Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №443 від 08.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Музика

Drum’n’Bass в Рівному - це Neutral Point

Drum’n’Bass в Рівному - це Neutral Point

Впродовж останніх чотирьох років рівненський проект Neutral Point дивує шанувальників своєю творчістю. Електронна музика у виконанні рівненських продюсерів - це поєднання шаленого ритму в тандемі з серйозним футуристичним басом, вдалих, наповнених атмосферою оранжувань та приємною мелодикою. Композиції від Neutral Point вже давно завоювали серця не тільки молоді України - рівненська команда впевнено крокує музичними просторами країн СНД, а віднедавна - країнами Європи та США.

Більше десятка проведених вечірок, близько 30-и хітових композицій, школа по створенню електронної музики, робота на радіо та плідна співпраця з провідними гуру Drum’n’Bass, сцени світу - все це свідчить про серйозні амбіції рівненського дуету. Творчістю Neutral Point цікавляться рекордингові компанії Німечини, Італії, Британії, США, Росії. Команда з Рівного є постійним учасником модних у наш час підкаст-серій, кількість скачувань яких зі сторінок інтернет-порталів перевищує 3 мільйони на місяць. Напередодні професійного свята - дня ді-джея, нам вдалося поспілкуватися з учасниками команди та поставити кілька запитань.

- Насамперед, зі святом вас, хлопці. Дякуємо вам за вашу творчість і бажаємо майбутніх серйозних успіхів!

- Дякуємо за побажання.

- Коли слухаємо ваші композиції, складається враження про те, що гурт Neutral Point - з іншої планети. Як це пояснити?

- Напевно, це пояснюється тим, що ми створюємо саме drum’n’bass, а сам по собі цей напрямок дещо відрізняється від усього того, до чого звикла українська публіка. У нас не прямий, а ламаний ритм з притаманними серйозними басовими лініями, чого не зустрінеш у композиціях інших напрямків електронної музики.

- Поцікавлюся тоді, із чого все почалося? Не відразу ж Neutral Point вдалося досягти такого авторитету та якості своїх композицій?

- Звичайно, ні! Учасники команди зустрілися у 2005-му році, а NP з’явився у 2006-му. 3 роки було витрачено на продюсинг та промоушн.

- З чого розпочинається написання композиції?

- Йдеться про класичний CJ-yng (сіджеїнг). Має бути не слабка робоча станція, додатково, бажано професійна, звукова карта та міді-клавіатура, зовнішні професійні пристрої динамічної обробки сигналу, а також професійний мікрофон, коли йдеться про вокал. Написання композиції розпочинається з ідеї, з розробки концепції скелету треку: мелодика, басові складові, а вже потім - глибока звукорежисура. Написати будь-що - не важко. Грамотно спроектувати динаміку треку і підтягнути всі компоненти в одне ціле - нелегко.

- Вами зацікавилися провідні лейбли не тільки України. Йдеться вже про європейські рекорд-компанії та студії США. Коли саме у вашій кар’єрі почався цей бум і чи є перспективи такої діяльності?

- Ажіотаж виник трохи більше, як півроку тому, після треку Harm Monastery, який вперше з’явився в серії відомих інтернет підкастів neuropunk. Пізніше нашою творчістю зацікавилась Німеччина, після чого все й почалося. Пропозиції від італійського Subculture, британського Close2Death, Ammunition та Flight - з США та Mindtech з Бельгії. На наш погляд - це вже серйозна мережа, зійти з якої, набувши таких контактів, важко.

- А як у Рівному розвинений цей напрямок електронної музики? Запитання для промоутерів - Drum’n’Bass у Рівному існує?

- Вже три з половиною роки ми спостерігаємо наступну ситуацію: DnB в Рівному існує тільки тоді, коли NP Promo займається організацією вечірок. На жаль, десяток проведених нами вечірок докорінно не змінили цієї тенденції, хоча у свій час ми мали безпосереднє відношення до виступів у Рівному таких відомих артистів як: Paperclip (Москва), Tapolsky, Jike, Zloy (Київ), Purple Unit (Дніпропетровськ).

- Можливо, цей напрям не для відпочинку і тому не має такого масового розповсюдження?

- DnB - багатогранний, діапазон його піднапрямків дуже широкий і відповідає, безумовно, цілому спектру смаків - від легких: atmospheric, liquid, intelligent, до більш жорстких - neurofunk та technoid. Пропагандою DnB не займається жодний із рівненських клубів, а сучасній молоді часто не вистачає внутрішнього розуміння самих себе. Британія, Росія, Україна - увесь світ починає сприймати drum’n’bass, зараховуючи її до розряду розумної музики. На нашу думку, потрібен лише час.

- Тобто, поряд із написанням композицій ви також активно займаєтеся просуванням даного напрямку в Рівному?

- Так. Крім самої промоутерської діяльності, ми займаємося молодим поколінням. Нещодавно відбувся перший випуск школи з написання музики Neutral Point Music, маємо перших дипломантів, яким час від часу надаємо необхідну підтримку. Отже, маємо надію, що в недалекому майбутньому наше місто поповниться новими молодими електронними музикантами.

- Як може змінитися музичний світ електронної музики в майбутньому?

- Електронні музиканти, часто як і музиканти поп-сцени, не акцентуватимуть свою увагу на якості матеріалу. Пріоритетним напрямком роботи вважатиметься просування артиста у всіляких рейтингах, голосуваннях тощо. Боротьба з піратством досягне світового масштабу і велика четвірка звукозаписуючих лейблів безпосередньо братиме участь у фінансуванні антипіратських алгоритмів роботи у співпраці з державними представниками влади.

08.04.2010



Рівне-Ракурс №10 від 08.04.2010p. 
На головну сторінку