Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1084 від 08.09.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як відрізнити якісний мед від підробки – робочі домашні способи покажуть справжню картину

Як відрізнити якісний мед від підробки – робочі домашні способи покажуть справжню картину

Сьогодні на ринку, на жаль, чимало підробок меду. З’являються вони тому, що такий товар більш вигідний, крім того, за допомогою різних добавок продовжується життя меду і поліпшується його товарний вигляд. Щоб точно знати, чи їсте ви якісний мед, дізнайтеся про ознаки натуральності і домашні способи перевірки.

Зазвичай, багато людей прагнуть купити рідкий мед, і саме тут починаються перші проблеми. Зберегти мед рідким, в «товарному вигляді», тривалий час дуже складно. Його доведеться або нагріти, через що втрачається велика частина корисних речовин, або використовувати будь-які добавки. Рідким мед зберігається в середньому 2 місяці, а потім – густіє і навіть зацукровується.

До речі, зацукровування – натуральний процес, який не можна підробити цукровим сиропом. Якщо мед зацукрувався, то це гарантія того, що він натуральний. Також, якщо на поверхні, в місцях зіткнення меду з банкою, є дрібні воскові вкраплення, то це також говорить про якість і натуральність продукту.

Розшарований же мед, навпаки, говорить про низьку якість. Це означає, що мед, швидше за все, зібрали занадто рано, коли він був ще незрілий – мед не був запечатаний бджолами в сотах. У такого меду високий відсоток вологи і недостатня в’язкість, а також інша, більш низька кількість корисних речовин. Якщо відбувся поділ меду на рідку частину, яка вже ніколи не зацукрується, і тверду. Про якість такого меду і говорити не доводиться.

Спробуйте мед – натуральний продукт викличе легке печіння в горлі. Якщо ви відчуваєте присмак паленої карамелі, то цей мед вже нагрівали. Якісний, зрілий мед, якщо його зачерпнути ложкою, буде стікати назад в посуд рівною, нерозривною цівкою, утворюючи гірку. Саме такий мед довго простоїть, не псуючись. Якщо ви хочете, щоб мед залишався якомога довше рідким, то зберігайте його в більш теплому приміщенні.

Додавши ложку натурального меду в чай, ви помітите, що колір напою змінився в бік більш темного. Це також говорить про натуральність продукту. Підробка видасть себе тим, що чай абсолютно не змінить свого кольору – нібито додали цукровий сироп.

Визначити якісний мед можна ще й за вагою. Окремо поставте на вимкнені ваги порожню банку, включіть ваги, а потім, замість порожньої банки, поставте банку з медом. Літр натурального меду важить 1,4-1,5 кг. Менша вага говорить або про неякісний товар, або про підробку.

Оцінити, чи натуральний мед ви купили, можна за допомогою ложки і запальнички. Наберіть половину ложки меду і нагрійте запальничкою. Протягом короткого часу натуральний мед закипить, з’являться бульбашки і легкий медовий аромат. Підробка ж потемніє і почне пахнути паленим цукром.

Капніть трохи меду на серветку або аркуш паперу і залиште на 10 хвилин. Натуральний мед не залишає «мокрої» плями від зайвої вологи. Він в’язкий, його консистенція однорідна. Якщо ж через 10 хвилин навколо краплі утворилася «мокра» пляма, це свідчить про те, що мед низької якості, незрілий, з високою кількістю вологи. Такий мед довго не простоїть – незабаром він заграє і зіпсується.

Як перевірити, чи є в меді добавки: крохмаль, борошно, патока, порошкова крейда? Одним із способів є перевірка йодом. Капніть краплю йоду в мед. Якщо він змінить колір на блакитний або синій, то в продукті є крохмаль, доданий для густоти.

Щоб дізнатися, чи додали в мед крейду, скористайтеся наступним способом. У пів склянки води гарненько розмішайте 1 ст.л. меду і капніть оцтову есенцію. Якщо з’явилося характерне шипіння і бульбашки, значить, в мед була додана крейда.

Щоб дізнатися, чи додали в мед патоку, використовуйте нашатирний спирт. 2 ст.л. води змішайте з 1 ст. л. меду, сюди ж додайте пару крапель нашатирного спирту. Якщо колір змінився в бік бурого, а також випав осад, то це означає, що виробник для здешевлення додав в мед патоку – їжу для бджіл.

08.09.2022Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2022p. 
На головну сторінку