Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №443 від 08.04.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Інша думка

Непроста тема щеплень

(Продовження. Початок у попередньому числі газети “Рівне-Ракурс”) Це особливо очевидно на прикладі чисельних захворювань на коклюш попередньо щеплених пацієнтів. Не менш активно фальсифікується статистика щодо поствакцинальних ускладнень. Слід пам’ятати, що нав’язування щеплень в державному масштабі не має жодного стосунку до реального піклування про реальне здоров’я дитини.

Педіатрів, з одного боку, стимулюють преміями за “максимальне охоплення щепленнями”, а з іншого - постійно тиснуть на них, вимагаючи, щоб на дільницях не було “відмовників”. Хоча право батьків на відмову гарантоване законодавством.

Заслуговує на увагу і той факт, що багато грамотних лікарів та інших медпрацівників або не щеплять дітей зовсім, або відкладають щеплення до певного віку (зазвичай до 2 років).

Це лише декілька з аргументів проти щеплень. Серйозна розмова про вакцинацію могла б тривати багато годин. Не поспішайте давати згоду на жодну медичну процедуру, в тому числі щеплення та біопроби (Манту, наприклад), доки не отримали про неї інформацію, достатню для прийняття зваженого рішення.

Поцікавтеся показами та протипоказами до пропонованої дитині процедури, довідайтеся склад розчинів, які вводять дитині. Прочитайте анотацію до вакцини. З’ясуйте, які існують ускладнення, чим вони загрожують, чи не є ускладнення небезпечнішими за саму хворобу.

Дізнайтеся, як часто зустрічається у вашому місті чи місцевості хвороба, від якої роблять щеплення. Чи є у дитини серйозний шанс постраждати від неї?

Довідайтеся, яка компенсація вам належить у разі негативних наслідків щеплення (інвалідність, смерть). Сьогодні в умовах наявності Інтернету отримати цю інформацію нескладно.

Дізнайтеся, коли найнебезпечніше робити щеплення БЦЖ:

Недоношеність (для немовлят). Крім цього, в країнах Європи забороняється робити будь які щеплення раніше, ніж на дванадцятий день життя немовляти. У нас БЦЖ вводять через 12 годин після народження.

Наявність будь-яких інфекцій в організмі (трагічні наслідки виникають при щепленні БЦЖ, коли людина має гнійно-септичні захворювання, злоякісні захворювання крові, пухлини, гострі захворювання, наявність випадків генералізованих БЦЖ-інфекцій у інших членів родини, знижена діяльність імунної системи, ВІЛ-інфекція, вагітність).

Навіть при анемії (знижений гемоглобін крові) та неврологічних порушеннях робити щеплення БЦЖ протипоказано, і це зазначено в самих інструкціях препаратів.

Після променевої терапії робити щеплення БЦЖ можна не раніше ніж через 12 місяців, після повного обстеження організму.

В Україні, окрім того, що щеплення проводять у ті календарні періоди року, коли організм, а, особливо, дитини, найбільш ослаблений, часто-густо без будь-яких обстежень, навіть термометрії, та ще й виправдовують себе нестачею коштів на термометри.

Взагалі є незрозумілим проведення масової проби реакції Манту. Можна провести бактеріологічний аналіз мокроти в лабораторії, і це дослідження вже точно виявляє захворювання туберкульозом, навіть на початкових стадіях розвитку. Аналіз мокроти не має протипоказань і побічних ефектів для організму. Але нам, крім проби Манту, нав’язують флюорографію, яка не дає точних даних про стан легенів і бронхів і в такий спосіб можна виявити лише останню або передостанню стадію захворювання.

Рентгенівське опромінення дуже шкідливе для організму людини, наслідками якого є ущільнення щитоподібної залози, що призводить до гормональних порушень в організмі, які, в свою чергу, дають хвороби підвищеного кров’яного тиску, ожиріння тощо.

(Продовження у наступному числі газети “Рівне-Ракурс”)

08.04.2010Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 08.04.2010p. 
На головну сторінку