Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1031 від 02.09.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Типи головного болю: як правильно визначити та швидко усунути

Головний біль напруги Саме цей тип зустрічається найчастіше, і кожна людина як мінімум один раз в житті стикалася з ним. Його можна виявити по безперервним хворобливим відчуттям в потиличній частині голови, які супроводжуються почуттям напруги в області шиї. Швидше за все з таким головним болем можна впоратися за допомогою парацетамолу або ібупрофену.

Кластерний головний біль

Подібний вид визначають по нападах сильного болю з одного боку голови, які починаються різко і повторюються протягом декількох днів поспіль. Проблема найчастіше зустрічається у представників чоловічої статі. Кластерний головний біль може мучити раз в кілька місяців або навіть років. Больові відчуття супроводжуються активним процесом сльозовиділення, нежиттю або закладеністю ніздрі з того боку, де болить голова. В цьому випадку полегшити стан можна за допомогою триптанів, що призначаються ще й при нападах мігрені.

Мігрень

Перед нападом цього типу головного болю людина може бачити перед очима темні плями, яскраві хвилі або спалахи. Сильний біль, який може повторюватися день у день, виникає в результаті сильного стресу, перевтоми, надмірного споживання кофеїну, нестачі сну і з багатьох інших причин. Щоб не стикатися з мігренню, необхідно навчитися виявляти тригер. Для зняття болю застосовуються триптани.

Головний біль лобно-скроневої локалізації

Хворобливі відчуття з’являються при травмі або захворюванні лобно-скроневого суглоба, при сильному стресі. Найчастіше біль локалізується в області вуха або шиї. Він супроводжується болем або дискомфортом під час пережовування їжі або навіть коли людина розмовляє. Полегшити біль можна за допомогою анальгетиків, але повністю забути про проблему вийде, якщо усунути першопричину.

Головний біль через холодові подразники

Різкий біль в голові може виникати при впливі на організм низьких температур. Цей вид головного болю відомий ще й як головний біль через морозиво, оскільки він починається, зазвичай, при швидкому поїданні морозива або споживанні крижаної води. Хворобливі відчуття, що виникають в лобовій частині голови, можна усунути, якщо повільно пити просту теплу воду.

Передменструальний синдром

Голова може боліти у жінок перед менструацією і ще кілька днів з моменту її початку. Причина прихована в змінах в ці дні гормонального фону. Вгамувати біль можна за допомогою парацетамолу або ібупрофену, а також прийому магнію.

Головний біль вихідного дня

Цей тип хворобливих відчуттів в голові вважається досить незвичайним, оскільки турбує людину тільки у вільні від роботи дні. Річ у тім, що на вихідних людина дозволяє собі розслабитися, тому лягає спати і встає пізно, частіше їсть нездорову їжу, вживає алкоголь. Щоб перестати мучитися головним болем у вихідні, слід дотримуватися режиму дня і правил здорового способу життя.

02.09.2021


Рівне-Ракурс №10 від 02.09.2021p. 
На головну сторінку