Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №225 від 02.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Справи міські

Комунальники потерпають від вандалізму

Комунальників знову залишили в мінусі. Адже у затвердженому на сесії Рівнеради бюджеті міста на 2006 рік їм виділили трохи більше десяти мільйонів гривень.

Навряд чи отієї “десятки” вистачить навіть на найнагальніші потреби міста. А втім, особливих ілюзій керівники комунальної галузі не плекають. Натомість, виділений мізер сподіваються використати якнайдоцільніше. Куди насамперед спрямують кошти цьогоріч, розповідає начальник житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому Юрій СОБЧУК.

- Юрію Антоновичу, найбільше рівняни скаржаться на комунальні негаразди. Відповідно, найбільше запитів депутатів міської ради того чи іншого округу стосуються саме цієї сфери. Як же тоді пояснити таку мізерну суму, виділену на комунальну галузь міста?

- Насамперед, кожен депутат вболіває за ту галузь, яку він представляє. Утім, нерідко забувають, що вони теж живуть у далеко не ідеальних будинках.

- Щоб вирішити бодай третину комунальних проблем міста, закладеної в бюджеті суми не вистачить. Тож які комунальні проблеми міста будете реабілітувати в 2006 році?

- Звісно, ті, від яких люди потерпають найбільше. Насамперед, це ремонт будинків, де течуть дахи, несправні ліфти. Справді, виділеного одного мільйона гривень на ліфтове господарство далеко не достатньо. Бо в місті більшість ліфтів експлуатуються понад 25 років. І їх треба давно списати. А один новий коштує 100 тисяч гривень. Не можемо ж ми придбати кілька нових, натомість, щоб мешканці інших будинків через несправні ліфти долали поверхи пішки.

- Разом з тим, міська влада знаходить можливості й для вирішення загальноміських проблем. Скажімо, ремонт доріг на околицях Рівного автомобілісти вже встигли оцінити. Що це за технологія, яка навіть узимку дозволяє латати ями?

- Вибоїни на автодорогах з інтенсивним рухом важковагового транспорту вимощуємо спеціальною сумішшю (до її складу входить кілька інгредієнтів, у тому числі й сухий асфальт). Її ми закуповуємо в Луцьку, а саму технологію розробили німці. Цей метод хоча й тимчасовий, але вигідний тим, що його можна застосовувати й при п’яти градусах морозу. Варто лишень розчистити сніг, підсушити вибоїну й вкатати туди суміш. Оскільки працюємо так уже другий рік, запевню, що до квітня ця яма не заважатиме автомобілістам.

- У свій час міська влада розробила програму поліпшення вуличного освітлення в Рівному. Що вдалося зробити за час її реалізації?

- На жаль, нині в місті ще понад 40 вулиць не мають належного освітлення. Наразі займаємося вулицею Мельника. Думаю, до квітня вона засяє. Також в обласному центрі діє програма енергозбереження. Ще торік встановили диференційовані трифазні лічильники, за якими у вечірній час за один кіловат світла сплачуємо шість копійок. Завдяки цьому, лишень у грудні на електроенергії вдалося зекономити 70 тисяч гривень.

- Що найбільше дошкуляє комунальним службам міста?

- Вандалізм. Кожен знає, що в комунальній галузі й так бракує грошей. Навіщо ж тоді спеціально завдавати збитків? Лишень цьогоріч уже встигли виламати двері ліфта в одному з будинків міста, на розі вулиць Дубенської і Поповича розбити ліхтарі, на зупинці біля універмагу погнули знак. Навіть напередодні відзначення річниці визволення Рівного зняли фрагмент ажурної огорожі на Дубенському кладовищі. Невже ми не господарі у власному місті, про яке маємо дбати усією громадою?

02.02.2006Спілкувалася Дана РУДАКОВА



Рівне-Ракурс №10 від 02.02.2006p. 
На головну сторінку