Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1067 від 12.05.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Хто допоможе добровольцям?

Хто допоможе добровольцям?

Здається, з чим-з чим, а з допомогою нашим захисникам у нас все добре. Багато волонтерів збирають і доставляють захисникам, здається, все необхідне для нормального несення служби. Але виявилось – не все так просто.

Днями зустрівся із заступником командира добровольчого формування Рівненської міської територіальної громади №1 Федором Капустинським. Ось що він розповів.

«Наш загін був сформований на початку березня цього року. Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» добровольче формування територіальної громади є військово-цивільною складовою територіальної оборони. З часу створення підрозділу, фактично всі наші вояки знаходяться на самозабезпеченні. Тобто, ні зарплат, ні харчування та забезпечення амуніцією в нас централізовано не передбачено та не проводиться. Так, допомагають волонтери, спонсори, але цього недостатньо. Крім того, у бійців є сім’ї та діти, яких вони повинні утримувати. У нас проходять службу навіть багатодітні батьки, у яких є по четверо дітей. Ми розуміємо ситуацію в країні. Важко всім, але згідно Закону України «Про основи національного спротиву», фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву, в тому числі такого формування, як наше, здійснюються за рахунок і в межах коштів державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших, не заборонених законодавством України, джерел.

З метою вирішення питання щодо забезпечення потреб ДФТР нами було складено офіційний лист на ім’я міського голови Рівного. На сьогодні очікується офіційна відповідь від керівництва міста. Чого ми просимо від влади обласного центру: грошового забезпечення для добровольців нашого формування, забезпечення паливно-мастильними матеріалами, харчування, адже особовий склад батальйону залучається до несення служби на об’єктах критичної інфраструктури, блокпостах, взводних опорних пунктах тощо. Ми не просимо якихось привілеїв для наших вояків. З метою напрацювання механізму чи програми щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення добровольчого формування Рівненської міської територіальної громади №1, мною було подано петицією до Рівненської міської ради. За лічені години після того, як наша петиція була розміщена на офіційному сайті Рівненської міської ради, вона набрала необхідну кількість голосів для того, щоб депутати її розглянули.

Сподіваюсь, міські обранці підтримують нас, адже у нашому загоні проходять службу добровольці–рівняни. Це люди різних професій, які у важкий для нашої Батьківщини час добровільно пішли захищати Україну і наше місто. Вони щоденно проходять вишкіл та несуть службу з охорони рідного міста, тож створення для них нормальних умов для служби – в інтересах усієї громади Рівного. Тому, сподіваємось на підтримку депутатського корпусу та містян. А поки питання петиції чекає розгляду, відбулися зустрічі з місцевою владою і чиновники запевнили, що шукатимуть можливість вирішити питання фінансування нашого формування».

12.05.2022Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 12.05.2022p. 
На головну сторінку