Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №454 від 24.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Справа медиків

Чистий аркуш рівненської медицини

Чистий аркуш рівненської медицини

За кілька днів до святкування Дня медичного працівника голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ скликав журналістів місцевих ЗМІ на розмову про наболіле у системі охорони здоров’я і найперше - питання благодійних внесків, приватних кабінетів у державних медичних закладах, платної невідкладної допомоги, зловживання службовим становищем головних лікарів та інше. На прес-конференції був присутній новопризначений начальник управління охорони здоров’я Рівненщини Віталій Бойко.

Дехто забуде про медичну практику

Безлад у медицині сягнув межі, і людські біди не дають спокійно працювати голові Рівненської облдержадміністрації, позаяк більшість дзвінків до нього на гарячу лінію - про корупцію в системі охорони здоров’я. Люди скаржаться, що благодійні внески давно стали примусовими й часто є надмірно великими як на зарплату середнього працівника краю. Голова ОДА й собі стверджує, що кошти йдуть на ремонт кабінетів головних лікарів, на меблі, на дорогі чайники, але не на лікування. Відтак була у нього думка заборонити таке грошове свавілля, та нема грошей у обласній казні, наприклад, на ту ж невідкладну медичну допомогу, як-от: травма на дорозі, гострий апендицит чи защемлена грижа або ж інше яке каліцтво.

Тому з 1 липня частина благодійних коштів ітиме на невідкладну допомогу, іншу частину виділятимуть з місцевих бюджетів. Так само з 1 липня повсюдно у медзакладах на видноті розмістять інформаційні стенди, де буде вказано, які послуги безкоштовні, а які - платні.

- Оскільки невідкладна допомога фінансуються лише на 30 відсотків, - бідкається Віталій БОЙКО, - без благодійності медицині буде вкрай важко. Проте з липня громадяни вноситимуть пожертви лишень зі своєї доброї волі та за суворою звітністю.

Нині в нашому краї функціонує 628 фельдшерсько-акушерських пунктів. Розпорядження голови ОДА щодо безоплатних медпрепаратів для надання першої допомоги на каретах “швидкої” з першого липня стосується і їх.

Наразі триває аудит лікувально-профілактичних закладів області, який має завершитися орієнтовно 15 жовтня. Лікарі, котрих піймають на незначних порушеннях, отримають догану, “а якщо порушення буде серйозне - забудуть про медицину”.

Питання без точних відповідей

Розмова, яка час від часу переростала у дискусію про наболіле, тривала довго. Жур-налістів цікавила доля ендокринологічного диспансеру, мовляв, його ніби мають об’єднати з іншим лікувальним, але непрофільним закладом. На що Віталій Бойко відповів так: “Рівненський обласний ендокринологічний диспансер був, є і буде!”. Ставилося слушне запитання, навіщо знову створюються райдержадміністрації, чому терапевти їздять на дільницю до хворого за свої гроші, а держава їм це не відшкодовує, як було колись. Схвально підтримали пропозицію одного з кореспондентів зіставити зарплату головних докторів лікувальних установ та збудовані ними власні маєтки, як і те, на яких автівках їздять онкологи та гінекологи.

Інша журналістка пообіцяли лягти в лікарню саме першого липня, щоб переконатися в дієвості розпорядження голови облдержадміністрації.

Допоки ж Василь Берташ закликає жителів області при виявленні порушень з боку медиків телефонувати на гарячу телефонну лінію за номером 695-134.

24.06.2010Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2010p. 
На головну сторінку