Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №456 від 08.07.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Погода не радує, але будемо з врожаєм

Постійні дощі, які пройшли всією територією України та за кордоном, наробили чимало біди. На щастя, Рівненщина “вийшла сухою з води”, тобто наш врожай не постраждав від масових дощів, яких за кілька днів випала місячна норма. Чого чекати від примхливого літа та найспекотнішого місяця - липня?

- Щойно земля встигла поглинути воду, як на неї знову посипалися дощ і град, що супроводжувалися громом, - розповідає начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола КУЛЬБІДА. - Червень був і справді занадто дощовим. Середньомісячні показники опадів перевищили норму (80 мм) у два рази. Однак синоптики обіцяють, що це ще не кінець - найближчі дні знову дощитиме. Щоправда, не так інтенсивно.

Як погодні умови вплинули на майбутній врожай нам розповів начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олександр СЛОБОДЯНЮК.

- На щастя, погодні умови на посіви не вплинули, тож чекаємо врожай на рівні минулого року. Наразізерновими засіяно 600 тисяч гектарів.

Цьогоріч було збільшено посів кукурудзи на 2500 гектарів, сої - у 2,3 разів та цукрових буряків засіяно на 8 тисяч гектарів більше, ніж минулого року. Усе це зумовлено, як пояснив начальник, попитом на продукцію, ринками збуту, її ціною.

Вже з наступного тижня Рівненщина жнивуватиме - планують намолотити понад 660 тисяч тонн зерна. На полях краю нині дозріває понад 220 тисяч гектарів ранніх зернових. Збиратимуть збіжжя понад дві з половиною тисячі комбайнів. Більше третини з них - техніка сільгосппідприємств. Лише для молотьби цьогоріч потрібно 3673 тонни дизпалива, для транспортування збіжжя - 736 тонн. Тому сільськогосподарські підприємства докуповують пальне і вже мають запас - третину необхідного дизпалива і більше половини бензину.

Повертаючись до погодних умов, варто зазначити - нам пощастило, що врожай вцілів, адже у переважній більшості він не застрахований. Таку розкіш можуть дозволити собі лише багаті і великі господарства.

Нагадаємо, що від проливних дощів постраждали інші регіони нашої держави, зокрема серйозно підтопило Солотвинську шахту, унікальне родовище кам’яної солі, куди люди звідусіль їдуть лікуватися від алергічних захворювань.

Від сильних дощів добряче постраждав Сімферополь. Стихійне водяне лихо у Польщі спричинило величезні збитки, підтопивши підвали, метро, вулиці тощо.

08.07.2010Аліна БУДАФЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 08.07.2010p. 
На головну сторінку