![]() |
№957 від 27.03.2020p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Уві сні ми проводимо приблизно третину життя. Тому важливо зробити спальне місце комфортним, безпечним і красивим. Як вибрати постільну білизну? Стільки незрозумілих слів! Що таке креп, поплін та ранфорс? Чим реактивний друк відрізняється від пігментного? Який розмір підодіяльника мені потрібен?
Ви напевно помічали, що до тканини однієї постільної білизни хочеться торкатися знову і знову, а інший комплект так і проситься сховати його якнайдалі і ніколи більше не стелити. У магазині легко вибрати ідеальний матеріал Dom Cotton. При покупці в інтернеті помацати адже не можна! Зате можна навчитися «читати» упаковку і опис. Цим зараз і займемося.
Постільна білизна відрізняється за складом, типом переплетенням ниток і щільністю.
За складом тканини діляться на натуральні, штучні, синтетичні і сумішеві. Не вірте стереотипам, що гарні тільки натуральні. У кожного матеріалу свої переваги, головне - вибрати той, який підходить саме вам.
Проводять з волокон рослинного походження. Приємні на дотик, добре дихають і відводять вологу. Коштують дорожче синтетичних.
Матеріали: бавовна, льон, шовк.
Створюють на основі природних матеріалів за допомогою сучасних технологій. За своїми характеристиками не тільки не поступаються натуральним тканинам, але часто навіть перевершують їх.
Матеріали: бамбук, модал, тенсел.
Отримують з продуктів переробки природного газу і нафти.
Краще піддаються фарбуванню, виглядають естетично, миттєво сохнуть. Гірше дихають і вбирають вологу.
Коштують набагато дешевше натуральних і змішаних тканин.
Проводять поєднуючи натуральні і синтетичні, штучні і синтетичні або натуральні і штучні волокна. Таке комбінування дозволяє знаходити компроміси. Наприклад, бавовна + поліестер = міцніша і дешева тканина, яка краще синтетики пропускає повітря і поглинає вологу.
Придивіться: тканина вашого сорочки відрізняється від тканини кардигани не тільки кольором, але і тим, як ниточки переплетені між собою. З постільною білизною та ж історія. Від типу плетіння ниток залежить фактура полотна, його міцність, практичність і довговічність.
Полотняне. Це найпростіший тип плетіння: нитки перетинаються хрест-навхрест через одну. Тканини з полотняним плетінням ниток - найдорожчі, злегка шорсткі на дотик, мають просвіти.
Тканини: бязь, поплін, ранфорс, перкаль, фланель, поликоттон.
Сатинове. Кручені нитки в тканині сатинового плетіння перетинаються через 2-4 по діагоналі. Полотно виходить гладким, міцним, служить довше тканини з полотняним плетінням ниток і коштує дорожче.
Тканини: сатин, полісатін, новосатін, страйп-сатин, мако-сатин.
Атласну. У тканини атласного плетіння нитки перетинаються через 5 і більше. Матеріал виходить шовковистим, хвилясті, лицьова сторона трохи змінна.
Саржеве. Нитки при саржеві плетінні перетинаються з асиметричним зсувом через 2 або 3, утворюючи діагональний рубчик. Тканина досить жорстка, але дуже довговічна.
Від цього параметра залежить міцність і довговічність постільної білизни. Поверхнева щільність тканини вимірюється в грамах на квадратний метр. Чим нижче значення - тим тонше матеріал і менше термін його служби. Занадто щільна тканина буде жестковата на дотик. При цьому для кожного полотна золота середина різна.
Так, оптимальна щільність для бязі, попліну і сатину - 110-125 г / м2. Для лляної тканини - 125-150 г / м2.
Запам'ятайте 3 головних правила по догляду за постільною білизною яку можна вибрати на domcotton.com.ua, щоб комплекти радували вас якомога довше:
1. Завжди читайте рекомендації на упаковці. Виробник вказує там дійсно важливі речі. Постільна білизна з крепу, наприклад, не можна гладити, інакше тканина втратить свою фактуру.
2. Обов'язково періть речі перед першим використанням. Це гігієнічно. А дуже дешеве білизна навіть може пофарбувати вас, якщо ви попередньо не відправили його в машинку. Ви ж не хочете на ранок прокинутися з квіточками на щоці?
3. Кольорове окремо від білого. Червоне окремо від зеленого. Постільна білизна окремо від шкарпеток і джинсів. А якщо вивертати наволочки і підодіяльник навиворіт перед тим, як відправити їх в машинку, і перед сушінням, малюнки на них довше залишаться яскравими.
Якщо ви втратили упаковку, то при виборі режиму прання орієнтуйтеся на склад тканини.
27.03.2020 |
Рівне-Ракурс №957 від 27.03.2020p. На головну сторінку |