Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №422 від 11.11.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Догляд за взуттям

Щоб черевички були такими, які носить цариця…

Щоб черевички були такими, які носить цариця…

Прийшовши додому, що ви робите насамперед? Звісно, миєте руки. А взуття? Відтепер візьміть за правило щодня його очищати. Дощ, бруд, сльота, транспорт, дія хімічних сполук - серйозні іспити для нашого взуття.

Черевички із гладкої і лакованої шкіри миють водою або протирають вологою, потім - сухою ганчіркою. Для замші, велюру або нубука варто використовувати спеціальну гумову щітку. Мити замшу не бажано, бо так вона втрачає еластичність. Набагато ефективніше потримати таке взуття над парою.

Після чищення взуття необхідно висушити. Робиться це при кімнатній температурі. Протріть його зовні й зсередини і щільно напхайте газетним папером. За кілька годин папір вбере вологу.

Коли висохне, його необхідно змастити жирним кремом або обробити аерозоллю. Робити це треба не рідше 2-х разів на тиждень. Перед першим застосуванням засіб потрібно “протестувати” на малопомітній частині черевика. Через 30 хвилин взуття з гладкої шкіри полірують бархоткою, а замшу і нубук приглажують гумовою щіточкою.

Для захисту взуття від вологи вам знадобляться спеціальні водовідштовхуючі засоби. Їх наносять після чищення і обробки взуття живильними засобами.

Пам’ятайте, що існує два основних типи засобів по догляду за взуттям: захист і живлення. Перший містить водовідштовхуючі інгредієнти і захищає взуття від бруду та вологи. Просочувати ним взуття необхідно перед початком його експлуатації, а у вологу погоду - не рідше разу на тиждень. Живильна речовина (крем, молочко або аерозоль) зберігає шкіру. Більшість сучасних засобів багатофункціональні: вони водночас очищають і захищають від вологи, живлять, відновлюють пігмент. Вибирати чистячий засіб необхідно “індивідуально” - для кожної пари взуття.

Для повсякденного взуття найкраще використовувати крем на органічних сполуках. Він краще розчиняє бруд, що в’ївся, надає блиску, вологостійкості, відштовхує пилюку. Органічний крем визначають за запахом. Занадто міцний медяний означає, що в кремі - ароматизатор. А натуральний бджолиний віск пахне ледь. Крем, що пахне спиртом, може ідеально вимити взуття, проте не створить щільну захисну плівку на його поверхні.

Якість крему треба перевіряти при покупці. Якщо в ньому є грудки, це означає, що хімікати були погано очищені. Плівка не буде рівною, і захищати від води не зможе. Поверхня - гладка і глянцева, без тріщин чи відшарування від стін баночки. Тріщини свідчать про те, що крем старий, упаковка була негерметичною, розчинник міг вивітритися. Тобто, добре полірувати туфлі-черевики крем не зможе.

Спеціальні губки для експрес-чищення підходять для чищення за межами домівки, але не в якості основного догляду. Ціль таких губок - миттєвий блиск. Проте олія швидко вбирається шкірою і через три-чотири години весь блиск зникає. А ще взуття, натерте губкою, притягує пилюку з подвоєною енергією.

Дорогому взуттю з тонкої гладкої шкіри протипоказаний густий крем. Масний крем забиватиме пори такої шкіри, просочить її наскрізь, внаслідок чого вона втратить свої властивості. Крім того, на світлій шкірі можуть залишитися масні плями. Тут ідеально підійде емульсійний нежирний крем або бальзам.

Протилежна ситуація з взуттям із щільної шкіри або нубука - для нього підійдуть жирні креми або спеціальна олія.

Пам’ятайте, що взуття “ранкового очищення” виходить на вулицю беззахисним. Крем не встигає проявити свої захисні властивості, у шкіру легко набивається пилюка, вода, бруд. Тому доглядайте за взуттям звечора.

11.11.2009



Рівне-Ракурс №10 від 11.11.2009p. 
На головну сторінку