Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1113 від 06.04.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

«Ядерна школа РАЕС» допомагає визначитись із майбутньою професією

На Рівненській АЕС відбувся черговий захід освітнього проєкту «Ядерна школа РАЕС» – стажування учнів на керівних посадах електростанції.

Близько 40 учнів професійно-технічного училища та ліцеїв міста-супутника і Вараської територіальної громади мали змогу провести робочий день поряд зі спеціалістами атомної електростанції. Це начальники експлуатаційних та ремонтних підрозділів, головний інженер станції та заступники генерального директора.

Учні «прожили» цей день з усіма атрибутами атомника – приїхали службовим автобусом, пройшли за перепусткою прохідну та «поринули» в будні технічного фахівця. Хтось «здійснив» планову перевірку знань підлеглих чи «провів обхід» обладнання, хтось «очолив» ремонтний штаб чи нараду або ж «прийняв» обладнання з ремонту, а хтось «проаналізував» хімічні показники або ж «підготував» технічне рішення. До слова, розподіл учнів між підрозділами проводився відповідно до особистісних якостей за підсумками психофізіологічних обстежень, співбесід та ділових ігор у межах програми «Ядерної школи РАЕС».

Учень Заболоттівської гімназії Олександр Бартошик та учениця Вараського ліцею №1 Лідія Скібчик ознайомилися із роботою гідротехнічного цеху. Обоє задоволені своїм «виробничим» днем. Заступник начальника цеху поділився з ними історією власного трудового шляху, розповів про переваги роботи атомника, доступно пояснив призначення обладнання цеху, а також закликав молодь до навчання як професійного, так і особистісного, що допоможе сягнути кар’єрного зростання.

Десятикласник Вараського ліцею №3 Андрій Суховерхий «працював» поруч із головним інженером РАЕС і вважає, що робочий день топменеджера дуже напружений та складається із різнопланової роботи: обходів цехів, перевірки знань, нарад з підлеглими, ухвалення важливих технічних рішень тощо.

Учні Вараського ліцею №5 Яна Богомаз та Богдан Дойонко здобували досвід технолога споруд очищення додаткової води – вдосконалювали знання з хімії та методів обробки води. Вважають «Ядерну школу РАЕС» крутим проєктом, який дає уявлення про технічне підприємство та допомагає визначитися із майбутньою професією.

Як зазначив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, заходи «Ядерної школи РАЕС» мають, окрім профорієнтаційного, також і пізнавальне спрямування, що сприятиме розширенню кругозору молоді та її обізнаності щодо переваг атомної енергетики.

Наступними подіями освітнього проєкту будуть екскурсія та підсумкова зустріч із організаторами, обмін думками, вручення сертифікатів та сувенірів від Рівненської АЕС, яка цього року відзначає піввіковий ювілей від початку будівництва.

06.04.2023За повідомленням пресслужби РАЕС



Рівне-Ракурс №10 від 06.04.2023p. 
На головну сторінку