Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1027 від 11.08.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс незвичайного

Хто живе в перлині, і заради чого устриці витрачають довгі роки на їх створення

Хто живе в перлині, і заради чого устриці витрачають довгі роки на їх створення

Перли – один з найпопулярніших і цінних природних матеріалів. Багато жінок люблять прикрашати себе перловими сережками і кільцями, але мало хто замислюється, звідки беруться перли і як вони з’являються на світ. Ми розкриємо вам всі секрети «перлового світу».

Почнемо з того, що перли – це дар моря. Він народжується у воді й виходить з неї, як Афродіта, богиня краси в грецькій міфології. У багатьох народів світу були свої легенди і перекази, в яких вихвалялися перли, їх краса, витонченість і цінність. До того як люди придумали як огранювати алмази, сапфіри, смарагди та інші дорогоцінні камені, перли не вимагали обробки зовсім і вважалися найдорожчим матеріалом для прикрас. Дозволити собі це багатство могли французькі королеви, китайські принцеси і пара слов’янських княгинь. Хоча в останніх хутра з соболя цінувалися більше.

У наш час натуральні перли є у багатьох дам, хто нерівно дихає до елегантного стилю а-ля Одрі Хепберн, але чи у всіх перли природні? Тільки у одиниць. У чому ж різниця? По-перше, перлини ростуть в устрицях. Ці молюски нагадують тих, що подають в ресторанах з п’ятьма зірочками на логотипі, але трохи інші. Насправді жодна з їстівних устриць не може створити перли, а тому «не переживайте», якщо наступного разу замовивши дюжину делікатесів вам знову не посміхнеться удача і ви не знайдете жодної перлини.

По-друге, в світі є не більше 5 видів устриць, які здатні створювати такі морські дари, як перлини, і 97?% цих трудівників ювелірної справи живуть в спеціалізованих фермах, побудованих людьми. Саме перли з цих ферм прикрашають вітрини ювелірних магазинів. Вони теж вважаються натуральним, адже вирощені в морі, але не природним способом, так як до нього доклали руку люди.

Через занадто активний промисл в колишні часи, коли люди тисячами розбивали перламутрові раковини в пошуках хоча б однієї гідної перлини, устриць ставало все менше і менше. На даний момент, за оцінками морських біологів, всього 3?% устриць можуть дати натуральні природні перли. Тому такі перли вкрай важко дістати і вони дуже дорого коштують.

Як зароджуються перли

Але головний секрет світу перлів в тому, як вони зароджуються. Мало хто б зважився носити на собі цю прикрасу, дізнайся вони правду до покупки чергового кольє з «білими горошинами». Вся справа криється в паразитах. У природі вони проникають самі, а на фермах підсаджуються робочими. Варто хоча б одному паразитові пробратися всередину раковини, як устриця починає протистояти йому, захищатися. У неї немає рук або ніг, щоб вигнати непроханого гостя, але є перламутр – щільна речовина, якою вона обволікає паразита і позбавляє його здатності шкодити.

Перламутр огортає шкідника шар за шаром, і так з’являється перлина. На одну перлину устриця може витрачати від одного року до шести років в прісній воді і в два рази більше в солоній. Тому всередині кожної перлинки є своя «жива душа». Але чи готові ви носити паразитів на своїй шиї? З іншого боку, що за світ без примх!

До речі, найстаріша перлина, віком 8000 років, була знайдена в ОАЕ.

11.08.2021



Рівне-Ракурс №10 від 11.08.2021p. 
На головну сторінку