Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №443 від 08.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Невловима дистонія – 2

(Продовження. Початок у попередньому числі “Рівне-Ракурс”) Ведучою ознакою нейроциркуляторної дистонії (НЦД), як уже мовилося, є кардіалгії. Болі в ділянці серця за характером, тривалістю, особливостями перебігу можна поділити на кілька груп, розповідає терапевт вищої категорії Рівненської міської поліклініки №2 Людмила СМОЛЯК. - Перша група - неприємний тривалий біль в ділянці серця різних відтінків (ниючий, тиснучий, ріжучий, колючий), який не дає хворому ні відпочити, ні виспатися. Часто такий біль супроводжується страхом смерті. Біль, пов’язаний з психоемоційним навантаженням. Принаймні прийом нітрогліцерину біль не знімає, однак він вщухає при вживанні корвалолу, седативних препаратів на кшталт сибазону, феназепаму.

Друга група - біль проявляється як тривале відчуття печіння в ділянці серця, часто з переходом на ліву частину шиї. Біль настільки нестерпний, що хворий викликає швидку допомогу. Здебільшого біль викликаний подразненням шийних симпатичних гангліїв (нервових закінчень) зліва. Ефект може наступити від анальгетиків, гірчичників, змащування шкіри в ділянці серця пореєм 10-відсоткового розчину лідокаїну.

Для третьої групи характерний напад болю затяжного характеру, які супроводжуються серцебиттям, поліурією (збільшенням кількості сечі), також нерідко трапляється короткочасне підвищення артеріального тиску. І знову ж таки присутній страх смерті.

Щодо принципів лікування, то воно проводиться комплексно й насамперед включає корекцію способу життя, немедикаментозні методи лікування та медикаментозну терапію. До корекції способу життя насамперед відносять збалансоване харчування з достатньою кількістю білків та мікроелементів плюс достатній відпочинок, де тривалість сну має бути сім-вісім годин на добу. Звісно, відмова від паління та обмежене вживання алкоголю. Натомість фізичне навантаження повинне бути, але адекватне.

Власне медикаментозну терапію порадить лікар на прийомі.

Хворим із НЦД показані такі немедикаментозні терапії: фізіотерапія, бальнеотерапія, а саме - вуглекислі, кисневі, хвойні ванни, ранкові водні процедури, бажано контрастний душ. Також гарно загартовує організм й допомагає долати дистонію регулярне плавання в басейні. Ефективним є масаж як загальний, так і точковий шийнокомірцевої зони, голко- та фітотерапія. Показані також сеанси психотерапії – гіпноз, аутотренінг. Добре побувати у санаторіях кардіологічного або неврологічного профілю.

А от хворі третього ступеню важкості потребують комплексного медикаментозного й немедикаментозного лікування часто вже в умовах стаціонару.

08.04.2010Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 08.04.2010p. 
На головну сторінку