщо найдешевша пляшка оковитої коштуватиме 18 гривень (купувати дешевше - означатиме: брати самогон), то 0,5 літра “шмурдяку” обійдеться у 10 гривень. Такі прогнози дають сільські мешканці Рівненщини, адже для них віднайдеться вигода та заробіток. “У людей бракує грошей, тому вони купують дешевий алкоголь, а в селах зростатиме попит на самогонку”, - говорить виробник “натурпродукту”.

Та хай як ця ситуація не обурює наш народ, всі сходяться на єдиному: не ціни потрібно збільшувати на горілчані вироби, а зміцнювати економіку держави, проводити профілактичні заходи серед населення. А якщо хтось і заробляє на цьому, то не позбавляти його “кусня хліба”.

Так змінилися роздрібні ціни на 0,5 л алкоголю:

Вересень 2009 р. Жовтень 2009 р.

горілка і лікери 14 17,96

коньяк три зірки 25 26,32

коньяк чотири зірки 28 29,34

коньяк п’ять зірок 32 33,34

22.10.2009Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 22.10.2009p. 
На головну сторінку