Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №453 від 17.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Ганна ЧАЙКА: “До пацієнтів завжди заходжу з посмішкою”

Ганна ЧАЙКА: “До пацієнтів завжди заходжу з посмішкою”

Минулий рік був досить вдалим для Рівненського пологового будинку №2. Постійно зростала кількість породіль, вдалося запустити нову стерилізаційну, централізоване киснепостачання палат, відремонтувати центральне приймальне відділення. Втім роботи, за словами головного лікаря Ганни ЧАЙКИ, все ж вистачає.

- Ганно Володимирівно, з яким настроєм Ви зустрічаєте професійне свято?

- Я завжди була, є і буду оптимісткою. Тому ніколи не впадаю у відчай. Це і позначається на роботі нашого закладу. До пацієнтів завжди заходжу з посмішкою.

- Минулий рік для пологового будинку був вдалим?

- Думаю, що так. Кількість породіль у нас не зменшилася, а це вже дуже гарний показник. Враховуючи те, що жінки з сільської місцевості тепер народжують в обласному перинатальному центрі, кількість пацієнтів у нашому закладі - зросла. Тішить те, що вдалося значно поліпшити умови роботи лікарів та перебування породіль. У листопаді минулого року ввели в експлуатацію нову стерилізаційну. Подібне обладнання на Західній Україні є лише у Житомирській області. Відтепер нова стерилізаційна значно покращить роботу медичного персоналу: нова машина займає набагато менше місця, краще дезинфікує, миє і сушить. Раніше ці процедури забирали значно більше часу. До того ж, пристрій повністю автоматизований і майже не потребує людського втручання.

Окрім того відремонтували та реконструювали центральне приймальне та гінекологічне відділення. Відтепер у палатах діє централізоване киснепостачання. Все це робить умови перебування у нашому пологовому будинку більш зручним. Та й лікарям значно спрощує роботу. Цього року з міського бюджету нам виділили 150 тисяч гривень на баклабораторію.

До речі, нині ми налагоджуємо тісну співпрацю зі схожим медичним закладом міста Люблін, що у Польщі. На півтора тижні до них за обміном досвіду поїхали 5 наших працівників, з-поміж них - неонатолог і акушер-гінеколог. На місці вони зможуть самотужки оцінити досягнення польської медицини, подивитися у яких умовах працюють наші закордонні колеги. Сподіваюся, що незабаром і поляки до нас приїдуть. Впевнена, що і нам є чим їх приємно здивувати.

- Наскільки за останні роки поліпшилася якість обслуговування у пологовому будинку?

- Ми переглянули всі позиції щодо пологів та народження дитини, змінили саме ставлення до жінки, що народжує, та до немовляти. Ще у 2006 році нас запросили і ми взяли участь у програмі Всесвітньої організації охорони здоров’я Юнісеф “Здоров’я матері і дитини”, яка діє в Україні з 2002 року. Першими до цієї програми були залучені пологові будинки Луцька, Львова, Донецька, Житомирський центр матері й дитини, всього - 6 закладів України. Ми увійшли до цього проекту першими в області. Він повністю змінив наше бачення акушерства і всього, чого ми навчалися чи дотримувалися раніше.

Ми є тренінговим центром для усіх подібних медичних акушерських закладів нашої області. Самі пройшли навчання, з нами займалися тренери з проекту “Здоров’я матері й дитини”, підготовили 14 тренерів-спеціалістів пологового будинку, і тепер навчаємо наших колег, які працюють у Рівненській області в усіх акушерських стаціонарах. Спочатку долучили до цього проекту обласний перинатальний центр та 4 райони: Володимирецький, Сарненський, Березнівський і Рівненський. На даний момент ще Кузнецовськ, Дубровицький, Рокитнівський і Костопільський райони.

- У чому полягає мета даного проекту?

- У першу чергу - це зміна ставлення до жінки, до вагітної, до роділі та породілі. У нас є школа безпечного батьківства, у якій займаються вагітні пари - тато і мама. Навчаємо, як вони мають поводитися під час пологів, мам - як носити та доношувати вагітність, як правильно годувати дитину. 98 відсотків пологів у нас сімейні. Чоловіків активно залучаємо до присутності на пологах. Надзвичайно приємно бачити у пологовій залі, як татусі плачуть від щастя. Вони у цей момент знаходяться у шоковому стані, але це надзвичайно добре і для дитини, і для мами, і для самого тата. Дитя народжується і відчуває, що її всі люблять. Немовля кладуть на 2 години на груди до мами, і воно відчуває на собі всю цю приємну ауру, добро, тепло. А це дуже добре для дитини. На заняттях ми навчаємо, як поводитися вдома після виписки, як попереджувати небажану вагітність, як потрібно доглядати дитину і які переваги грудного вигодовування. Крім того, ми є “Лікарнею, доброзичливою до дитини”, ми перші отримали в області це звання та тричі поспіль його підтверджували. Минулого року ми єдині в області отримали звання “Заклад якісного медичного обслуговування”. І зараз в Україні серед закладів рододопомоги, що працюють у проекті (а це - 21 область), ми за якістю медичного обслуговування вагітних посіли друге місце.

- Користуючись нагодою вітаю Вас з Днем медичного працівника і зичу усіляких гараздів.

- Зі свого боку хочу привітати усіх колег та працівників нашого закладу із професійним святом. Щастя Вам і добра! Бажаю вам хронічного здоров’я, рецидивуючого щастя, гіпертонічної зарплатні і вагітного гаманця!

17.06.2010Володимир ПОПИК



Рівне-Ракурс №10 від 17.06.2010p. 
На головну сторінку