Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №453 від 17.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Пошук роботи: прихована небезпека

Пошук роботи: прихована небезпека

Складна ситуація із працевлаштуванням змушує багатьох людей брати до рук газети із оголошеннями, звертатися до кадрових агенцій, переглядати сайти. Чудово, коли людина сповнена оптимізму і з величезним ентузіазмом крокує на чергову співбесіду. Однак варто знати, що поруч із компаніями, які дійсно шукають працівників, є й такі, що приховують від вас свої справжні наміри.

Просять перетелефонувати

Досить поширений вид шахрайства, коли ви телефонуєте за вказаним в оголошенні номері, а автовідповідач надає вам інший для отримання інформації про вакансію. Номер схожий на мобільний, оскільки містить у коді 3 цифри, однак обов’язково слід звернути увагу на те, що він не належить жодному мобільному оператору. Якщо людина його набирає, то може бути певна - за розмову знімають чималі гроші, а вакансія насправді не існує.

Пропонують навчання

Цілком нормальне явище, коли компанія пропонує перед прийомом на роботу пройти невеликий курс лекцій та практику, що, нібито, свідчить про їх солідність та професійність. Але у такій ситуації варто бути досить обережним, оскільки деякі компанії таким чином намагаються витягти з вас гроші. Наприклад, на лекційному курсі може проводитися “промивання мізків” - мовляв для впевненості у зробленому виборі. А коли лекційний курс закінчується, людині пропонують пройти платну(!) практику. При цьому наголошується: “Якщо впо-раєтеся, ми обов’язково візьмемо вас на роботу і повернемо витрачені вами гроші. Якщо ні, гроші не повернуть. Не вагайтеся - ви ж чули на лекціях, що нічого складного немає, у вас обов’язково все вийде”.

Запрошують у гості

Все частіше з’являються оголошення, на кшталт “потрібні працівники, вільний графік роботи, можливо додатковий заробіток, висока оплата”. Ну що ж, цікавість бере гору, телефонуємо за вказаним номером і запитуємо про вакансію. На протилежному кінці відразу ж запрошують на співбесіду такого-то числа на таку-то годину, при цьому жодна інформація про додзвонювача їх не цікавить. На прохання пояснити, у чому саме полягає робота, які обов’язки і оплата, отримуємо відповідь: цікава робота в інформаційній сфері, розповісти більше по-телефону не можу, прийдіть і вам все обов’язково розкажуть і покажуть. Невже це служба підготовки секретних агентів? Коли ми приходимо за вказаною адресою, нас запрошують у кабінет зі шкільними партами, де ми проходимо реєстрацію. Запитавши, у чому таки сенс роботи, всі відповідають однаково і завчено: сідайте будь-ласка, зараз підійде людина і все вам розповість, це не займе багато часу, лише півгодини. Сівши за парту і оглянувши приміщення, відразу все стає зрозуміло: у кутку стоять креми, порошки, парфуми… Його величність Мережевий маркетинг.

Обов’язково заплатять

Поряд із розвитком мережі Інтернет, удосконалюється і інтернет-шахрайство. Пропозиції заробити “через Інтернет” не є новинкою. Але справа у тому, що зароблені гроші віддають не завжди, адже ви працюєте в Інтернеті, не знаючи свого роботодавця. Через це йому набагато вигідніше вам не заплатити, а потім найняти іншу людину. Якщо вам, наприклад, трапляється пропозиція щодня заходити на певну кількість сайтів і щомісяця за це отримувати кошти, ймовірно, що ніяких грошей ви не побачите. І хотілося б дати пораду - у жодному разі не передавайте Інтернетом свої контактні і паспортні дані.

У результаті можна зробити простий і очевидний висновок - будьте обережні під час пошуку роботи і пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці.

17.06.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 17.06.2010p. 
На головну сторінку