Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №452 від 10.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Комп’ютер з телевізором - навантаження на незрілий мозок дитини

Комп’ютер з телевізором - навантаження на незрілий мозок дитини

Знаючі люди від медицини стверджують, що нині здорових дітей в Україні не більше 1 відсотка. Доведено, що з 1996 року здоров’я дітей різко почало знижуватися. Батьки нерідко звинувачують лікарів за те, що погано лікують, призначаючи синтетичні препарати фактично з колиски, і фармфірми, яким вигідно, щоб суспільство хворіло з дитинства й до старості. Відтак давно назріло й перезріло питання створення дитячої медицини. А допоки повну відповідальність за здоров’я своїх дітей повинні нести батьки. Як це практикується у суспільствах цивілізованих країн.

Так само питання дитячого здоров’я, окрім батьків та медиків, мало б тривожити й педагогів. Позаяк від 20.07.2009р. діє спільний наказ Міністерств охорони здоров’я та освіти “Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах” і затверджене положення до нього та відповідні інструкції. Проте, уторік після відомих фатальних випадків на уроках фізкультури Кабмін видав постанову про обов’язковий медичний огляд школярів у присутності батьків (!) з травня по серпень. (Уже є один смертельний випадок школяра на Одещині у 2010-му, і також на уроці фізкультури.)

Головний лікар Рівненського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Лариса КОНОНЧУК задоволена такими наказами і постановами Міносвіти та Мінздоров’я. Утім, щодня благає Бога, аби у нас уроки фізичної культури проходили без найменших неприємностей. - Мені дуже подобається нова рекомендована програма з занять фізичною культурою, гарними є і методичні посібники для 5-9 класів, - каже пані Лариса. - Вона справді є доступною для всіх вікових груп школярів. Тим же, хто прагне більше часу віддавати зміцненню свого здоров’я, поліпшення фізичної форми, відтак потребує вагомішого навантаження, треба займатися у спортивних секціях, залах тощо. Адже здоров’я варто берегти й примножувати ще змолоду. Наприклад, щодня двоє наших фахівців знаходяться на стадіоні “Авангард”, де нині проходять змагання “Футбольні зірочки 2010”, які триватимуть до жовтня. А в області сім районів долучилися до всесвітньої акції з бігу. Увесь час проводяться якісь фізкультурно-оздоровчі заходи, навіть медпрацівників бракує, щоб обслуговувати їх. Лише потрібно, щоб батьки контролювали й заохочували своїх дітей до фізкультури, залучаючи тим самим до здорового способу життя. Найгірше те, що дорослі самі не мають ні звички, ні потреби займатися якимось видом спорту та активною формою відпочинку. Відтак про дітей годі й казати. Щоправда, трапляється й навпаки - завдяки дітям підтягуються батьки.

А от саме за підлітками конче необхідно пильнувати, бо у цьому періоді відбуваються гормональні зміни організму, які викликають нервозну реакцію, перепади настрою, часту стомлюваність. Саме тоді показані й повноцінний сон, і якісне харчування з відповідними фізичними навантаженнями та виконанням спеціальних вправ. Літо ж, як відомо, найкраща пора для оздоровлення. Отже, батькам необхідно подбати про дітей, щоб восени вони безпроблемно сіли за шкільні парти.

Як розповіла головний спеціаліст з питань охорони материнства і дитинства управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому Марія ГРАБОВЕЦЬ, домінуючими залишаються хвороби органів дихання, травлення, ендокринної системи та шкіри. Серед дітей від народження і до 17 років захворюваність у 2009 році порівняно з відповідним періодом минулого року зросла із 1770,6 до 20024,5 на 1000 жителів відповідного віку. Поширеність захворювання збільшилася також відповідно із 2049,2 до 2145,2. Фахівці стурбовані й тим, що помітно прогресують такі захворювання, як зниження гостроти зору у дошкільнят та підлітків, порушення постави.

Схожі результати отримали і спеціалісти обласного центру здоров’я під час проведення пропагандистських кампаній в освітніх закладах міста Рівне. За словами лікаря-методиста ОЦЗ Галина КАШПЕР, 23 відсотки опитаних зізналися, що курять; 13% - випивають у святкові дні. І лише 36 відсотків займаються ранковою зарядкою, а 16,6 - приймають вранці прохолодний душ. Тим часом понад 20% дітей більше двох годин у день проводять за комп’ютером, 16 відсотків щодня дивляться телевізор понад чотири години.

Серед основних чинників “підліткових хвороб” лікарі називають: малорухливість, нераціональне харчування, забруднення довкілля, а також соціальні та спадкові фактори.

10.06.2010Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 10.06.2010p. 
На головну сторінку