Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №451 від 03.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Аналіз

“Бюджет обману” - це коли влада заощаджує на бідних

Як ПР завалювала свої ж соціальні законопроекти

Чого варті обіцянки лідера Партії регіонів Віктора Януковича, нині вже починають розуміти навіть ті, хто ще вчора віддав йому свій голос на президентських виборах. Тоді від головного регіонала можна було почути багато гучних та гарних слів. Натомість зараз ПР тишком-нишком вдається до негарних справ. Про це свідчить сама лише “суха” статистика голосувань у Верховній Раді по тих соціальних законопроектах, які не були ухвалені саме через позицію Партії регіонів. Показово, що частину цих проектів подавали свого часу самі ж депутати фракції Партії регіонів, але вони тоді були ще в опозиції. Нині ПР при владі - тож її депутати цілком цинічно голосують проти виконання передвиборних обіцянок своєї політичної сили та її лідера.

А в’язням, пенсіонерам та заробітчанам - “дзуськи”

Апофеозом “послідовності” та “чесності” народних обранців від Партії регіонів стали два парламентські дні - 12 та 13 травня 2010 року. Саме тоді регіонали згуртовано завалили цілу низку голосувань по важливих соціальних законопроектах, що могли суттєво покращити матеріальне становище окремих соціально незахищених верств населення. Першою жертвою став законопроект про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, авторами якого були депутати ПР Хара, Сухий та Стоян. Не проголосувавши за цей проект, Партія регіонів позбавила пенсіонерів можливості збільшити пенсії за рахунок внесення до трудового стажу періоду пологів і догляду за дитиною та за членами родини, які є інвалідами або старшими за 80 років, періоду строкової служби в армії, а також періоду роботи після виходу на пенсію для працюючих пенсіонерів.

“Завдяки” позиції Партії регіонів було провалено і підвищення у 5-12 разів доплат колишнім в’язням концентраційних таборів та їхнім родинам. Тож колишні в’язні отримуватимуть “аж” 15 гривень щомісячної доплати, замість планованих 176,5 грн. Зазначимо, що такі доплати планувалося підвищувати і надалі, адже законопроект прив’язував їхній розмір до прожиткового мінімуму, який має зростати протягом року. Експерти кажуть, що насправді такі зміни запропонувала ще Тимошенко у Державному бюджеті на 2008 р. Тодішній уряд та парламент зміни ухвалили, але, за поданням депутатів від Партії регіонів, Конституційний суд їх скасував, як “неконституційні”.

Нині, знов-таки - “завдяки” позиції регіоналів, не пройшло також гарантування прав на пенсію для українців, які змушені працювати за кордоном. Законопроект про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачав право отримання пенсії громадянами України, які тимчасово мешкають і працюють за кордоном, незалежно від того, чи врегульовано це питання міжнародним договором. Як наслідок, держава взагалі позбавлятиме заробітчан, які опинилися на чужині, законної пенсії від української держави.

“Покінчивши” із справами пенсіонерів, депутати від ПР так само взялися за багатодітні родини. Через неприйняття законопроекту про внесення доповнень до статті 13 Закону України “Про охорону дитинства”, багатодітні сім’ї так і не отримали права покращити власні житлові умови за допомогою пільгового кредитування.

Навіть своїх шахтарів не пошкодували…

Наступним кроком Партія регіонів відмовилася полегшити фінансовий стан вугільних (начебто - рідних для неї) і стратегічних підприємств України. “Донецькі” у парламенті вирішили, що вугільним і стратегічним підприємствам не потрібно позбуватися заборгованості з пенсійного збору та списувати 0,5 млрд. грн. штрафів і пені. Хоча, скажімо, вугільники цілком могли спрямувати звільнені таким чином кошти на виплати зарплат шахтарям і пенсійного збору. Не пішли на зустріч регіонали і працівникам підприємств, які визнано банкрутами. Партія регіонів відмовилася ухвалити, щоб таким працівникам, під час процедури банкрутства, у першу чергу погашали більшу частину заборгованості із зарплати.

“Соціальні стандарти у повному обіцяному обсязі збільшені не будуть, і зараз мова йде про підняття пенсійного віку. Крім того, уряд Азарова ухвалив у 5 разів зменшити розмір допомоги інвалідам війни, що пропонувався урядом Юлії Тимошенко”, - прокоментувала тоді голосування та урядові дії колишній міністр соціальної політики Людмила Денісова. Вона підкреслила, що зменшено розміри допомоги малозабезпеченим сім’ям, немає обіцяного підвищення вдвічі допомоги при народженні дитини. Такою бюджетною політикою влада поглиблює прірву між багатими і бідними, “заощаджуючи” на найбільш незахищених: пенсіонерах, багатодітних та інвалідах. Тож не даремно люди вже називають Бюджет-2010 у виконанні Януковича та Азарова “бюджетом обману”.

03.06.2010Іванна МИКОЛАЄНКО



Рівне-Ракурс №10 від 03.06.2010p. 
На головну сторінку